Amra3 kilka pytan

Informacje i dyskusja o grze w sieci, adresy serwerów, klany, ligi oraz turnieje

Moderator: Inkwizytor

ODPOWIEDZ
dzeffpl
Posty: 6
Rejestracja: 10 maja 2015, 23:58
ID Steam:

Amra3 kilka pytan

Post autor: dzeffpl »

witam was panowie i panie :) jak widac jestem nowy dzis kupilem arma 3 i zabardzo nie wiem oco chodzi w grze . Jest jakis klan albo ludzie ktorzy potrzebuja gracza ? i przy okazji pomogli mi w grze i wszystko wytlumaczli? mam 26 lat i dlugo juz gram w strzelanki wiem ze to jest symulator ale wlasnie mi sie w tej grze to podoba.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Silent
Posty: 8
Rejestracja: 14 kwietnia 2013, 17:37
ID Steam:

Re: Amra3 kilka pytan

Post autor: Silent »

Nie symulator tylko fps z elementami symulacji ;)

Musisz poskakać po serwerach coop (gra przeciw AI) i tvt (gra przeciwko żywym graczom) żeby znaleźć tryby które Ci najbardziej odpowiadają. Ludzi którzy ci objaśnią temat znajdziesz sporo np w PAC czy ekipach coop.
You didn’t see anything.
Awatar użytkownika
Przemro
Posty: 9
Rejestracja: 12 czerwca 2013, 14:17
ID Steam: prz3mr0
Lokalizacja: Pomorskie
Kontakt:

Re: Amra3 kilka pytan

Post autor: Przemro »

Jak chcesz znaleźć klan to polecam zerknąć na listę: http://armasite.pl/klany
Wiele klanów ma tam swoja "wizytówkę", znajdziesz ich strony gdzie będziesz miał więcej informacji. Jeżeli chodzi o samą naukę gry w arme, to polecam przejść misje dostępne w grze - myślę, że pomogą zapoznać się z podstawami gry. Jeżeli chodzi o bardziej zaawansowane elementy gry oraz modyfikacje to lepiej znaleźć klan gdzie wyjaśnią Ci wszystko, niż samemu próbować. Społeczność w armie jest bardzo pomocna dla nowych osób.
Powodzenia 8)
dzeffpl
Posty: 6
Rejestracja: 10 maja 2015, 23:58
ID Steam:

Re: Amra3 kilka pytan

Post autor: dzeffpl »

dzieki za odpowiedz wiec przejde singla , poczytam o grze i poszukam jakis klan bo tak samemu to widze ze ciezko bedzie
Awatar użytkownika
grzegorz
Posty: 138
Rejestracja: 07 listopada 2009, 15:34
ID Steam: grzegorz75jan
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Amra3 kilka pytan

Post autor: grzegorz »

Bez przesady. Oprócz singla masz luźne pojedyncze misje, virtual itp. AI w singlu zachowuje się trochę inaczej od AI w multi a człowiek to wiadomo. Zawsze pamiętaj, że to tylko gra z wieloma babolami.
Co do singla i multi http://i1.kwejk.pl/k/obrazki/2014/03/87 ... iginal.jpg Singiel w Armie to jak multi w wielu innych grach.
To co poprzednicy a w tym na początek ogólne, podstawowe obeznanie z klawiszologią, ustawienia gry, w tym większość wyłącza Head Bob. Ostrzelać się z różnych broni, celowników by trafić w coś mniejszego niż stodoła nie myląc tego z chlewikiem. Rozpoznawać umundurowanie, pojazdy. Niby zapomnieć o Rambo ale nim czasem być w walkach miejskich, zagęszczonych. Nie zajumać czyjegoś pojazdu lub ładować się do kogoś na siłę np. jako strzelec w czołgu. Nie latać jako taksówka bez opanowania pilotażu. Lepiej dać się zabić niż pozabijać dziesięciu swoich (zdarza się najlepszym). Zawsze zapoznać się ze zwyczajami tubylców danego serwera by nie załapać kika, bana i innych wyróżnień.
Pobujać się po różnych otwartych serwerach (PvP, Coop itd.) by mieć własny pogląd na różne rozgrywki. Każda sroka swój ogon chwali. Pod wpływem tłumu możesz minąć się z powołaniem. Reszta przyjdzie z czasem.
Zobaczysz co cię bardziej nęci i wtedy gdy już umiesz "pisać i czytać" możesz przytulać się do jakiegoś klanu, grupy a oni ewentualnie będą ci wbijać, uczyć swoją alchemię.
Czytaj czasem PW na forum.

