Szukam fajnego Monitora.

Masz problem ze sprzętem? Windows Ci się wiesza? A może chcesz sie pochwalić swoim "piecem"?

Moderator: Inkwizytor

Awatar użytkownika
Cleric
Posty: 272
Rejestracja: 11 grudnia 2006, 16:27
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Libria
Kontakt:

Re: Szukam fajnego Monitora.

Post autor: Cleric »

A nie męczą waszego wzroku te monitory LCD ??

Ja na tradycyjnych flatronach mogę pracować całodobowo ale przy LCD (niezależnie od marki, rozdzielczości, kontrastów itp) po jakiś 3-4 godzinach po prostu wymiękam :roll:
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Jerry
Posty: 230
Rejestracja: 12 grudnia 2006, 20:46
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Gdańsk / Warszawa

Re: Szukam fajnego Monitora.

Post autor: Jerry »

Przejście z kineskopowego 75hz na LCD 60hz trochę ograniczyło moje siedzenie, ale nie, nie odczuwam tego mocniej, niż przy CRT za bardzo
:8bz
Obrazek
Awatar użytkownika
resetPL
Posty: 87
Rejestracja: 09 kwietnia 2008, 06:26
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Szczecin

Re: Szukam fajnego Monitora.

Post autor: resetPL »

Pracowałem, używałem na co dzień LCD 17 LG obecnie mam 22 LCD i jeszcze nigdy nie rozbolały mnie oczy, myślę że jest to kwestią ustawień danego monitora np: jak odpaliłem pierwszy raz swojego LG to myślałem że mi oczy pękną tak waliło mnie po oczach, jednak po kilku minutach ustawień już wszystko było OK. Wyobrażasz sobie postawić gdzieś we wnęce CRT 22 cale :D bo ja nie ?? :D
Tyl­ko mar­twi uj­rze­li ko­niec wojny.
"Platon"
Awatar użytkownika
Cleric
Posty: 272
Rejestracja: 11 grudnia 2006, 16:27
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Libria
Kontakt:

Re: Szukam fajnego Monitora.

Post autor: Cleric »

To oczywiste że jeśli chodzi o gabaryty to LCD w stosunku do CRT są bezkonkurencyjne - ale mnie bardziej interesuje jakość obrazu - a właściwie stopień w jakim są one w stanie zmęczyć wzrok przy dłuższym użytkowaniu....

jasne że jeśli ktoś pracował od zawsze na LCD to nie zauważy różnicy (jeśli chodzi o negatywny wpływ na jego wzrok), a inni się przyzwyczaja bo muszą albo potrafią ale to nie znaczy że tej różnicy nie ma...
Jerry pisze:Przejście z kineskopowego 75hz na LCD 60hz trochę ograniczyło moje siedzenie....
No właśnie ale czy jedynie o częstotliwość tutaj chodzi... chyba nie tylko...
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Jerry
Posty: 230
Rejestracja: 12 grudnia 2006, 20:46
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Gdańsk / Warszawa

Re: Szukam fajnego Monitora.

Post autor: Jerry »

Ale ma znaczenie, choć 60hz na LCD nie męczy tak, jak 60hz na CRT
:8bz
Obrazek
Awatar użytkownika
Cleric
Posty: 272
Rejestracja: 11 grudnia 2006, 16:27
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Libria
Kontakt:

Re: Szukam fajnego Monitora.

Post autor: Cleric »

Czyli jeśli chodzi o sam aspekt różnicy w częstotliwościach miedzy LCD a CRT a usunięcie dolegliwości wzrokowych jakie mogą powodować te różnice .. to przy przejściu z CRT 75hz na LCD powinienem uzyskać minimum 70hz dla komfortowej pracy ??
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Forrestal
Posty: 1738
Rejestracja: 16 listopada 2006, 11:28
ID Steam:
Numer GG: 3201083
ID gracza: 2006531
Lokalizacja: 18°38' E - 50°12' N
Kontakt:

Re: Szukam fajnego Monitora.

