Czego nie lubicie w ArmA II?

Dyskusja ogólna, tryb singleplayer tylko o Arma2

Moderator: Inkwizytor

Awatar użytkownika
Jasina
Posty: 220
Rejestracja: 29 lipca 2010, 07:36
ID Steam:
ID gracza: 59578

Re: Czego nie lubicie w ARMA II?

Post autor: Jasina »

Czego nie lubię w ARMA II?

1.Tego że BIS zawsze koncentruje się na Amerykanach(kampanie,scenariusze)
2.LEM-u :rant
nick w grze: Jasina
Vader1995mw
Posty: 34
Rejestracja: 19 stycznia 2011, 15:18
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Czego nie lubicie w ARMA II?

Post autor: Vader1995mw »

W Armie denerwuje mnie pięć rzeczy:
1. Fizyka (Ludzie! Gra z 2009 roku bez ragdolla?! Wstyd! Wiem, że w Armie chodzi o symulacje wojny, ale jak widzę te sztywne animacje to mnie po prostu szlag trafia.)
2. Zbyt wytrzymałe budowle (Czasami po strzelaninie z użyciem wyrzutni ppanc. budynki są w nienagannym stanie.)
3. Jak już zostało wcześniej granaty (Określę to jednym słowem - beznadzieja...)
4. "Odpustowe" dźwięki wystrzałów (W ogóle nie przypominają oryginałów.)
5. Tekstury w 16 bitach (W nocy wszystko jest w niskiej rozdzielczości. To samo tyczy się ognia wylotowego - pikseloza.)
Awatar użytkownika
thisrox
Posty: 54
Rejestracja: 17 grudnia 2009, 18:57
ID Steam:
Numer GG: 6760268
ID gracza: 0
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Czego nie lubicie w ARMA II?

Post autor: thisrox »

Jest parę rzeczy ale to już poprzednicy wymienili ale najbardziej mnie wnerwia AL ludzi z mojej armii w kampanii czy w misjach.Po pierwszej lepszej wymianie ognia moim ludziom odbija wygłaszają tylko komendy "naprzód" "będę osłaniać" i kręcą sie w kółko próbując namierzyć wroga którego nie ma w pobliżu :/ wydaje im rozkaz powrotu do szyku mało co sobie z tego robią tylko biegają w kółko padają na ziemię itp w ogóle sie za mną nie przemieszczają moge odbiec nawet na 500m ,aoni i tak beda w tym samym miejscu i krecą sie bez celu.Dopiero po jakiś szasie stwierdzają że "jest już bezpiecznie" albo "czysto" i wtedy biegną za mną...ale na to trzeba długo poczekać :/.
Awatar użytkownika
Marine91
Posty: 186
Rejestracja: 21 października 2009, 13:37
ID Steam:
ID gracza: 1

Re: Czego nie lubicie w ARMA II?

Post autor: Marine91 »

thisrox pisze:Jest parę rzeczy ale to już poprzednicy wymienili ale najbardziej mnie wnerwia AL ludzi z mojej armii w kampanii czy w misjach.Po pierwszej lepszej wymianie ognia moim ludziom odbija wygłaszają tylko komendy "naprzód" "będę osłaniać" i kręcą sie w kółko próbując namierzyć wroga którego nie ma w pobliżu :/ wydaje im rozkaz powrotu do szyku mało co sobie z tego robią tylko biegają w kółko padają na ziemię itp w ogóle sie za mną nie przemieszczają moge odbiec nawet na 500m ,aoni i tak beda w tym samym miejscu i krecą sie bez celu.Dopiero po jakiś szasie stwierdzają że "jest już bezpiecznie" albo "czysto" i wtedy biegną za mną...ale na to trzeba długo poczekać :/.
To niestety dodali w ostatnich poprawkach... Automatyczna zmiana statusu na "niebezpieczeństwo" podczas kontaktu z wrogiem, którego za nic nie można wyłączyć czy ręcznie zmienić. Mam nadzieje, że wyjdzie jakiś mod lub BIS doda opcje umożliwiającą wyłączenie bo jak dla mnie to w tej chwili jedyna wada gry.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jasina
Posty: 220
Rejestracja: 29 lipca 2010, 07:36
ID Steam:
ID gracza: 59578

Re: Czego nie lubicie w ARMA II?

Post autor: Jasina »

Ja dopiszę parę rzeczy:

1. W nocy bez noktowizji g***o widać.
2. Nowe patch'e BIS'u więcej psują niż naprawiają :( .
3. AI przydałoby się poprawić.
Vader1995mw pisze:2. Zbyt wytrzymałe budowle (Czasami po strzelaninie z użyciem wyrzutni ppanc. budynki są w nienagannym stanie.)
4. Z budynkami jest różnie - mnie rusek wyrwał dziurę w ścianie PKM'em a dziura wyglądała jakby z RPG walnął
nick w grze: Jasina
Awatar użytkownika
Artek3333
Posty: 578
Rejestracja: 29 czerwca 2007, 20:02
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Żywiec

Re: Czego nie lubicie w ARMA II?

