Czy grasz w ArmA?

Dyskusje związane ściśle z ArmedAssault ;-)

Moderator: Inkwizytor

W ArmA:

gram w SP
15
9%
gram w MP
35
21%
gram często różne misje
16
10%
gram w klanie treningi i sparingi/ligi
20
12%
czekam biernie na patch lub ciekawe addony/mody
16
10%
jestem raczej missionmakerem/addonmakerem niż graczem
9
5%
rzadko gram ostatnio, ale wchodzę na to forum, bo może coś się dzieje
17
10%
mecze się trochę z tą grą czekając na ArmA2 lub OFP2
17
10%
nie mam czasu, aby grać
11
7%
nie mam kompa, aby grać
10
6%
 
Liczba głosów: 166

Awatar użytkownika
kondor
Posty: 1522
Rejestracja: 13 marca 2007, 11:50
ID Steam: Przemek_kondor
Kontakt:

Re: Czy grasz w ArmA?

Post autor: kondor »

Mają, gdyż jeśli od tych 50 odejmiemy klanowiczów (20?) i Polaków nie będących "nowymi", to pozostaną "nowi".
@Rainbow: obiektywnie masz rację. Postrzegam po prostu sprawę z własnej perspektywy i gry, o której uważam, że i tak dużo w nią gra. Stąd niewielkie liczby które przytaczam mi wydają się duże.
alderous
Posty: 113
Rejestracja: 15 grudnia 2006, 22:27
ID Steam:

Re: Czy grasz w ArmA?

Post autor: alderous »

Jeśli zliczymy wszystkie osoby z tej ankiety, które wybrały odpowiedź zawierającą w sobie stwierdzenie "gram MP" to otrzymamy 52 osoby. Dotyczy to osób z forum na którym nie widać za bardzo "nowych twarzy".

Zresztą rzeczywiście możemy odjąć Klanowiczów (czyli 50-20=30), ale skąd wiesz ilu z tych 30 to gracze nowi (kto nie gra w klanie jest nowy?)? W końcu ten wywód miał pokazać, że graczy nowych jest sporo, a raczej tego nie potwierdza. Ja tego nie widzę i logika nakazuje sądzić, że tak nie jest, choć wolałbym żeby tak nie było.

Zresztą wszystko zależy ile to jest "sporo". Jeden stwierdzi, że nowych graczy jest sporo jeśli wykaże się że co dziesiąty gracz ArmA nie miał większej styczności z OFP - dla mnie to jest mało, ale nie sądzę żeby tych osób było nawet tyle.
Awatar użytkownika
Volt
Posty: 158
Rejestracja: 17 grudnia 2006, 12:52
ID Steam:
Numer GG: 4218986
ID gracza: 0
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Czy grasz w ArmA?

Post autor: Volt »

"dosyć spory", "sporo"? Tzn. ile? Nie widzę na forum dużo nicków których bym nie kojarzył z ofp, a temat "Powitania po latach" liczy już 19 stron. Może mała ankietka pt. "czy grałeś w OFP"?


Widocznie to forum nie jest dostatecznie popularne ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
kondor
Posty: 1522
Rejestracja: 13 marca 2007, 11:50
ID Steam: Przemek_kondor
Kontakt:

Re: Czy grasz w ArmA?

Post autor: kondor »

Jak wyliczyłeś 52 osoby w ankiecie wielokrotnego wyboru?
"Nowość" niezrzeszonych określam bardzo niedokładnie po nieznajomości nicka, gadce na czacie oraz czasem sposobie gry.
W niepopularnym klubie PR doszły 4 "nowe" osoby i 2 z nich są obecnie najczęściej grającymi członkami. Zapewne to wszystko potęguje we mnie osobiste wrażenie, które zostało przekazane i odebrane jako obiektywne.
Przepraszam za ściemę.
alderous
Posty: 113
Rejestracja: 15 grudnia 2006, 22:27
ID Steam:

Re: Czy grasz w ArmA?