Post autor: Forrestal »

Ja siedze przy LCD i CRT jednoczesnie ;) Na poczatku mialem problem z LCD bo poprostu nie widac migotania obrazu i dziwnie sie przy nim czulem. Osobiscie nie czuje roznicy miedzy 60Hz i 75Hz na LCD.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Robi
Posty: 300
Rejestracja: 11 grudnia 2006, 20:27
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: [52°39'E - 19°03'N] - Włocławek
Kontakt:

Re: Szukam fajnego Monitora.

Post autor: Robi »

Cleric pisze:Czyli jeśli chodzi o sam aspekt różnicy w częstotliwościach miedzy LCD a CRT a usunięcie dolegliwości wzrokowych jakie mogą powodować te różnice .. to przy przejściu z CRT 75hz na LCD powinienem uzyskać minimum 70hz dla komfortowej pracy ??
Niekoniecznie.
Ja na swojej 22" iiyama ProLite E2200WS przy 60Hz mam nieporównywalnie większy komfort niż na CRT na tych samych Hz. :?
Nie wiem jak Wy, ale ja przy 60Hz na CRT po 15min wysiadałem - drżenie ekranu było za duże dla moich oczu.
Poza tym niezależnie od wysokości Hz na CRT (75, 85) podczas dłuższej pracy wysiadały mi oczy. Oczywiście mam na myśli pracę na aplikacjach z obrazem statycznym, typu Photoshop czy Corel (o Word'dzie czy Excelu nie wspomnę).
Podczas przeglądania Internetu czy "pracy" na programach z obrazem dynamicznym, typu GRY :mrgreen: "migotanie" aż tak mi nie przeszkadzało :twisted:

Forrestal pisze:Ja siedze przy LCD i CRT jednoczesnie ;) Na poczatku mialem problem z LCD bo poprostu nie widac migotania obrazu i dziwnie sie przy nim czulem. Osobiscie nie czuje roznicy miedzy 60Hz i 75Hz na LCD.

Po 1. Forrest... jak można się dziwnie czuć bez migotania? :mrgreen: Chyba odwrotnie powinno być, nie sądzisz? ;) Dla mnie najmilsze uczucie przy CRT było w momencie, kiedy zmieniałem Hz z 60 na 85 (np. przy reinstalacji Windy). W obudowie słyszałem brzdęk, a na ekranie robiła się idealna szklanka (bez drgań). :)
Po 2. Co do różnicy w Hz na LCD to tutaj występuje inna zasada wyświetlania, która dla ludzkich oczu jest raczej niewyczuwalna. Najlepiej ją sprawdzić np. oglądając różne częstotliwości poprzez kamerę video (oczywiście włączoną :mrgreen: ).
Najładniej wyglądają CRT :twisted:
Tak dla zasady: Zawsze po niewłaściwej stronie!
Awatar użytkownika
Cleric
Posty: 272
Rejestracja: 11 grudnia 2006, 16:27
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Libria
Kontakt:

Re: Szukam fajnego Monitora.

Post autor: Cleric »

Robi pisze: Ja na swojej 22" iiyama ProLite E2200WS przy 60Hz mam nieporównywalnie większy komfort niż na CRT na tych samych Hz. :?
Nie wiem jak Wy, ale ja przy 60Hz na CRT po 15min wysiadałem - drżenie ekranu było za duże dla moich oczu.
Robi'ak, przecież nikt tutaj tego nie neguje :no to jest wiadome iż przy tych samych częstotliwościach CRT będzie bardziej męczył ostro - też nie wiem jak można pracować przy 60 Hz na CRT...
ale mnie się rozchodzi o przejście z 75 hz CRT na jakąś wartość w LCD coby mieć pewność że to na pewno nie kwestia innych częstotliwości stoi za przyczyną zmęczenia moich oczu w stosunku do używanego wcześniej/ i nadal monitora CRT. :rant
Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hardware & Software”