Rozmowa o polityce

... lub palce na klawiaturę niosą

Moderator: Inkwizytor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Trance
Posty: 1090
Rejestracja: 20 maja 2007, 19:06
ID Steam:
ID gracza: 0

Rozmowa o polityce

Post autor: Trance »

Witam!

Oglądam telewizje, słucham radia, czytam fora, również to i dostrzegam w wypowiedziach ludzi bardzo wielką niechęć do panów Kaczyńskich i wogóle do całego PiSu. Mam pytanie do osób, które są im przeciwne, a może ktoś ze zwolenników PiSu może sie wypowiedzieć skąd tyle nienawiści właśnie do Kaczyńskich. Przecież to jest najlepszy rząd Polski od 1990 roku. Jakie są wogóle argumenty przeciw PiSowcom? Chciałbym posłuchać Waszych wypowiedzi na ten temat.

Pozdrawiam.
Obrazek
Rainbow
Posty: 874
Rejestracja: 01 stycznia 2007, 00:57
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Rozmowa o polityce

Post autor: Rainbow »

:roll:
Ostatnio zmieniony 10 sierpnia 2021, 22:07 przez Rainbow, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Piromaniack
Posty: 42
Rejestracja: 04 października 2007, 19:29
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Rozmowa o polityce

Post autor: Piromaniack »

11. Skompromitowanie się koalicją z katolskimi nacjonałami o zabarwieniu silnie antysemickim oraz
"chłopkami", którzy mieli postępowania karne, wstrzymywanie tych postępowań przez upolitycznioną prokuraturę.
12. Walka z niezawisłymi, niezależnymi sądami, Sądem Najwyższym, Trybunałem Konstytucyjnym, w tym cyniczny atak podczas procesu lustracyjnego na dwóch sędziów TK (Cyniczny, ponieważ ten chłystek, który przedstawiał "dowody", wiedział, iż są one nieprawdziwe).
13. Skłócanie grup społecznych, kreowanie "wroga wewnętrznego" w postaci lekarzy-diabłów, czy przedsiębiorców-oligarchów, łże-elit, wykształciuchów.
14. Szarganie autorytetów Mazowieckiego, Geremka, Bartoszewskiego, Balcerowicza oraz innych,
brak jakiejkolwiek kultury politycznej, czy dyskusji z opozycją, stale obecna w języku PiS-owskich aparatczyków agresja i nienawiść chociażby przyrównywanie opozycji do ZOMO-wców.

Mógłbym tego wymieniać, a wymieniać. Tylko po jaką cholerę? Wybór między PiS-em, a PO dawno temu przestał być wyborem politycznym, a stał się kwestią racjonalnej oceny.

Ach, są jednak jeszcze dwa dość istotne punkty.

15. Traktowanie IPN-u jako swojego placu zabaw, na którym robi się co chce i jak się chce...
Na wejście do archiwów czeka się od trzech tygodni do blisko dwóch miesięcy, natomiast PiS-owcy wchodzą tam, kiedy chcą i wynoszą, co chcą (Vide atak na sędziów TK).
16. Raport o WSI, kompromitacja naszych służb wywiadowczych poprzez ujawnienie listy agentów oraz pewnych kontaktów operacyjnych... Nie jest mi znany przypadek jakiegokolwiek państwa, które zrobiłoby coś tak głupiego, zważywszy na, jeśli dobrze pamiętam, 181 błędów rzeczowych w raporcie, jak okazało się po jego publikacji oraz kilkunastu procesach cywilnych, w tym chyba trzech już wygranych przez poszkodowanych.
FriX
Posty: 142
Rejestracja: 15 czerwca 2007, 09:35
ID Steam:
Numer GG: 1894993
ID gracza: 0
Lokalizacja: Poznań

Re: Rozmowa o polityce

Post autor: FriX »

Ten rząd to nic innego jak AWS w nowym wydaniu Kaczyńskich dużo obietnic mało rozumu, polityka zagraniczna w ogóle nie jest obiektywna w żadnych latach nie mieliśmy jeszcze tak złych stosunków ze wschodem jak i z zachodem.

hasło "Jednoczymy Polskę!" należy zmienić na "dzielimy Polskę tak jak nikt inny!" jeszcze chyba nigdy nie było takiego podziału... sorry ale nazywanie ludzi głosujących na opozycję ZOMOwcami to było przegięcie.
eJay
Posty: 769
Rejestracja: 10 stycznia 2007, 18:31
ID Steam:

Re: Rozmowa o polityce

Post autor: eJay »

"Zasady zobowiązuja" rzekł Jarkacz, dlatego z listy PiS w Warszawie startowac będzie kłamca lustracyjny.

