Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Problemy i porady nt dobrej i słabej wydajności PC, zawieszaniem się gry itp.

Moderator: Inkwizytor

ODPOWIEDZ
diablo15
Posty: 6
Rejestracja: 25 lipca 2009, 19:14
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: diablo15 »

Na jakich detalach zagram na takim sprzęcie ?

Procesor: AMD Phenom II X4 955 BE 3.2GHz
Ram: 2x1GB OCZ 800MHz , 2x1GB Patriot 800MHz
Karta graficzna: GeForce GTX 550 Ti 1GB
AMD Phenom II X4 955 BE 3.2GHz ll Gigabyte GA-M720-US3 ll GeForce GTX 550 Ti
Seagate Barracuda 250GB ll 2x1GB OCZ 800MHz ll 2x1GB Patriot 800MHz
Chieftec 500W ll iBOX Lynx Series 228SG ll Windows XP / Windows 7
ProteziakSaSPL
Posty: 142
Rejestracja: 12 stycznia 2010, 21:18
ID Steam:
Numer GG: 1070609618
ID gracza: 58579
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: ProteziakSaSPL »

2 GB ramu, troszkę mało... ( często w zestawach sklepowych wybiera się tańszy/gorszy odpowiednik, aby zestaw kosztował mniej). Wbrew pozorom w grach takich jak ArmA, gdzie ilość danych przeprowadzanych przez komputer jest duża, zapotrzebowanie na ram jest wysokie. Ja bym obstawiał, że będziesz mógł grać komfortowo na średnich - no może wysokich, ale musisz sam sprawdzić jak będzie działało. Gram teraz na dobrym sprzęcie (po krótce Core i7 860, GeForce GTX 260 i 8GB ramu). Wcześniej miałem problem z ramem (niekompatybilny z płytą) i komp. czytał mi tylko 2gb. Po zmianie kości na właściwe wydajność w grach (szczególnie w ArmA 2) OGROMNIE podskoczyła. Także.... musisz mieć więcej ramu. Ale w tym zestawie także pograsz...

P.S.
Rozumiem, że masz w posiadaniu dwa zestawy kości (OCZ i Patriot) i na raz korzystasz z jednego, tak?
diablo15
Posty: 6
Rejestracja: 25 lipca 2009, 19:14
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: diablo15 »

ProteziakSaSPL pisze:P.S.
Rozumiem, że masz w posiadaniu dwa zestawy kości (OCZ i Patriot) i na raz korzystasz z jednego, tak?
Korzystam z tych dwóch zestawów.
AMD Phenom II X4 955 BE 3.2GHz ll Gigabyte GA-M720-US3 ll GeForce GTX 550 Ti
Seagate Barracuda 250GB ll 2x1GB OCZ 800MHz ll 2x1GB Patriot 800MHz
Chieftec 500W ll iBOX Lynx Series 228SG ll Windows XP / Windows 7
ProteziakSaSPL
Posty: 142
Rejestracja: 12 stycznia 2010, 21:18
ID Steam:
Numer GG: 1070609618
ID gracza: 58579
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: ProteziakSaSPL »

Na raz? Nie znam się jakoś super na sprzęcie, ale dla mnie to dziwne posunięcie.... No ale wróćmy do tematu, gra powinna działać ci bez problemu na takim sprzęcie...
Awatar użytkownika
FOX-PL*
Posty: 548
Rejestracja: 29 marca 2009, 17:34
ID Steam:
ID gracza: 1
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: FOX-PL* »

ProteziakSaSPL pisze:Na raz? Nie znam się jakoś super na sprzęcie, ale dla mnie to dziwne posunięcie.... No ale wróćmy do tematu, gra powinna działać ci bez problemu na takim sprzęcie...
A co w tym dziwnego to te same ramy tylko innego producenta. Sam kiedyś miałem GoodRam i Kingston. A co do ilości Ram'u w zupełności 4GB wystarczą na systemie takim nawet jak Win7 64Bit. Co prawda mam 8GB lecz nie odczuwam skoku miedzy 4 a 8. Natomiast wydajność sprzeciora na średnich pójdzie, wszystko zależy od rozdziałki na jakiej się śmiga.
diablo15
Posty: 6
Rejestracja: 25 lipca 2009, 19:14
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: diablo15 »

