DZIWNY PROBLEM. POMOCY!

Technical Support

Moderator: Inkwizytor

sebastjan17
Posty: 4
Rejestracja: 22 czerwca 2008, 01:45
ID Steam:
ID gracza: 0

DZIWNY PROBLEM. POMOCY!

Post autor: sebastjan17 »

Witam . Mam Problem z gra Armed Assault a dokładniej z tym ze jak uruchamiam to mam czarny ekran. Jak udało mi sie włączyć pewnego razu misje to widać jakieś kontury ale wszystko jest bez kolorów. Mam Kompa Intel CORE 2 QUAD Q6600 4 x 2.4 GHz , PAMIĘĆ RAM: 4096 MB DDRII PATRIOT DUAL CHANEL 800MHz , PŁYTA GŁÓWNA: GIGABYTE GA-P31-DS3L , KARTA GRAFICZNA: < Geforce 8600 GT 1024MB , DYSK TWARDY: 500GB SATA-2 32 MB I WINDOWSA VISTE ULTIMATE 64. BARDZO PROSZE O POMOC!
Załączniki
A TO JEST SCREEN Z GRY!!!!!!!!!!!!!!
A TO JEST SCREEN Z GRY!!!!!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
Trance
Posty: 1090
Rejestracja: 20 maja 2007, 19:06
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: DZIWNY PROBLEM. POMOCY!

Post autor: Trance »

Pierwszy raz widze coś takiego :)
Próbowałeś przeinstalować gre?
Może Ci sie karta graficzna przegrzewa, jakie masz chłodzenie?
Obrazek
sebastjan17
Posty: 4
Rejestracja: 22 czerwca 2008, 01:45
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: DZIWNY PROBLEM. POMOCY!

Post autor: sebastjan17 »

Tak szczerze to nie mam pojęcia z tym Chłodzeniem, wydaje mi sie ze seryjne bo ni nie zmieniałem. Ale dodam ze inne gry chodzą m normalnie np : Medal of Honor Airborne lub Crisis i Silent Hunter 4. Szkoda tylko ze pieniądze są wyrzucone w błoto za grę :( A z tym przeinstalowaniem to szkoda gadać bo robiłem to już z 20 razy.
Awatar użytkownika
Trance
Posty: 1090
Rejestracja: 20 maja 2007, 19:06
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: DZIWNY PROBLEM. POMOCY!

Post autor: Trance »

A na jakim jedziesz patchu? Instalowałeś jakieś addony? Bawiłeś się coś z plikiem konfiguracyjnym?
Obrazek
sebastjan17
Posty: 4
Rejestracja: 22 czerwca 2008, 01:45
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: DZIWNY PROBLEM. POMOCY!

Post autor: sebastjan17 »

Mam patcha 1.08 a nic nie robiłem ani nic nie dodawałem. Widać jestem pierwszy z takim problemem.
Awatar użytkownika
Trance
Posty: 1090
Rejestracja: 20 maja 2007, 19:06
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: DZIWNY PROBLEM. POMOCY!

Post autor: Trance »

Sprobuj zainstalować kolejne patche (1.14), jezeli problemu to nie rozwiaze, pomyslimy dalej.
Obrazek
Awatar użytkownika
Rafael3D
Posty: 440
Rejestracja: 30 grudnia 2006, 20:07
ID Steam:
Numer GG: 11844
ID gracza: 0
Lokalizacja: UK

Re: DZIWNY PROBLEM. POMOCY!

Post autor: Rafael3D »

tak jak napisał Trance: pierwszy raz widzę takie cuda
Wygląda na błąd generowania obrazu przez kartę grafiki. Zobacz na ten obrazek:
http://img131.imageshack.us/my.php?imag ... 254ij5.jpg
tu widać zbyt wysokie taktowanie pamięci graficznych (artefakty)
W Twoim przypadku jest jednak coś innego, jakby karta nie zapodawała danych o teksturach, oświetleniu itp. a jedynie geometrię z cieniowaniem.
Proponuję na początek zabawę ze zmianą parametrów obrazu w Arma (jeśli w ogóle menu gry widzisz), w dalszej kolejności karty graficznej (w panelu obsługi nVidii, nie pamiętam jak toto się obecnie nazywa), jakiś programik typu tweak dla grafiki, a w ostateczności zmianę sterownika grafiki (starszy/nowszy od istniejącego).

edit:
wejdź w Moje dokumenty\arma\arma.cfg
zmień wpis: hdrPrecision na 16 lub 32
zapisz zmiany, odpal grę. Może pomoże.
sebastjan17
Posty: 4
Rejestracja: 22 czerwca 2008, 01:45
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: DZIWNY PROBLEM. POMOCY!

Post autor: sebastjan17 »

niestety menu w grze jest niebyt czytelne. A mozliwe jest to żeby karta była zrąbana jak inne gry mi śmigają bez problemu?? :?: :?: :?: :?:
Awatar użytkownika
Artek3333
Posty: 578
Rejestracja: 29 czerwca 2007, 20:02
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Żywiec

Re: DZIWNY PROBLEM. POMOCY!

Post autor: Artek3333 »

Witam. Miałem podobny problem w wcześniejszej mojej GF 7900GS 256Mb/256bit
zainstalowałem program(nie pamiętam już jaki) gdzie mogłem ustawiać róże bajery związane z przetwarzaniem grafiki. I co, tak namieszałem że gra odtwarzała podobny obraz. Musiałem program odinstalować razem ze sterownikiem. Może to być też problem od Visty.
Awatar użytkownika
Dawidson
Posty: 356
Rejestracja: 30 marca 2007, 09:39
ID Steam:

Re: DZIWNY PROBLEM. POMOCY!

Post autor: Dawidson »

Pomóc raczej nie pomogę, ale ten problem jest dość częsty!(znaczy się takie problemy z wyświetlaniem obrazu) Widziałem jeszcze większe jaja niż te z twojego screna.
Po prostu silnik ArmA jest ..... zmień stery od grafy(na stare, nowe) patch 1.14 zainstaluj musowo.
Na wersji 1.0 ArmA to dopiero cuda działy się z grafiką(drzewa to 2 zielone kwadraty przecinające się itp.)
Raczej na pewno nie jest to wina grafy tylko, softu-stery-silnik gry.
Ewidentnie tekstury Ci się nie ładują.
Obrazek
RIDER
Awatar użytkownika
resetPL
Posty: 87
Rejestracja: 09 kwietnia 2008, 06:26
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Szczecin

Re: DZIWNY PROBLEM. POMOCY!

Post autor: resetPL »

Spróbuj tak > Naciśnij prawym klawiszem myszki na skrót armed, następnie zakładka >zgodność< i teraz tam wypróbuj wszystkie możliwe opcje w zakładce >tryb zgodności< i te trzy na dole zmień jedną i odpal grę i tak wszystkie, jeśli to nie pomoże to ja stawiam że to wina gry bo inne latają tak więc chyba nie karty, jednak dla świętego spokoju pożycz od kolegi grafikę i sprawdź co się będzie działo innego wyjścia nie widzę ;)
Tyl­ko mar­twi uj­rze­li ko­niec wojny.
"Platon"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc techniczna dotycząca Army”