Post autor: alderous »

kondor pisze:Jak wyliczyłeś 52 osoby w ankiecie wielokrotnego wyboru?
Założyłem że każdy oddał jeden głos decydując, która odpowiedź jest najbardziej do niego pasująca. Ankieta wielokrotnego wyboru po prostu była bez sensu, bo nie pokazałaby nic - nie można wyciągnąć żadnych wniosków nie wiedząc ile osób wzięło udział w próbie. Jeśli rzeczywiście niektore osoby oddawały wiecej niż jeden głos to całą ankietą można się "podetrzeć".
kondor pisze:"Nowość" niezrzeszonych określam bardzo niedokładnie po nieznajomości nicka, gadce na czacie oraz czasem sposobie gry.
W niepopularnym klubie PR doszły 4 "nowe" osoby i 2 z nich są obecnie najczęściej grającymi członkami. Zapewne to wszystko potęguje we mnie osobiste wrażenie, które zostało przekazane i odebrane jako obiektywne.
Przepraszam za ściemę.
Obiektywizm nie jest możliwy w tym przypadku. Po prostu mnie to interesuje, a jedynym sposobem stwierdzenia czy tak jest to poznanie subiektywnych opinii ludzi - jak jest ich dużo na tak to prawdopodobieństwo że tak jest staje się dużo mimo że są to nadal subiektywne opinie.

Co do "niepopularności" to bym się nie sugerował, bo o wiele łatwiej jest dołączyć do klubu niepopularnego niż do tego z czołówki (chodzi mi o psychiczne nastawienie osoby która chce wstąpić do klanu).

W sumie bez sensu się czepiam za co przepraszam. Wolę uwierzyć na słowo że graczy nowych jest sporo.
Awatar użytkownika
kondor
Posty: 1522
Rejestracja: 13 marca 2007, 11:50
ID Steam: Przemek_kondor
Kontakt:

Re: Czy grasz w ArmA?

Post autor: kondor »

alderous pisze: Ankieta wielokrotnego wyboru po prostu była bez sensu, bo nie pokazałaby nic - nie można wyciągnąć żadnych wniosków nie wiedząc ile osób wzięło udział w próbie. Jeśli rzeczywiście niektore osoby oddawały wiecej niż jeden głos to całą ankietą można się "podetrzeć".
Pierwszy raz zakładałem ankietę wielokrotnego wyboru i sądziłem, że będzie podana liczba głosujących osób, co ostatecznie byłoby miarodajne co do, przynajmniej, forumowiczów.
alderous pisze: Co do "niepopularności" to bym się nie sugerował, bo o wiele łatwiej jest dołączyć do klubu niepopularnego niż do tego z czołówki (chodzi mi o psychiczne nastawienie osoby która chce wstąpić do klanu).
Klub Polish Resistance nie bierze aktywnego udziału w rozgrywkach MP i może być rozpoznawany w community jedynie poprzez konkretne osoby. Brak ogłoszeń rekrutacyjnych też może robi swoje. Nie przeczy to prawdziwości Twojego zdania, ale [PR] nie znajduje się w dziedzinie klanów przez Ciebie opisanych.
alderous
Posty: 113
Rejestracja: 15 grudnia 2006, 22:27
ID Steam:

Re: Czy grasz w ArmA?

Post autor: alderous »

Ech...może się jednak posprzeczajmy? Znowu nie ma o czym gadać. Jakaś mała pyskówka by sie przydała :mrgreen:
Awatar użytkownika
kondor
Posty: 1522
Rejestracja: 13 marca 2007, 11:50
ID Steam: Przemek_kondor
Kontakt:

Re: Czy grasz w ArmA?

Post autor: kondor »

ok, no więc:
Uważam, że ta ankieta jest jednak miarodajna i daje lepsze odzwierciedlenie niż ankieta pytająca o najbardziej pasujące do odpowiadającego zdanie (jednokrotnego wyboru).
Z ankiety jednokrotnego wyboru moglibysmy stwierdzić, że forumowiczów 58% gra w MP itd, ale oczywiście nie byłoby to prawdą, gdyż odpowiedzi się nie wykluczają.
Wyniki ankiety tego topiku (mam nadzieję, że się nie machnąłem) należy interpretować następująco: istnieje liczba nie mniejsza niż 1 (minimalna liczba odpowiedzi, którą możemy wybrać) i nie większa niż 10 (maksymalna liczba odpowiedzi, która możemy wybrać), którą należy przemnożyć przez procent danej odpowiedzi wyświetlany przez ankietę aby uzyskać prawdziwy procent ustandaryzowany do 100. Czyli proporcjonalność odpowiedzi jest zachowana i wsio ok.
alderous
Posty: 113
Rejestracja: 15 grudnia 2006, 22:27
ID Steam:

Re: Czy grasz w ArmA?

