Pytanie o celownik...

Technical Support

Moderator: Inkwizytor

Mumino
Posty: 6
Rejestracja: 19 maja 2008, 15:18
ID Steam:
ID gracza: 0

Pytanie o celownik...

Post autor: Mumino »

Witam wszystkich :D

Mam do was takie pytanie.. czy da się jakoś celownik ustawić zeby był wycentowany na środku (tak w 99% gier) ? tak aby nie latał po całym ekranie gdy się obracam, bo mnie to zlekka denerwuje takie zachowanie :roll: widziałem kiedyś na YouTube filmik z Army w którym celownik był nieruchomy.. ciągle na środku.
Może jakiś mod czy coś ? poradźcie mi :)

Druga rzecz to spadochron.. grałem na serwie w którym na misje był zrzut spadochronem i tu się pojawił problem jak go otworzyć :lol: kombinowałem na wiele sposobów i zawsze zaliczałem piękną glebę na ziemię :mrgreen:

Ostatnia rzecz to niestabilność gry... chodzi mi o to, że na wysokich ustawieniach i 1280x1024 gra chodzi dobrze, około 50 fps, ale gdy wejdę tylko do miasta spada do 10 :ohno to samo robi się w każdych innych ustawieniach nawet minimalnych, wszędzie pięknie działa.. wchodze do miasta 10-15 fps. Jakaś rada na to ?

Mój sprzęt:
C2D E4500
GF 8600GT
2GB RAM


Czekam na waszą pomoc
POZDRAWIAM !! 8)
Awatar użytkownika
Trance
Posty: 1090
Rejestracja: 20 maja 2007, 19:06
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Pytanie o celownik...

Post autor: Trance »

Ad 1. Celownik taki jest i nie ma siły, nikt nie mogl go zmienic, chyba ze jakims cheatem.

Ad 2. W tej misji (chodzi chyba o Drop Zone) w momencie spadania swobodnego pojawia sie w menu kacji taka akcja Pull Chute, ktora nalezy wcisnac.

Ad 3. ArmA niestety taka jest i musisz obnizac detale i czyscic dysk dotad az uzyskasz satysfakcjonujacy Cie efekt.
Obrazek
Mumino
Posty: 6
Rejestracja: 19 maja 2008, 15:18
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Pytanie o celownik...

Post autor: Mumino »

ehh.. szkoda, a to nawet moda nie ma by zmienić ten celownik ?
No.. tak się składa że niestety nie było żadnej opcji do otwierania spadochronu... tylko miernik wysokości, mapa i rysunek plecaka spadochronowego .. ale akcji żadnych nie ma... :roll:
Awatar użytkownika
Rafael3D
Posty: 440
Rejestracja: 30 grudnia 2006, 20:07
ID Steam:
Numer GG: 11844
ID gracza: 0
Lokalizacja: UK

Re: Pytanie o celownik...

Post autor: Rafael3D »

Mumino pisze:.. tak się składa że niestety nie było żadnej opcji do otwierania spadochronu... tylko miernik wysokości, mapa i rysunek plecaka spadochronowego .. ale akcji żadnych nie ma... :roll:
Prawdopodobnie grasz w Evo lub Domi, więc do "otwierania" służy ESC z klawiatury (będąc na wysokości w okolicach 200m powinieneś wylądować bezpiecznie.
Klawisz ESC w każdym bądź razie.
Mumino
Posty: 6
Rejestracja: 19 maja 2008, 15:18
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Pytanie o celownik...

Post autor: Mumino »

ok... jak będe miał następnym razem możliwość to wypróbuje :mrgreen:
Awatar użytkownika
Forrestal
Posty: 1738
Rejestracja: 16 listopada 2006, 11:28
ID Steam:
Numer GG: 3201083
ID gracza: 2006531
Lokalizacja: 18°38' E - 50°12' N
Kontakt:

Re: Pytanie o celownik...

Post autor: Forrestal »

Trance pisze:Ad 1. Celownik taki jest i nie ma siły, nikt nie mogl go zmienic, chyba ze jakims cheatem.
No to BIS zaimplementowal cheata od razu w grze ;)

W opcjach sterowania sa paski do regulacji czulosci kursora w osi x i y a takze co do "plywania" (nie wiem jak to w polskiej wersji sie nzywa) kursora. Wystarczy zjechac z tym do zera dla osi x i y, czyli ku lewej stronie a celownik bedzie nieruchomy.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Mumino
Posty: 6
Rejestracja: 19 maja 2008, 15:18
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Pytanie o celownik...

Post autor: Mumino »

Zrobiłem jak mówiłeś .. no ale nadal celownik jezdzi mi po ekranie podczas ruszania... jedynie co to bardzo zwolnił, a to musiałem zwiększyć czułość myszki :P


Znalazłem filmik z jakimś modem.. od animacji, ale w nim widać o co mi chodzi.. przyjrzyjcie się początkowi jak idzie w stronę pickup'a i na celownik.. nieruchomy jest:
http://pl.youtube.com/watch?v=fM6w4wM1v ... ault.info/
Awatar użytkownika
Trance
Posty: 1090
Rejestracja: 20 maja 2007, 19:06
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Pytanie o celownik...

Post autor: Trance »

Forrestal, BIS nie zaimplementowałcheata, koledze chodzi poprostu o to, żeby celownik mu stał dokładnie w srodeczku ekranu dokładnie tak jak w CSie, a tego w Armie sie przecież nie da zrobić.
Chyba ze ja cos przespałem...
Obrazek
Mumino
Posty: 6
Rejestracja: 19 maja 2008, 15:18
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Pytanie o celownik...

Post autor: Mumino »

No ja cały czas o tym mówie... że celownik chcę żeby był taki jak w 99% FPS-ów, przykładowo tak jak napisał Trance w CS'ie, BF2, AA itp. :mrgreen:
UZ-Arek
Posty: 1
Rejestracja: 20 maja 2008, 20:41
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Pytanie o celownik...

Post autor: UZ-Arek »

Sprobuj tych ustawien Obrazek
Wazne jest to na dole (pozostale).
Awatar użytkownika
kondor
Posty: 1522
Rejestracja: 13 marca 2007, 11:50
ID Steam: Przemek_kondor
Kontakt:

Re: Pytanie o celownik...

Post autor: kondor »

ładna ramka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc techniczna dotycząca Army”