Tuner TV

Masz problem ze sprzętem? Windows Ci się wiesza? A może chcesz sie pochwalić swoim "piecem"?

Moderator: Inkwizytor

Awatar użytkownika
Dawidson
Posty: 356
Rejestracja: 30 marca 2007, 09:39
ID Steam:

Re: Tuner TV

Post autor: Dawidson »

Zewnętrzny tuner na np: USB ma jeszcze jeden plus to że przy dzisiejszych konstrukcjach płyt głównych(czyli znikomej ilości gniazd PCI) może dojść do tego że posiadaną dźwiękówkę trzeba będzie wypinać z mobo aby tuner w jej miejsce wsadzić.
Ostatnio na innym forum poruszony był temat tego że PCI-E i może jest fajne ale spowodowało drastyczny spadek ilości złącz PCI na mobo(kiedy zdaża się że ludzie mają 2-3 karty rozszerzeń, myślą o następnej) co w tedy? szukać czegoś na PCI-E 1 skoro niczego takiego nie ma.
Obrazek
RIDER
Awatar użytkownika
Forrestal
Posty: 1738
Rejestracja: 16 listopada 2006, 11:28
ID Steam:
Numer GG: 3201083
ID gracza: 2006531
Lokalizacja: 18°38' E - 50°12' N
Kontakt:

Re: Tuner TV

Post autor: Forrestal »

E tam. Sa karty muzyczne na PCIE, Tunery TV, a nawet karty graficzne. Moze nie jest to tak popularne jak poczciwe PCI ale jak ktos szuka to znajdzie.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
redneck
Posty: 58
Rejestracja: 28 grudnia 2006, 15:38
ID Steam:
Numer GG: 554435
ID gracza: 0

Re: Tuner TV

Post autor: redneck »

Karty graficzne na usb? Ciekawe jak jaka musza miec wydajnosc, bo wydaje mi sie, ze przepustowosc USB musi byc dla niej niesamowicie waski gardlem.
Obrazek
!!!Moher Niggaz From Eastern Europe - Rezurekcja(a moze nawet reaktywacja)!!!
Awatar użytkownika
hryst
Posty: 297
Rejestracja: 16 listopada 2006, 10:04
ID Steam: hryst
ID gracza: 0
Lokalizacja: minsk
Kontakt:

Re: Tuner TV

Post autor: hryst »

sa nawet monitory (samsung) które nie wymagają kart graficznych i podłącza się je przez USB. Niestety nadają się tylko do pracy w 2D, bo ich wydajność jest niska.
You will be assimilated. Resistance is futile. :ofp
Intel [email protected]|Abit IP35|LCD DELL 20'|X2900XT 512MB|2x2GB RAM HyperX|SATA750GB|BR LG GBW-H10N|SB A.4|Sunbeam ST + 620-A12S|
Awatar użytkownika
Forrestal
Posty: 1738
Rejestracja: 16 listopada 2006, 11:28
ID Steam:
Numer GG: 3201083
ID gracza: 2006531
Lokalizacja: 18°38' E - 50°12' N
Kontakt:

Re: Tuner TV

Post autor: Forrestal »

redneck pisze:Karty graficzne na usb? Ciekawe jak jaka musza miec wydajnosc, bo wydaje mi sie, ze przepustowosc USB musi byc dla niej niesamowicie waski gardlem.
Ja mialem na mysli PCIE 1x - o tym o czym Dawidson pisal. A ze karty graficzne an usb sa to swoja droga jednak to bardziej do zastosowan przemyslowych itp.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
HAVOC
Posty: 105
Rejestracja: 03 stycznia 2007, 22:43
ID Steam:

Re: Tuner TV

Post autor: HAVOC »

To i ja podepnę się pod temat...

Przymierzam się do zmiany tunera na coś z wyższej półki.
Jakieś 1,5 roku używam Compro Videomate X500, skuszony poniekąd recką na benchmarku, ale nie powiem by był to udany zakup. Tuner niby ma wszystko czego potrzebuję, ale stery są tragiczne i chyba gryzie się z moim asusem m2r32-mvp i audigy2. Odtwarza może i ok, ale każdorazowo odcina mi dźwięk w pc po dłuższym oglądaniu tv (chociaż dźwięk przez tuner idzie cały czas). Do tego dochodzi jeszcze zwis obrazu po ok. 20 min. nagrywania video i brak możliwości przesunięcia okna na drugi monitor przy włączonym extended display (również wiesza obraz) - w obu przypadkach pomaga jedynie reset pc, co w przypadku nagrywania oznacza error i brak możliwości odtworzenia materiału.

Dlatego szukam czegoś porządnego i najlepiej sprawdzonego. Cena powiedzmy do 300 pln. Nie ma dla mnie większego znaczenia sposób podłączania, może być pci, pci-e 1 czy usb (choć chyba najchętniej widział bym ostatnią opcję).
Odbierać ma sygnał analogowy z kablówki, więc jakieś ekranowanie też by się tu zdało. Na korzystanie z cyfrowego póki co się nie zanosi, więc i obsługi takowego nie wymagam.
Ważna jest dla mnie jakość obrazu, wiadomo że tv to to nie jest, ale są tunery i tunery...
PiP - zbędny dla mnie gadżet. Powinien posiadać możliwość nagrywania materiału video bez przykrych niespodzianek jak opisane wyżej (+ ustawianie czasu nagrywania, programator)
Radio FM może być, ale niekoniecznie. Do tego jakiś poręczny pilot najlepiej z obsługą softwerowego odtwarzacza dvd (własnego czy zewn.); Compro korzysta tu z własnego softu 'ComproDVD' - rozwiązanie dla mnie wystarczające.
Dorzucę jeszcze możliwość przesunięcia obrazu na drugi monitor przy włączonym extended display.

Podsumowując:
- jakość obrazu
- nagrywanie video bez limitów czasowych/objętościowych (co najwyżej zależne od miejsca na dysku)
- pilot z obsługą playera dvd
- dowolne pozycjonowanie okna (przesuwanie na drugi monitor przy włączonym extended display)
- wygoda użytkowania

- radio fm - nie wymagam
- pip - nie wymagam
- podłączenie dowolne, choć skłaniam się raczej ku zewn.

to jak, pomożecie? :mrgreen:
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hardware & Software”