Nie wiem czy to ważne ale karta jest fabrycznie podkręcona.
http://www.gigabyte.pl/products/page/vga/gv-n550oc-1gi/
AMD Phenom II X4 955 BE 3.2GHz ll Gigabyte GA-M720-US3 ll GeForce GTX 550 Ti
Seagate Barracuda 250GB ll 2x1GB OCZ 800MHz ll 2x1GB Patriot 800MHz
Chieftec 500W ll iBOX Lynx Series 228SG ll Windows XP / Windows 7
Awatar użytkownika
SaS TrooP
Posty: 1586
Rejestracja: 30 października 2008, 17:30
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: SaS TrooP »

Dobra, rzucam tutaj, to nie powinien być chyba większy problem :P

używam sobie mój mowy monitor w rozdzielczości 1920x1080 i właśnie zmiana rozdzielczości (i panoramy) były moimi jedynymi zmianami technicznymi, resztę utrzymuję na medium/high, tak jak wcześniej. Zauważyłem jednak, że mój obraz jest rozmyty, coś jakby przegięty blur i bloom, problem znany z pierwszych wersji czystej Army 2. Czy taki efekt jest normalny przy tej rozdzielczości, czy też można sobie jakoś obraz "wyostrzyć". Utrzymuję HDR settings na medium oraz postefekty na poziomie niskim (rozmycia w czasie biegu i obrotu, czyli blur).
Najnowszy Arrowhead, karta grafiki to Radeon HD4890 1GB.
Awatar użytkownika
DRIVER
Posty: 247
Rejestracja: 11 kwietnia 2008, 20:43
ID Steam:
Numer GG: 6869863
ID gracza: 0
Lokalizacja: Koszalin

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: DRIVER »

SaS TrooP pisze:Dobra, rzucam tutaj, to nie powinien być chyba większy problem :P

używam sobie mój mowy monitor w rozdzielczości 1920x1080 i właśnie zmiana rozdzielczości (i panoramy) były moimi jedynymi zmianami technicznymi, resztę utrzymuję na medium/high, tak jak wcześniej. Zauważyłem jednak, że mój obraz jest rozmyty, coś jakby przegięty blur i bloom, problem znany z pierwszych wersji czystej Army 2. Czy taki efekt jest normalny przy tej rozdzielczości, czy też można sobie jakoś obraz "wyostrzyć". Utrzymuję HDR settings na medium oraz postefekty na poziomie niskim (rozmycia w czasie biegu i obrotu, czyli blur).
Najnowszy Arrowhead, karta grafiki to Radeon HD4890 1GB.
To jest monitor czy monitor/telewizor? Ja mialem podobny problem jak mialem monitor/telewizor. Jak kupilem typowy monitor problem sie troche zmniejszyl. Zanikl jak zmienilem rozdzielczosc 3D tez na 1920x1080. To jest chyba 133% czy 150% nie pamietam teraz.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
SaS TrooP
Posty: 1586
Rejestracja: 30 października 2008, 17:30
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: SaS TrooP »

Heh, wprawdzie nie rozumiem związku, ale... działa :D
Plusik dla ciebie.
Awatar użytkownika
kondor
Posty: 1522
Rejestracja: 13 marca 2007, 11:50
ID Steam: Przemek_kondor
Kontakt:

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: kondor »

Rozdzielczość 3D powinna być zazwyczaj taka sama jak rozdzielczość "normalna". Mniejsza spowoduje rozmycie obrazu (gdyż to jest skalowanie mniejszego obrazu na duży, co zawsze skutkuje pogorszeniem jakości), większa zmniejszy aliasign i będzie ogólnie ładniejszy obraz, ale FPSy "lecą" ostro w dół.
Awatar użytkownika
SaS TrooP
Posty: 1586
Rejestracja: 30 października 2008, 17:30
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: SaS TrooP »

I tu ci powiem, że... nie zauważyłem tego. Wprawdzie nie wiem czemu mam odświeżanie tylko 60 fps (normalne dla LCD w Full HD?), to nie zaobserwowałem spadku wydajności mimo ustawienia wszystkiego na medium/high i ze wspomnianą nową rozdzielczością.
Czym właściwie jest rozdzielczość 3D, z technicznego punktu widzenia w tej grze?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydajność i zawieszanie się”