Joystick - głównie pod ArmA, ale nie tylko...

Masz problem ze sprzętem? Windows Ci się wiesza? A może chcesz sie pochwalić swoim "piecem"?

Moderator: Inkwizytor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Robi
Posty: 300
Rejestracja: 11 grudnia 2006, 20:27
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: [52°39'E - 19°03'N] - Włocławek
Kontakt:

Joystick - głównie pod ArmA, ale nie tylko...

Post autor: Robi »

Cześć ludzie...
Zastanawiam się nad kupnem joysticka, ale nie mam za bardzo doświadczenia w tym temacie.
Pracowałby głównie pod ArmA, ale znając życie zaprzęgał bym pewnie i do innych gier latających (skoro już będę go miał ;) ).
Wiem, że wiele osób lata na joysticku i sobie chwali, chciałbym więc zapytać jakich modeli używacie lub jakie moglibyście polecić.
Oczywiście zdaję sobie sprawę, że ArmA to nie jest typowy symulator lotu, ale latanie na klawiaturze i myszce nie do końca mnie satysfakcjonuje (w OFP było jakoś inaczej/lepiej :D ). Zależy mi głównie na poprawieniu płynności manewrowania "latadłami".
Prosiłbym o jakieś konkretne sugestie, bo tak jak wcześniej napisałem nie mam zielonego pojęcia o joystickach :) (to byłby mój pierwszy :D)

Acha... żeby nie było, że się nie rozglądałem ;)
Podobają mi się np.:

Logitech Attack 3
Obrazek

Logitech Extreme 3D PRO
Obrazek

Saitek Joystick Aviator
Obrazek

Saitek Joystick Cyborg evo
Obrazek

Jedyne co mogę o nich powiedzieć, tooo... że są ładne :D
Mam nadzieję, że pomożecie mi wybrać i niekoniecznie w modelach, które przedstawiłem ;)

pozdrawiam
Tak dla zasady: Zawsze po niewłaściwej stronie!
Awatar użytkownika
Forrestal
Posty: 1738
Rejestracja: 16 listopada 2006, 11:28
ID Steam:
Numer GG: 3201083
ID gracza: 2006531
Lokalizacja: 18°38' E - 50°12' N
Kontakt:

Re: Joystick - głównie pod ArmA, ale nie tylko...

Post autor: Forrestal »

Z joystickow to tylko Saitek. Moze Logitech robi fajne myszki, pady kierownice ale joysticki musi dopracowac. Mam od paru late Saitek Cyborg evo i choc moze rzadko go uzywam to jedno jest pewne ze jest solidny. Widzialem rozchybotane Logitechya a ten Saitek dzieki porzadnej sprezynie nie ma problemu z autocentrowaniem a jakosc pozostalych materialow tez jest wporzadku.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
klamacz
Posty: 818
Rejestracja: 23 listopada 2006, 09:54
ID Steam:
Numer GG: 2019934
ID gracza: 2320644
Lokalizacja: Szczytno
Kontakt:

Re: Joystick - głównie pod ArmA, ale nie tylko...

Post autor: klamacz »

każdego zakupu joysticka po czasie zaluje wiec ci nic nie polece :) Mnie sie dobrze lata na myszce i klawie.
Aczkolwiek jesli by mnie ktos straszyl bronia i kazal wybierac to wolalbym pojdsc do sklepu i sprawdzic kazdy egzemplarz jak lezy w łapie, jakie ma opory (dla mnie czym mniejsze tym lepsze), jaką ma precyzję małych ruchów (czyli w pobliżu centrum) itp. Drugorzędna sprawa ale wciąż ważna to jakość dodatkowych przycisków (wystarczy kliknac nimi kilka razy by wiedziec czy beda sie zacinac), jakosc / zaawansowanie hat switcha, jakosc przyssawek/przykretek etc
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
mant3z
Posty: 968
Rejestracja: 23 stycznia 2007, 08:41
ID Steam:
ID gracza: 1111
Lokalizacja: Gandza
Kontakt:

Re: Joystick - głównie pod ArmA, ale nie tylko...

Post autor: mant3z »

Ja polecę Ci tego Cyborga od Saitek'a tylko żeby mieć 100% precyzji w łapach to załatw/kup sobie Smar Silikonowy w spreju.
Psikasz w podstawę gdzie są tarcia i 'włala', dziwny efekt 'początkowego skoku' znika :P

Zalety:
-bardzo wytrzymały
-żałośnie łatwy w instalacji i konfiguracji
-wygodny!!!
-czuły fire :]

Wady:
-Bez Smaru silikonowego jest gorszy, mniej precyzyjny
Mów mi milordzie łapserdaku!
Awatar użytkownika
Vader
Posty: 43
Rejestracja: 19 grudnia 2006, 15:43
ID Steam:
Numer GG: 1508361
ID gracza: 0
Lokalizacja: Mińsk Maz. GG#1508361

Re: Joystick - głównie pod ArmA, ale nie tylko...

Post autor: Vader »

w OFP jak latałem to na saitek cyborg 3d gold, nie ma juz tego modelu ale te nowsze napewno nie sa gorsze, jakość wykonania i wytrzymałość sa poprostu wypas w tych dżojach, czasami już myślałem ze sie ukręci wokół własnej osi :D a on nadal był twardy... ja bym brał saiteka

PS.. podrowienia old wyjadacze
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hardware & Software”