Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Problemy i porady nt dobrej i słabej wydajności PC, zawieszaniem się gry itp.

Moderator: Inkwizytor

ODPOWIEDZ
Lord Rahl
Posty: 2
Rejestracja: 27 grudnia 2009, 15:08
ID Steam:
ID gracza: 0

arma II - jak zwiększyć liczbę klatek

Post autor: Lord Rahl »

Witam na forum
Ściągnąłem ARMA II z internetu, i po dwóch dniach męczenia się z tym syfem kupiłem oryginał...


Mój sprzęt:
Core2Quad Q9400 2.66ghz
4gb ram
MSI Radeon 4890 1GB

I mam problem z wydajnością. W 1280x960 all normal, aa, af off, postefekty very high w grę da się grać ale wg. mnie gra taka jest nieprzyjemna. Zwykle mam 25-30 fps w porywach dochodzi do 40, a w misji w Czernogorsku czasem spada poniżej 20fps. Czy mogę coś zrobić, by gra chodziła lepiej?. Wiem, że mógłbym podkręcić procesor - jego temp. nie przekracza 45 stopni. Jednakże nie mam pojęcia, jak sie za to zabrać.
Lorini
Posty: 8
Rejestracja: 02 stycznia 2009, 17:57
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: ARMA II - jak zwiększyć liczbę klatek

Post autor: Lorini »

Zainstalowałeś wszystkie patche?
Arma już taka jest.jeśli ci to przeszkadza obniż jeszcze detale,wyłącz postefekty,nie graj w kampanie.
Kampania jest strasznie wymagająca jeśli w niej masz 30 fps to w multi/edytorze powinieneś mieć te 40/50 fps.
Lord Rahl
Posty: 2
Rejestracja: 27 grudnia 2009, 15:08
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: ARMA II - jak zwiększyć liczbę klatek

Post autor: Lord Rahl »

Tak, grę mam zaktualizowaną do wersji 1.05
Było gdzieś mówione, iż poprzez zmianę nazwy pliku .exe mozna zwiększyć fps-y o jakieś 5-6.

No i procesor - chętnie go podkręce do 3gb, jeśli nie będzie to groziło ejgo usmażeniem.

Ta gra jest kiepsko zaktualizowana - w takim Coj: BiB też są rozległe przestrzenie, a przy maksymalnych ustawieniach w 1920x1200 jeszcze nigdy nie miałem poniżej 70fps, a w porywach dochodzi do 120.
Andrew2
Posty: 46
Rejestracja: 24 listopada 2009, 17:03
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: Andrew2 »

Ile można ludziom powtarzać że symulacja Si w ARMA 2 jest tak zaawansowana że musi mieć swoje wymagania.
to nie CoJ gdzie wszystkie boty chodzą po ścieżkach tu SI samo wybiera drogę tu jest hierarchia kapitan np dowodzi grupą która składa się z drużyn a każda drużyna jest dowodzona przez np kaprala i taki Kapitan np. potrafi flamkować wroga sam z siebie a nie dlatego że srypt mu tak każe. Zauważ także że w danym czasie jest symulowane zachowanie Si na całej mapie a nie tylko w tym miejscu gdzie się znajdujesz. poza tym jednostki wroga i ich zachowanie możesz nawet już widzieć z 10 kilometrów a w innych grach dopiero po 300 metrach ci się pokazują i od tego momentu zachodzi symulacja. To jest coś bardziej złożonego niż jakaś głupia gra akcji oparta wyłącznie na skryptach. Tu gdy wydasz jednostce zadanie do wykonania to ta jednostka sama wybierze jaką drogą pójdzie w jaki sposób zaatakuje i będzie się chować. Tej grze można wybaczyć bugi i wydajność działania głównie ze względu na tak złożone elementy które w innych grach nawet nie występują sama balistyka lotu kuli odbijające się pociski od ziemi pod odpowiednim kontem wymagają obliczeń. Tu Si samo potrafi wybrać broń i zrobić z niej użytek. SI potrafi prowadzić każdy pojazd i reagować na bieżąco na przeszkody a nie jeździć po sznurku jak w GTA.


