Problem z wykrywaniem płyty w napędzie

Technical Support

Moderator: Inkwizytor

ODPOWIEDZ
Monika
Posty: 12
Rejestracja: 25 kwietnia 2007, 15:31
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Kraków

Problem z wykrywaniem płyty w napędzie

Post autor: Monika »

Otóż mam grę Armed Assault PL + dodatek PL. Zainstalowałem obie wersje, zrestartowałam komputer, włożyłam do napędu płytkę z Armed Assault, uruchamiam grę ze skrótu na pulpicie, płytka w napędzie buczy przez jakieś kilka minut, a później pojawia się błąd, że płyta jest niepoprawna. Co mam zrobić? :( Czy płyta jest do wymiany? Czy można ją wymienić w Lemie? Mój napęd DVD działa poprawnie i czyta wszystkie płyty. Co mam teraz zrobić? Wydałam tyle pieniędzy na niedziałającą grę. :(
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
T 2000
Posty: 91
Rejestracja: 17 grudnia 2006, 00:13
ID Steam:

Re: Problem z wykrywaniem płyty w napędzie

Post autor: T 2000 »

próbowałaś wkładać płytkę kilka razy ? ;) mi tez nie zawsze łapie za pierwszym razem, sprobuj jesli nie podziała to mozesz uderzyć z płytką do lemu ;)

pzdr
Obrazek
Obrazek Obrazek

arma2 zasysa...
SiD
Posty: 420
Rejestracja: 02 stycznia 2007, 00:11
ID Steam:

Re: Problem z wykrywaniem płyty w napędzie

Post autor: SiD »

Wyłącz emulator napędu w alkohol120/dtools (ostatecznie może będziesz musiała odinstalować) i zainstaluj grę ponownie. Pamiętaj, by po odinstalowaniu usunąć wszystkie pozostałości - tj. katalog ArmA, jak i profile w "Moich dokumentach", a właściwie Twoich ;-).
Dopiero wówczas zainstalować grę.
Obrazek Obrazek :cfog Obrazek
Monika
Posty: 12
Rejestracja: 25 kwietnia 2007, 15:31
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Problem z wykrywaniem płyty w napędzie

Post autor: Monika »

Próbowałam kilka razy i gra się w końcu uruchomiła. Myślałam, że już nie ma problemu, ale jednak później znów to samo. Muszę po kilka razy uruchamiać komputer ponownie i próbować, nie zawsze zaskakuje. Da się coś z tym zrobić? Czy firma Lem uwzględni moją reklamację? Czy ktoś był w podobnej sytuacji?
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Jerry
Posty: 230
Rejestracja: 12 grudnia 2006, 20:46
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Gdańsk / Warszawa

Re: Problem z wykrywaniem płyty w napędzie

Post autor: Jerry »

Problem tak powszechny jak teorie jego rozwiązania :] W sumie każdemu chyba co innego pomagało w takiej sytuacji :P
:8bz
Obrazek
Awatar użytkownika
Yac
Posty: 447
Rejestracja: 21 stycznia 2007, 08:54
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Problem z wykrywaniem płyty w napędzie

Post autor: Yac »

Moniko zajrzyj tutaj. Odpowiedzią na Twoj problem jest patch 1.9 Beta lub może ponowna instalacja ArmA.
Obrazek
Monika
Posty: 12
Rejestracja: 25 kwietnia 2007, 15:31
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Problem z wykrywaniem płyty w napędzie

Post autor: Monika »

Rozwiązaniem problemu okazało się zainstalowanie patcha 1.09. Gra uruchamia się bez płyty i jestem zadowolona. Jednak zauważyłam w czasie gry w kampanii dziejące się dziwne rzeczy, np. kręcący się wkoło wrogi czołg na wzgórzu, który nie chciał atakować lub podczas jednej z nocnych misji z bazy wroga wylatująca idealnie równolegle w powietrze drewniana kładka, ruchem przypominająca wzlatujący niezidentyfikowany obiekt latający. Być może to wina tego patcha, ale chyba nie mam za wielkiego wyboru.

Jeszcze o jedno chcę zapytać. Czy grając w patcha 1.09 będę mogła później rozegrać kampanię dodatku Queen? Zauważyłam, że osobny skrót służy do uruchamiania gry Armed Assault, a osobny do dodatku Queen. Teraz po zainstalowaniu patcha dostałam jeszcze jeden dodatkowy skrót na pulpicie, który służy do uruchomienia Armed Assault. W jaki sposób mam uruchomić później dodatek Queen bez płyty, gdy skończę już podstawową część?
Obrazek
Obrazek
SiD
Posty: 420
Rejestracja: 02 stycznia 2007, 00:11
ID Steam:

Re: Problem z wykrywaniem płyty w napędzie

Post autor: SiD »

w skrócie do bety, ppm -> właściwości:

Kod: Zaznacz cały

"D:\Gry\Armed Assault\beta\arma.exe" -mod=beta -nosplash
zamieniasz na:

Kod: Zaznacz cały

"D:\Gry\Armed Assault\beta\arma.exe" -mod=beta;DBE1 -nosplash
Obrazek Obrazek :cfog Obrazek
Awatar użytkownika
Jerry
Posty: 230
Rejestracja: 12 grudnia 2006, 20:46
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Gdańsk / Warszawa

Re: Problem z wykrywaniem płyty w napędzie

Post autor: Jerry »

Monika pisze:Rozwiązaniem problemu okazało się zainstalowanie patcha 1.09. Gra uruchamia się bez płyty i jestem zadowolona. Jednak zauważyłam w czasie gry w kampanii dziejące się dziwne rzeczy, np. kręcący się wkoło wrogi czołg na wzgórzu, który nie chciał atakować lub podczas jednej z nocnych misji z bazy wroga wylatująca idealnie równolegle w powietrze drewniana kładka, ruchem przypominająca wzlatujący niezidentyfikowany obiekt latający. Być może to wina tego patcha, ale chyba nie mam za wielkiego wyboru.

(...)
To tylko uroki tej gry :]
:8bz
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc techniczna dotycząca Army”