SZRAJBER Bartłomiej Józef - poseł, kandydat na posła w okręgu Warszawa I

urzędnik, Warszawa, członek PiS
złożył następujące oświadczenie: pracowałem w organach bezpieczeństwa państwa w rozumieniu ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów (Dz. U z 2007 r. Nr 63, poz. 425, z późn. zm.

http://wybory2007.pkw.gov.pl/SJM/PL/KOMITETY/k5_19.htm

Dwa lata temu:

Zawód: specjalista rehabilitacji
Miejscowość: Warszawa
Partia (poparcie): członek Prawa i Sprawiedliwości
Złożył następujące oświadczenie: nie pracowałem,nie pełniłem służby ani nie byłem świadomym i tajnym współpracownikiem organów bezpieczeństwa państwa w rozumieniu art. 1, art. 2 i art. 4 powołanej ustawy

http://www.wybory2005.pkw.gov.pl/SJM/PL ... 07_19.html


Ogólnie to jest rząd kłamstw i hipokryzji. Gdyby wypieprzyć na zbity pysk 75% kadr, byłaby to całkiem sensowna partia, a tak na czele jej stoi premier-paranoik z kotem Alikiem. Wystarczy też poczytać nieco na temat pana Ziobry i jego niewatpliwych "sukcesow" na studiach m.in. nie dostał sie na aplikację adwokacką (miał za niską ocenę). Połowa jego ustaw trafiła pod młotek TK, a 24-h sądy to porażka, gdyż zwiększyły one koszty procesów. Ale to wiedzą niestety tylko ludzie, którzy w tym siedzą. Szary lud na nich głosuje bo zgodnie z ich doktryną "jak jesteś bogaty, to wzbogaciłeś się nieuczciwie" nie chca, aby ktos miał lepiej od nich. Niszczy się tym samym piękny sen Polaka, który mądrością dorabia się w erze kapitalizmu. Takiemu trzeba dosrać, bo jest BOGATY.
Awatar użytkownika
ufoman
Posty: 1184
Rejestracja: 11 grudnia 2006, 19:48
ID Steam:
ID gracza: 40452
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Rozmowa o polityce

Post autor: ufoman »

Srednio mi sie chce wymieniac wszystkich minusow bo zajeloby mi to mniej wiecej 5h pisania.
Chcialbym tylko zwrocic uwage na jedno zdanie:
Trance pisze:Przecież to jest najlepszy rząd Polski od 1990 roku.
Od kiedy "najlepszy" oznacza "dobry"?
Awatar użytkownika
Trance
Posty: 1090
Rejestracja: 20 maja 2007, 19:06
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Rozmowa o polityce

Post autor: Trance »

No ale fakt ze jest najlepszy swiadczy o tym, ze warto go wspierać :).
Obrazek
Awatar użytkownika
ufoman
Posty: 1184
Rejestracja: 11 grudnia 2006, 19:48
ID Steam:
ID gracza: 40452
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Rozmowa o polityce

Post autor: ufoman »

Mam wspierac zly rzad? Nie rozumiem...
Rainbow
Posty: 874
Rejestracja: 01 stycznia 2007, 00:57
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Rozmowa o polityce

Post autor: Rainbow »

:roll:
Ostatnio zmieniony 12 sierpnia 2021, 23:48 przez Rainbow, łącznie zmieniany 2 razy.
FriX
Posty: 142
Rejestracja: 15 czerwca 2007, 09:35
ID Steam:
Numer GG: 1894993
ID gracza: 0
Lokalizacja: Poznań

Re: Rozmowa o polityce

Post autor: FriX »

Trance pisze:No ale fakt ze jest najlepszy swiadczy o tym, ze warto go wspierać :).
w niszczeniu 15 letniego dorobku Polski... ja populisto-nacjonalistą nie jestem.

Typowo PiSiorowy pogląd wszyscy wiedzą że ten statek zwany Polską tonie ale wszyscy sobie wmawiają że to nie prawda, aż w końcu w to uwierzą.
Awatar użytkownika
Trance
Posty: 1090
Rejestracja: 20 maja 2007, 19:06
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Rozmowa o polityce

Post autor: Trance »

Nikt nie popiera PiSu? Daliście sie zbajerować kampanii, która od jakiegos czasu już prowadzą LiD i PO. Wasze argumenty są poprostu śmieszne, ale w sumie to dobrze, bo mogłem sie pośmiać.

Każdy z Waszych argumentów mógłbym zdementować, nie mam tylko na to czasu, ale skoro twierdzicie, że PiS obraza opozycje nazywajac ich ZOMOwcami, to znaczy, ze uwzieliscie sie na PiS i tyle, no bo dlaczego ich atakujecie o to niefortunne stwierdzenie, kiedy LiD twierdzi, ze jest gorzej niż za Stalina? To jest porównanie karygodne, albo ktoś "mądry" stwierdził, że jest zagrożona demokracja w Polsce :lol: :lol: . Nie ma wolności słowa? :lol: :lol: . Gdyby jej nie było, to byście nie mogli tego powiedzieć publicznie. Ciekaw jestem co by sie działo, gdyby Kaczyńscy prosili o bardziej "zdecydowaną" polityke Niemiec wobec Polski. Co by sie stało, gdyby Kaczyńscy byli pijani na ważnych uroczystościach poza granicami kraju... Wszystkie te Wasze argumenty ładnie wyglądają, ktoś nieobeznany w temacie może nawet w to uwierzyć, ale popatrzcie na tych, których popieracie, czyli PO i LiD.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co ślina na język...”