PS: Podstawa do tego aby ARMA dobrze chodziła to dobry procesor niestety gra potrafi wykorzystać tylko 2 rdzenie więc w tym wypadku bardzo liczą się mhz. Więc jeśli podkręcisz procka to i zauważysz przyrost wydajności.
guciolek
Posty: 1
Rejestracja: 05 stycznia 2010, 10:58
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: guciolek »

witam chcialbym zakupic arma 2 , ale nie wiem czy bedzie mi dostatecznie chodzic na moim sprzecie-mam procesor core dual 2600. Prosze o rade czy warto mi kupic powyzsza gre
Awatar użytkownika
Maćko
Posty: 653
Rejestracja: 10 grudnia 2007, 15:08
ID Steam:
ID gracza: 1
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: Maćko »

Tak... już wyciągam szklaną kulę :no

Dokładnie; procesor - Stajnia(amd/intel)/model/taktowanie; pamięć ram - ile; karta graficzna - stajnia (nvidia/ATI)/model/rodzaj pamięci/ilość pamięci/

Wtedy będzie można powiedzieć czy jest sens kupowania gry.
Obrazek
Obrazek

-------------
MOBO: MSI H110M PRO-D | CPU: Core i3 [email protected] | RAM: 8GB DDR4 2400@2133 MHz CL14 Goodram Play |
GPU: Asus GTX 760 DirectCU II 2GB GDDR5 | SSD: Samsung 850 EVO 250GB | HDD: Samsung HD502HJ 500GB |
PSU: Corsair VS450 | Case: SilentiumPC Brutus S20 | FAN: SilentiumPC Mistral 120 mm
Awatar użytkownika
mant3z
Posty: 968
Rejestracja: 23 stycznia 2007, 08:41
ID Steam:
ID gracza: 1111
Lokalizacja: Gandza
Kontakt:

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: mant3z »

Ja bym odpowiedział tak:
Guciolek nie będzie Ci chodzić.
Po treści posta jestem przekonany że ArmA2 nie jest dla Ciebie :lol:
Nie marnuj kasy.
Mów mi milordzie łapserdaku!
Awatar użytkownika
hryst
Posty: 297
Rejestracja: 16 listopada 2006, 10:04
ID Steam: hryst
ID gracza: 0
Lokalizacja: minsk
Kontakt:

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: hryst »

pobierz DEMO i zobacz jak ci będzie chodzić na twojej maszynie.
You will be assimilated. Resistance is futile. :ofp
Intel [email protected]|Abit IP35|LCD DELL 20'|X2900XT 512MB|2x2GB RAM HyperX|SATA750GB|BR LG GBW-H10N|SB A.4|Sunbeam ST + 620-A12S|
Awatar użytkownika
Jajcor
Posty: 116
Rejestracja: 03 lipca 2008, 14:06
ID Steam:
Numer GG: 7138111
ID gracza: 0

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: Jajcor »

Siema. Dzisiaj sobie polukałem i pomyślałem, może zmienić procka. Ale czy to ma sens. Mam Athlona 6000+ i podstawkę M2N4SLI na AM2. Różne opinie czytałem i nie wiem do końca teraz nic.
Jakbym zmienił procka na Phenom II x2 550 BE (AM 3) i zostawił starą płytę to by to coś dało czy raczej nie????
Bo różnie piszą, raz że AM 2 kompatybilne z AM 3 tylko zmienić dosa a innym razem, że to zależy od producenta.. Sam już nie wiem. A jak zadziała na AM 2 to czy ma sens ta wymiana???? (tylko 100 zł).
Athlon 6000+ (3,1 GHz) i Phenom (3,1 GHz) tyle, że w nowej technologii 45nm a stary 90 nm.
Pozdro :(
_________________
Virtual Battle #1 Veteran
Obrazek
Awatar użytkownika
mant3z
Posty: 968
Rejestracja: 23 stycznia 2007, 08:41
ID Steam:
ID gracza: 1111
Lokalizacja: Gandza
Kontakt:

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: mant3z »

Możesz zmienić BIOS'a a nie dosa i wtedy (zapewne) będziesz mógł wrzuć Phenom'a II ale pod AM2+ o ile twoja płyta jest kompatybilna.
Musisz to sprawdzić na stronie producenta. Ja robiłem taki manewr i wyszło całkiem spoko za niewielkie pieniądze... nawet się dało podkręcić do 3.2GHz.

Prawda jest taka, że najlepiej poczekać aż się pojawi kilka wersji i5, kupić tą 2.66GHz i wykręcić to powyżej 3.6GHz. Podobno bez problemu się kręcą do 4.4GHz i wcale nie odstępują w grach i7.

AMD blado wypada przy ArmA, cholera wie czemu... są gry w których phenomy dają radę i7, szkoda że ArmA do nich nie należy...
Mów mi milordzie łapserdaku!
Awatar użytkownika
Jajcor
Posty: 116
Rejestracja: 03 lipca 2008, 14:06
ID Steam:
Numer GG: 7138111
ID gracza: 0

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: Jajcor »

No jak tak mówisz to stawiam świnkę przed kompem i zaczynam zbierać :D Już tą stówkę na niedoszłego Phenoma wrzuciłem :dworship
_________________
Virtual Battle #1 Veteran
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydajność i zawieszanie się”