AMD czy Intel?

Masz problem ze sprzętem? Windows Ci się wiesza? A może chcesz sie pochwalić swoim "piecem"?

Moderator: Inkwizytor

Awatar użytkownika
Jerry
Posty: 230
Rejestracja: 12 grudnia 2006, 20:46
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Gdańsk / Warszawa

Re: AMD czy Intel?

Post autor: Jerry »

Kiepskiej jakości... Zależy do czego. Jak ktoś nie kręci procka, to mu lepszy nie potrzebny a fabryczny w zupełności wystarczy do chłodzenia jednostki pracującej z fabryczną częstotliwością. Nawet do O/C na przeciętnym poziomie nadają się w zupełnosci fabryczne (wiem, bo sam korzystam).
:8bz
Obrazek
SiD
Posty: 420
Rejestracja: 02 stycznia 2007, 00:11
ID Steam:

Re: AMD czy Intel?

Post autor: SiD »

Z tego co wiem, to boxowe wentylatory intela nie są złe, poza faktem, że jednak głośniejsze od tych znanych. Dużo daje wymiana pasty przewodzącej (a właściwie naklejki).
Obrazek Obrazek :cfog Obrazek
Awatar użytkownika
Forrestal
Posty: 1738
Rejestracja: 16 listopada 2006, 11:28
ID Steam:
Numer GG: 3201083
ID gracza: 2006531
Lokalizacja: 18°38' E - 50°12' N
Kontakt:

Re: AMD czy Intel?

Post autor: Forrestal »

Boxowe coolery intela nie sa zle, AMD ma jeszcze lepsze bo z heatpipeami :)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Radeon
Posty: 778
Rejestracja: 14 lutego 2007, 00:28
ID Steam:
Numer GG: 4014140
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: AMD czy Intel?

Post autor: Radeon »

ŻE CO? :o
Do jakich procesorów są dołączane? Jakoś do mojego A64 jest zwykyły radiator bez ciepłowodów... A może jestem ślepy? Nie, jeszcze jest gdzieś schowany i żadnych tam rurek nie ma.
Obrazek
Awatar użytkownika
Forrestal
Posty: 1738
Rejestracja: 16 listopada 2006, 11:28
ID Steam:
Numer GG: 3201083
ID gracza: 2006531
Lokalizacja: 18°38' E - 50°12' N
Kontakt:

Re: AMD czy Intel?

Post autor: Forrestal »

Do X2 dodaja takie:

Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Gelu
Posty: 51
Rejestracja: 15 stycznia 2007, 23:46
ID Steam:
Lokalizacja: Socho/Wawa

Re: AMD czy Intel?

Post autor: Gelu »

Odnoszę wrażenie, że większość przedstawionych tu opinii na temat Intel vs. AMD wzięło się z lektury internetowej, bo nikt kto miał możliwośc przeprowadzenia testów OSOBIŚCIE takich banialuk by nie wypisywał... :]

Nie będę się rozwodził...zwrócę tylko Waszą uwagę na temat cen - piszecie, że AMD jest tańszy...czyżby?
Intel Core2Duo E6320 z 4MB cache kosztuje 640,- brutto
AMD Athlon 64 X2 5600+ kosztuje 682,- brutto
W większości testów ten pierwszy będzie nieco szybszy - więc nie wiem jakim cudem twierdzicie, że AMD jest tańsze?!

Stwierdzeń, że cache jest bez znaczenia komentował nie będę... :] Ciekawe jakim cudem taki Intel wpakował miliony w badania nad procesorami i ich pamięciami podręcznymi i nie odkrył, że cache nie ma znaczenia? :mrgreen:

Czy się to komuś podoba, czy nie, w chwili obecnej jest tak, jak napisał bodajże Forrestal - procki Intela są bezkonkurencyjne.
Jak będzie w przypadku nadchodzących nowych procesorów z obu stajni będziemy oceniać, jak już wyjdą - a chwilowo Intel górą.

A co do boxowych coolerów, to w przypadku C2D można już mysleć o całkiem sensownym OC. Przetaktowanie np: E6300 z 1,86GHz do 2,4GHz może się odbyć na boxowym chłodzeniu i powinno sobie ono z tym poradzić. Gwałtowny wzrost temp. przychodzi powyżej 2,8GHz (tak wynika z moich zabaw z tymi procesorami). Jak widać podniesienie zegara o 1GHz w przypadku Intela, to żaden problem...z Athlonem tak łatwo nam już nie pójdzie.
Oczywiście założenia lepszego chłodzenia tylko polepszy parametry pracy procka, ale do takiego OC "raz na kiedyś", w przypadku C2D nie musimy inwestować w mocniejsze chłodzenie.
Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hardware & Software”