Obrazkowe pomoce naukowe na odstresowanie http://sendfile.pl/pokaz/347939---2PfL.html

Obrazek
CPU - i5 3570K, SilentiumPC Fortis HE1225, Mobo - MSI Z77A-GD55, Mem - Kingston HyperX DDR3 2x4096MB 1600MHz, GPU - Gigabyte Radeon HD 7870 OC 2GB, LG W2220P, HDD-WDC WD6400AAKS, SSD-Plextor PX-128M5S, DVD-Lite-On iHAS122-18, PSU-XFX Black Edition XTR 550W, Obudowa - Silentium PC Gladius 400 Pure Black. Audio-Asus Xonar DX, Superlux HD668B
dzeffpl
Posty: 6
Rejestracja: 10 maja 2015, 23:58
ID Steam:

Re: Amra3 kilka pytan

Post autor: dzeffpl »

a nie lepiej odrazu pograc z jakimis ludzmi lub klanem na ts bym lepiej i szybciej sie nauczyl
Awatar użytkownika
DRIVER
Posty: 247
Rejestracja: 11 kwietnia 2008, 20:43
ID Steam:
Numer GG: 6869863
ID gracza: 0
Lokalizacja: Koszalin

Re: Amra3 kilka pytan

Post autor: DRIVER »

zalezy jaki tryb rozgrywki preferujesz. Czy coop(jak coop to czy luzny czy bardziej taktyczny) czy PvP. Na TS mozesz wpasc zawsze :) ts3.armasite.pl port: 7891 kanał PAC. Tutaj glownie sie gra PVP. Zawsze wieczorem(tak po 20) ludzie sa i albo cos graja albo nie :P. Po prostu przyjdz i zobacz :D.

Ale SP albo scenariusze bym ci radzil przejsc chociaz by po to by nauczyc sie nawet glupiego rozpoznawania przeciwnikow :D. ArmA to gra gdzie nie bedziesz mial nigdzie markera wroga. Nawet jak najedziesz na niego myszka. Tak wiec Team Kill to czesta rzecz(nawet dla starych wyjadaczy), szczegolnie jak strzela sie np z 500m :). Poznac bron i pojazdy(ja do tej pory nie znam ich nazw :P ), kazda bron ma swoja sile ognia, kazdy pojazd ma swoja penetracje pancerza itp :).
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
grzegorz
Posty: 138
Rejestracja: 07 listopada 2009, 15:34
ID Steam: grzegorz75jan
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Amra3 kilka pytan

Post autor: grzegorz »

Chłopak masz 26 lat. Coś już grałeś. ArmA to nie jest nie coś strasznego, nie wiadomo jak skomplikowane. Na początek wyrzuć z głowy symulator. Wiele zależy od ludzi i jakiejś tam misji. Można przegiąć z symulacją w jedną lub drugą stronę. Napisaliśmy już tutaj sporo. Każdy kolejny powtórzył i rozbudował. Przeczytaj jeszcze raz spokojnie moją wcześniejszą wypowiedź i innych. W każdym razie od początku )
Odbierz w końcu (jeśli chcesz) moją PW - Prywatna Wiadomość, zakładając, że ci się wyświetla. Może je wyłączyłeś. Tam już wcześniej w pigułce napisałem nawet to co inni tutaj i lekko rozbudowałem. Przykład. Jak ustabilizować broń, rozłożyć dwójnóg. Nowi gracze często pytają na serwerach jak się to robi. Jak uniknąć "wyróżnień" typu kick, ban itp.
Jeżeli jesteś jeszcze "nieostrzelany" to nie będziesz myślał o stabilizowaniu które z kolei ogranicza ruch a parę skrzynek granatów pójdzie w plener z przypadku. Kup kilka wieńców dla kolegów z drużyny :angel
Wejdź nawet na jakiś serwer EUTW. Poplątaj się tam spokojnie z dystansem. Prędzej będziesz wiedział o co pytać. Przecież po prostu nie znamy się.
Nie chcę słodzić ani straszyć. Czasem jest różnie. Większość liderów grup ma już dość przewijania pieluch. Smoczka już prędzej podadzą a reszta cię zagłaska jak kota na śmierć albo będziesz walczył o byt. W większości jest to taka mieszanka. To po prostu gra a wielu o tym zapomina. Czasami wręcz dobrze jest zapomnieć na chwilę.

Edit:
Taka refleksja mnie naszła http://i1.kwejk.pl/k/obrazki/2014/09/ef ... iginal.jpg ale to inna dyskusja.
Ostatnio zmieniony 12 maja 2015, 12:08 przez grzegorz, łącznie zmieniany 1 raz.
CPU - i5 3570K, SilentiumPC Fortis HE1225, Mobo - MSI Z77A-GD55, Mem - Kingston HyperX DDR3 2x4096MB 1600MHz, GPU - Gigabyte Radeon HD 7870 OC 2GB, LG W2220P, HDD-WDC WD6400AAKS, SSD-Plextor PX-128M5S, DVD-Lite-On iHAS122-18, PSU-XFX Black Edition XTR 550W, Obudowa - Silentium PC Gladius 400 Pure Black. Audio-Asus Xonar DX, Superlux HD668B
Rodack
Posty: 2
Rejestracja: 18 marca 2015, 08:11
ID Steam: Rodack PL
Lokalizacja: Gdynia

Re: Amra3 kilka pytan

Post autor: Rodack »

Przejdź sobie minikampanie BOOTCAMP i pobaw Wirtualnym arsenałem. Możesz też pooglądać filmiki - comunity guide dostępne gdzieś w menu.
Awatar użytkownika
Milosz
Posty: 7
Rejestracja: 28 marca 2015, 13:19
ID Steam:

Re: Amra3 kilka pytan

Post autor: Milosz »

Jeśli masz ochotę pograć coś w multi nasza grupa jest otwarta i gotowa aby Ci pomóc. :) Tutaj jest mój profil Steam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Multiplayer”