Wspolczesny sprzet kontra wspolczesne srodki zaglady ;)

Miltaria, historia, wojskowość, sprzęt, ciekawostki

Moderator: Inkwizytor

Desperat
Posty: 93
Rejestracja: 14 lutego 2007, 19:15
ID Steam:
Numer GG: 5997674
ID gracza: 0
Lokalizacja: Polska / Kielce

Re: Wspolczesny sprzet kontra wspolczesne srodki zaglady ;)

Post autor: Desperat »

Forrestal pisze:Dzis tak sobie gadajac w klanowy gronie poruszylismy ciekawy temat wspoleczesnego sprzetu pancernego i mozliwosci jego przetrwania przy wykorzystaniu przez przeciwnika nowoczesnej broni ppanc.

Dobrym przykladem jest "niezniszczalny" M1A1 Abrams i jego potyczki w Iraku. Malo watpliwe a wrecz nieprawdopodobne dla mnie jest ay partyzantka iracka (tak to nazwijmy tutaj ;) ) posiadala cos lepszego niz reczna lub co najwyzej stacjonarna bron ppanc. Wiec moje pytanie skad sie biora takie przypadki jak na tym filmie:

http://youtube.com/v/Fuifq89RpqY[/video]

Kod: Zaznacz cały

[video]http://youtube.com/v/Fuifq89RpqY[/video]
:?:

Jasne, czesc z tych tankow polegla w pierwszej fazie wojny gdzie irakijczycy posiadali jeszcze jakis ciezszy sprzet ale niektore materialy sa datowane na rok 2006 gdzie nie sadze aby ci fanatycy nagle spodz ziemi wyciagneli jakies T55 i wyjechali na spotkanie Abramsowi ;) Wiec takie pytanie do obeznanych w temacie - czym i w jaki sposob mozna zaatakowac sprzet pancerny aby zadac mu takie straty jak na ww. filmie?

Jasne, reczne wyrzutnie sa skuteczne a ewakuujace sie zalogi podpalaja czolgi aby przeciwnik za duzo z nich nie wykorzystal ale naprawde mozna natrafic w necie na zdjecia Abramsow tak zniszczonych ze glowa mala. Wydawalo mi sie ze utrata wiezy w tak zaawansowanym sprzecie to malo mozliwa opcja.

Przytaczam tutaj akurat sprawe Abrams i potyczek w Iraku ale ciezko cos np. znalezc o stratach w sprzecie pancernym poniesionych przez Rosje na balkanach...

Szkoda tu juz wogule mowic o utopionych Abramsach ktorych zdjecia tez monza spotkac ;)
Taa . Amerykanie moga sobie miec Abramsy i inne sprzety . Ale do dobrej pracy potrzebny jest wykwalifikowany czlowiek . Nie mozna zawsze polgecac n amaszynie . 2 . Abrams - moze dobry , ale Irakijczycy jak zdetonuja IED"a , to Ambrams ucierpi . Poszukaj na YouTube -> Iraq IED , masz duzo filmikow , rowniez z Abramsami . W wiekszosci tylko podskakuja i jada dalej , ale niektore sa ... uszkadane wystarczajaco .

Patrz na polakow , maja gowniana technologie , a radza sobie znakomicie .

Obejrzalem ten slide show , co go tam dales i musze dodac , ze chyba nie zdajesz sobie sprawy ile taki IED jest w stanie ton przetrzepac ...
Użytkownik zbanowany do dnia 14.12.2007

Obrazek
Awatar użytkownika
Forrestal
Posty: 1738
Rejestracja: 16 listopada 2006, 11:28
ID Steam:
Numer GG: 3201083
ID gracza: 2006531
Lokalizacja: 18°38' E - 50°12' N
Kontakt:

Re: Wspolczesny sprzet kontra wspolczesne srodki zaglady ;)

Post autor: Forrestal »

Naogladalem sie tego nieco jednak w wiekszosci sa to propagandowe filmy. Choc przerzaja mnie nagrania jak pod Hummerem wybuchnie takie IED :/ Ciala wyrzucane na kilka(nasacie) metrow... Co IED zrobic moze to juz opisali bardziej obeznani w temacie.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Firefly
Posty: 744
Rejestracja: 13 grudnia 2006, 21:23
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Wspolczesny sprzet kontra wspolczesne srodki zaglady ;)

Post autor: Firefly »

Desperat pisze: Patrz na polakow , maja gowniana technologie , a radza sobie znakomicie .
Co ty bredzisz? Porownaj liczby zolnierzy USA i PL w Iraku. Dopiero potem wyciagaj wnioski. Rachunek prawdopodobienstwa sie tu klania i krzywa Gaussa.
Retired. Unavailable until further notice.
Awatar użytkownika
shelton
Posty: 179
Rejestracja: 12 grudnia 2006, 20:47
ID Steam: sheltonpol
Numer GG: 1986662
ID gracza: 1
Lokalizacja: Watford
Kontakt:

Re: Wspolczesny sprzet kontra wspolczesne srodki zaglady ;)

Post autor: shelton »

Firefly pisze:Co ty bredzisz? Porownaj liczby zolnierzy USA i PL w Iraku. Dopiero potem wyciagaj wnioski. Rachunek prawdopodobienstwa sie tu klania i krzywa Gaussa.
Dokładnie. A przede wszystkim ilość starć, w których biorą/brali udział jedni i drudzy...
Desperat
Posty: 93
Rejestracja: 14 lutego 2007, 19:15
ID Steam:
Numer GG: 5997674
ID gracza: 0
Lokalizacja: Polska / Kielce

Re: Wspolczesny sprzet kontra wspolczesne srodki zaglady ;)

Post autor: Desperat »

A czy ja napisalem ze tam chodiz o Iraq ? Chyba nie .
Użytkownik zbanowany do dnia 14.12.2007

Obrazek
Awatar użytkownika
shelton
Posty: 179
Rejestracja: 12 grudnia 2006, 20:47
ID Steam: sheltonpol
Numer GG: 1986662
ID gracza: 1
Lokalizacja: Watford
Kontakt:

Re: Wspolczesny sprzet kontra wspolczesne srodki zaglady ;)

Post autor: shelton »

Rzeczywiście. Polscy żołnierze biorą aktualnie udział w tak wielu konfliktach zbrojnych, w których mają do dyspozycji gównianą technologię, a radzą sobie znakomicie, że można się pogubić... BTW, Polaków pisze się przez duże "P".
Firefly
Posty: 744
Rejestracja: 13 grudnia 2006, 21:23
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Wspolczesny sprzet kontra wspolczesne srodki zaglady ;)

Post autor: Firefly »

Desperat pisze:A czy ja napisalem ze tam chodiz o Iraq ? Chyba nie .
Wnioskujac z kontekstu, tak pisales o Iraku. Zwlaszcza, ze konfrontowales to z Abramsami. Natomiast nie wiem, czy w Afganistanie jest lepiej (no i tam nie ma Abramsow). A moze masz jakies tajne info o innych wojnach gdzie walcza zolnierze WP? Ujawnij to mediom. Z pewnoscia dobrze zaplaca!
Retired. Unavailable until further notice.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Militarium”