Core 2 Duo vs Athlon

Masz problem ze sprzętem? Windows Ci się wiesza? A może chcesz sie pochwalić swoim "piecem"?

Moderator: Inkwizytor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Trance
Posty: 1090
Rejestracja: 20 maja 2007, 19:06
ID Steam:
ID gracza: 0

Core 2 Duo vs Athlon

Post autor: Trance »

Witam!
Jestem na etapie kupna nowego komputera i pewnie niedługo pojawi sie topic z ostateczna konfiguracją mojego kompa, tak żebyście mogli się wypowiedzieć zanim dokonam zakupu. I o ile wybór karty graficznej, pamięci i innych mniej ważnych komponentów mam już za sobą, o tyle mam problem z procesorem i płytą główną.

Otóż zastanawiam się nad kupnem zestawu:
- Procesor: Intel Core 2 Duo 2 E4400 2 GHz + Płyta Główna: Asus P5B
lub
- Procesor AMD Athlon 64 X2 4200+ + Płyta Główna: ??? (socket AM2)

Po 1:
Chciałbym, o ile to możliwe, abyście podpowiedzieli mi, która płyta główna obecnie jest dobra pod socket AM2, ale w rozsądnej cenie
Po 2:
Chciałbym, o ile to możliwe, abyście podpowiedzieli mi, który z tych zestawów będzie lepszy do ArmA

Dodam tylko, że zestaw 2, pod warunkiem, że cena płyty głównej nie przekroczy 400 zł, jest troche tańszy od zestawu 1.

Prosze Was o pomoc w wyborze...
Obrazek
Awatar użytkownika
Forrestal
Posty: 1738
Rejestracja: 16 listopada 2006, 11:28
ID Steam:
Numer GG: 3201083
ID gracza: 2006531
Lokalizacja: 18°38' E - 50°12' N
Kontakt:

Re: Core 2 Duo vs Athlon

Post autor: Forrestal »

Osobiscie nie bralbym nic z AMD poza X2 6000+ - teraz go mozna dostac po 169$ wiec atrakcja cenowa. Kazdy nizszy model nie bedzie nazbyt wydajniejszy od C2D E4400 ale ten zato bez problemu sie podkreca.

Plyt teraz dobrych nie robia - sa tylko takie mniej spartaczone ;)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Trance
Posty: 1090
Rejestracja: 20 maja 2007, 19:06
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Core 2 Duo vs Athlon

Post autor: Trance »

A mógłbym poprosić o jakiś konkretny model "nie spartaczonej" płyty najlepiej Asusa pod socket AM2?

Aha... ale mi nie zalezy na tym, żeby Athlon 4200+ był wydajniejszy od Core 2 Duo, tylko żeby dało sie na nim pograc w ArmA na średnich detalach, albo może troche wyższych niż średnie? :)

PS: Aha i jeszcze jedno, bo nie zrozumiałem... Czyli z tych Athlonów dobrze sie kręci 4200+ czy 6000+ ? :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Trance
Posty: 1090
Rejestracja: 20 maja 2007, 19:06
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Core 2 Duo vs Athlon

Post autor: Trance »

Sorki, że tak post pod postem, ale właśnie znalazłem ciekawą płyte główną pod Athlona, a mianowicie Gigabyte GA-M61P-S3. Moglibyście mi powiedzieć ze dwa zdania na jej temat, bo ze specyfikacji technicznej, ktora jest na stronie http://morele.net/produkt/87958 rozumiem tylko podstawowe parametry, ale na tych bardziej szczegółowych sie nie znam.
Obrazek
Awatar użytkownika
Forrestal
Posty: 1738
Rejestracja: 16 listopada 2006, 11:28
ID Steam:
Numer GG: 3201083
ID gracza: 2006531
Lokalizacja: 18°38' E - 50°12' N
Kontakt:

Re: Core 2 Duo vs Athlon

Post autor: Forrestal »

Uzywajcie Google!

http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=409

Obecnie nei jestem na czasie z prockami AMD ale sadze ze kazdy bedzie sie podobnie podkrecal. Bralbym X2 na jadre Brisbane, nawet 3600 bedzie dobry jak chcesz podkrecac a jak nie to jak najwieksza liczbe przed + bierz ;)

Dobra opinia cieszy sie Abit KN9 choc pare ciekawych plyt na AMD 690G sie znajdzie - jak juz to bralbym Foxconna.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Trance
Posty: 1090
Rejestracja: 20 maja 2007, 19:06
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Core 2 Duo vs Athlon

Post autor: Trance »

A konkretnie ta płyta? Gigabyte GA-M61P-S3

Spełni swoją rolę?

Zdecydowałem się na AMD Athlon 64 X2 4200+ i bede go podkrecał, chociaz moze nie od razu, ale jednak, wtedy procesor + płyta kosztuje około 500 zł, a to jest koszt jaki moge ponieść na te dwa komponenty.
Obrazek
Awatar użytkownika
Forrestal
Posty: 1738
Rejestracja: 16 listopada 2006, 11:28
ID Steam:
Numer GG: 3201083
ID gracza: 2006531
Lokalizacja: 18°38' E - 50°12' N
Kontakt:

Re: Core 2 Duo vs Athlon

Post autor: Forrestal »

Jesli nie potrzebujesz bajerow w stylu podswietlanego LEDami PCB to plytka calkiem spoko choc zastanawia mnie czemu wybierasz plyte z zintegrowana k. graficzna jak pewnie wlozysz cos mocniejszego.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Trance
Posty: 1090
Rejestracja: 20 maja 2007, 19:06
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Core 2 Duo vs Athlon

Post autor: Trance »

No, ale czy fakt obecności zintegrowanej karty grafiki wyklucza możliwość włożenia własnej?
Bo jeśli tak, to szybciutko zmieniam płyte główną, jeśli nie, to przekuje mnie dość spora ilość obsługiwanej pamięci i zostaje ta płyta :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Forrestal
Posty: 1738
Rejestracja: 16 listopada 2006, 11:28
ID Steam:
Numer GG: 3201083
ID gracza: 2006531
Lokalizacja: 18°38' E - 50°12' N
Kontakt:

Re: Core 2 Duo vs Athlon

Post autor: Forrestal »

Pamieci w kazda plyte wsadzisz tyle samo ;) W obecnych czasach 8GB to jest maksimum dla typowego zjadacza chleba. Zewnetrza karte na PCIe mozna zamontowac ale osobiscie nie mam przekonania do tego typu rozwiazan. Zawsze to jest dodatkowy uklad w mostku ktory sie grzeje. Dodatkowym plusem jest jednak mozliwosc podpiecia dodatkowego minotora jakby zaszla potrzeba.

Plytka sama w sobie jest ciekawa, duzo USB, Firewire, dzwiek tez nie najgorszy.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Trance
Posty: 1090
Rejestracja: 20 maja 2007, 19:06
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Core 2 Duo vs Athlon

Post autor: Trance »

Dobra to decyzja co do płytki została podjęta :) - dziękuję wszystkim za pomoc*

Troche zeszliśmy z tematu procesorów, ale płyta główna to temat pokrewny, więc myśle, że nikt się nie obrazi :)




*wszystkim = Forrestalowi, bo tylko on sie zainteresował tematem :P
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hardware & Software”