XFire w ArmA

Informacje o grze w sieci, adresy serwerów, regulaminy

Moderator: Inkwizytor

Awatar użytkownika
kumbol
Posty: 37
Rejestracja: 29 sierpnia 2007, 13:16
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: XFire w ArmA

Post autor: kumbol »

Majstrowałem ostatnio w plikach Xfire i udało mi się skombinować całkiem fajne rozszerzenie obecnego supportu Army w Xfire (który jak narazie pokazuje tylko IP serwera :? ). Moje rozszerzenie dodaje podgląd serwera: mapę, ilość graczy, ping, wersje serwera, listę graczy - ich klany, śmierci i punkty. Do tego można wbić na ten sam serwer na którym gra ktoś z naszych friendów "one-click"iem. Niestety, nie udało mi się zrobić przeglądarki serwerów w kliencie Xfire, z tego co wiem to jest to wkompilowane w samego klienta.

Żeby zmajstrować rozszerzoną obsługę Army w Xfire należy:

1. Pobrać TO ARCHIWUM
2. Plik dev_games.ini wypakować do głownego folderu Xfire - (domyślnie) C:\Program Files\Xfire
Jeśli już coś macie w tym pliku dodane i nie chcecie tego stracić, po prostu dopiszcie do niego:

Kod: Zaznacz cały

[5023]
LongName=ArmA
ShortName=arma
LauncherDirKey=HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Bohemia Interactive Studio\ArmA\MAIN
LauncherExe=arma.exe
Launch=%UA_LAUNCHER_EXE_PATH% %UA_LAUNCHER_EXTRA_ARGS% %UA_LAUNCHER_NETWORK_ARGS%
LauncherPasswordArgs="-password=%UA_GAME_HOST_PASSWORD%"
LauncherNetworkArgs=-connect=%UA_GAME_HOST_NAME% -port=%UA_GAME_HOST_PORT% %UA_LAUNCHER_PASSWORD_ARGS%
ServerStatusType=GS2
InGameRenderer=D3D9
InGameFlags=USE_PRESENT|ENABLE_MOUSE|USE_DINPUT_MOUSE
3. Folder arma wypakować do (domyślnie) C:\Program Files\Xfire\templates\custom_infoview
3. Zrestartujcie Xfire ;)

Od teraz, jeśli jakiś kumpel gra w Arme na jakimś serwerze, w rozsuwanym okienku po prawej będzie widać kompletny podgląd serwera, na którym gra, tak samo jak np. z CSa. A co!

Napiszcie, czy Wam działa ;)
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne o multiplayer”