Post autor: alderous »

Echhh...nie po to zmieniałem studia żeby mnie statystyką męczyć :evil:

No ale załóżmy tak teoretycznie, że w twojej ankiecie weźmie udział 100 osób. 50 z nich zaznaczy odpowiedzi od 1 do 9, a 50 tylko odpowiedz 10, czyli "nie mam kompa". Ankieta zliczy 500 głosów (50 * 9 + 50) i wyjdzie z niej, że 10 % nie ma kompa żeby grać, podczas gdy w rzeczywistości będzie to 50%.

PS. Dyskusja się opłaciła - od wczoraj 10 oddanych głosów. No chyba że ktoś dla jaj zaznaczył wszystkie odpowiedzi ;)
Awatar użytkownika
klamacz
Posty: 818
Rejestracja: 23 listopada 2006, 09:54
ID Steam:
Numer GG: 2019934
ID gracza: 2320644
Lokalizacja: Szczytno
Kontakt:

Re: Czy grasz w ArmA?

Post autor: klamacz »

ankieta dla mnie jest miarodajna tylko w takim stopniu jak odpowiedzi byly prawidlowe. Ankieta nie sprawdza sprzecznosci zaznaczonych opcji ani ich zaleznosci. Dla przykladu, pelnie wiedzy osiagnalbys zakladajac ankiete zlozona z kilku pytan:

1. Czy grasz w Arma?
- tak
- nie

2. Jesli nie grasz, to dlaczego?
- nie mam czasu, aby grać
- nie mam kompa, aby grać

3. Grasz jak często?
- czekam biernie na patch lub ciekawe addony/mody
- jestem raczej missionmakerem/addonmakerem niż graczem
- rzadko gram ostatnio, ale wchodzę na to forum, bo może coś się dzieje
- mecze się trochę z tą grą czekając na ArmA2 lub OFP2

4. Grasz w Multiplayera?
- tak, gram często różne misje
- tak, gram w klanie treningi i sparingi/ligi
- nie

5. Grasz w Singleplayera?
- tak
- nie


Te same odpowiedzi ale zakres danych znacznie bardziej obszerny i dokladny. Z drugiej strony wyniki twojej ankiety mozna roznorako rozumiec, jak dla mnie wnioski sa nastepujace:
- "Brak patcha 1.09 powoduje male zainteresowanie tym co sie dzieje w community"
- "Ludzie sa z natury leniwi i nie chce im sie brac udzialu w ankietach"
- "Community Arma (polskie) zawiera zarowno zatwardzialych fanow, ale tez zwyklych graczy oraz ludzi tylko luzno zainteresowanych, czym nie rozni sie wcale od innych gier"
- "Jest za malo polskich serwerow Arma"
- "Jest za malo zorganizowanych rozgrywek Arma w Polsce"

:D
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Firefly
Posty: 744
Rejestracja: 13 grudnia 2006, 21:23
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Czy grasz w ArmA?

Post autor: Firefly »

klamacz pisze: 1. Czy grasz w Arma?
- tak
- nie

2. Jesli nie grasz, to dlaczego?
- nie mam czasu, aby grać
- nie mam kompa, aby grać
Wykluczasz w ten sposób grajacych sporadycznie lub z doskoku. A bywa i tak, ze na pyt nr1 mozna odpowiedzieć Tak, zas w twoim pyt nr 2 mozna wybrac oba powody. Ja dokladnie tak mam. Mam i slabego kompa i nie mam czasu, ale sporadycznie gram coopy. W ten sposob twoja ankieta wyklucza czesc respondentow albo zmusza do klamstwa.
Retired. Unavailable until further notice.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja o ArmA”