Post autor: Artek3333 »

Jasina pisze:1. W nocy bez noktowizji g***o widać.
Z tym się nie zgodzę. Jak jest bezchmurne niebo i pełnia księżyca to widać bardzo dobrze. a jak księżyc jest za chmurami i to w dodatku w miesiącach, zimowych to nawet w realu g***o widać. byłeś kiedyś w październikową noc w lesie? ja byłem dużo razy. Wierz mi, że naprawdę g... widać.
Awatar użytkownika
mant3z
Posty: 968
Rejestracja: 23 stycznia 2007, 08:41
ID Steam:
ID gracza: 1111
Lokalizacja: Gandza
Kontakt:

Re: Czego nie lubicie w ARMA II?

Post autor: mant3z »

Dokładnie, nie raz jeździłem na jesienne nocne strzelańsko, bez księżyca nie widać własnych butów.
Mów mi milordzie łapserdaku!
Awatar użytkownika
Jasina
Posty: 220
Rejestracja: 29 lipca 2010, 07:36
ID Steam:
ID gracza: 59578

Re: Czego nie lubicie w ARMA II?

Post autor: Jasina »

Artek3333 pisze:
Jasina pisze:1. W nocy bez noktowizji g***o widać.
Z tym się nie zgodzę. Jak jest bezchmurne niebo i pełnia księżyca to widać bardzo dobrze. a jak księżyc jest za chmurami i to w dodatku w miesiącach, zimowych to nawet w realu g***o widać. byłeś kiedyś w październikową noc w lesie? ja byłem dużo razy. Wierz mi, że naprawdę g... widać.
mant3z pisze:Dokładnie, nie raz jeździłem na jesienne nocne strzelańsko, bez księżyca nie widać własnych butów.
Wiecie mnie raczej idzie że przy tym jest jak z trawą - AI to w strzelaniu nie przeszkadza
nick w grze: Jasina
Awatar użytkownika
mant3z
Posty: 968
Rejestracja: 23 stycznia 2007, 08:41
ID Steam:
ID gracza: 1111
Lokalizacja: Gandza
Kontakt:

Re: Czego nie lubicie w ARMA II?

Post autor: mant3z »

A jest gra która radzi sobie z tym problemem?
Mów mi milordzie łapserdaku!
Awatar użytkownika
SaS TrooP
Posty: 1586
Rejestracja: 30 października 2008, 17:30
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Czego nie lubicie w ARMA II?

Post autor: SaS TrooP »

Jesteście pewni?
AI w nocy, przynajmniej do czasu aż nie jest zaalarmowane, widzi bez NVG co najmniej słabo. Mamy u nas w grupie ustawienia AI na serverze 0.95 i mogę podać za przykład dwie sytuacje:
1. Invasion 1944, zrobiłem misję w nocy na mapie Omaha. AI (kierowane UPSMONem) nie wykrywało naszej grupy prawie wcale, dopiero po większej rozwałce po zadaniu głównym. Acz to może być bug, tylko raz tego doświadczyliśmy, OK!
2. Jeden z poważnych, dużych coopów, także noc i wróg bez NVG. Do czasu aż nie doszło do strzelaniny, odpowiednio się ukrywając wróg pozostał niezaalarmowany. Podczas wykonywania pierwszego zadania, gdy trzeba było podejść NAPRAWDĘ blisko (~40 metrów) natrafiliśmy na patrol. Zanurkowaliśmy w krzaki i... siedząc w bezruchu i ciszy patrol minął nas o 2-3 metry. Nie zauważyli nas. Po rozpoczęciu ostrzału miejsce miały liczne firefighty już na granicy widoczności, ale nieprzyjaciel był przygotowany.

Coś musi w tym być panowie, naprawdę.
Awatar użytkownika
Artek3333
Posty: 578
Rejestracja: 29 czerwca 2007, 20:02
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Żywiec

Re: Czego nie lubicie w ARMA II?

Post autor: Artek3333 »

grając w porze nocnej jako snajper, schowałem się w krzaki przed rosyjskim wojakiem, który wykonywał rutynowy patrol. Niemal pomnie nie przeszedł i w ogóle nie zareagował. Natomiast po dłuższej rozgrywce, naciąłem się na 3 osobowy patrol. Dowódca patrolu posiadał noktowizor; a patrol był ok 30 m. ode mnie. Zrobiłem błąd i kucnąłem przez pomyłkę, dowódca patrolu od razu mnie wyczaił wysyłając w moją stronę swoich podwładnych. Być może gdybym leżał bez ruchu, poszli by sobie. Na pewno dużo to zależy od ustawień umiejętności AI i rodzaj marszu jaki mają ustawiony. (beztrosko czy bezpiecznie). Na pewno miało to też znaczenie, że grałem snajperem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Arma2 - wydanie 2009 rok.”