Brak reakcji, brak agresji - grupy walczą ze sobą. Co jest ?

Edytor Arma3 - dyskusje i zapytania o tworzeniu misji, skryptów oraz programowaniu.

Moderator: Inkwizytor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lygi
Posty: 84
Rejestracja: 05 lutego 2010, 17:31
ID Steam:
ID gracza: 0

Brak reakcji, brak agresji - grupy walczą ze sobą. Co jest ?

Post autor: Lygi »

Jak w tytule. Tworze misje ustawiam wrogie sobie grupy żołnierzy, nakierowuje je na siebie i... nic. Zbliżają się do siebie, wchodzą sobie na głowę i ani jednego strzału! To jest nienormalne ! Jakiś bug czy co ? Próbowałem ustawiać punktach drogi "strzelać do woli" , "zachowanie bojowe" itd i nic. Ktoś ma jakiś pomysł o co w tym chodzi?
A tak w ogóle to choć grupy mają ustawioną prędkość pełną to zachowują się jak muchy w smole. Kręcą się bez sensu, stają, spacerują itd. bez względu na to jakie zachowanie im ustawie. Chyba zaczyna mi się nie podobać ta odsłona ARMY. Co kolejna cześć to gorzej. Tęsknie za starym dobrym Flashpointem :(
Awatar użytkownika
Alduric
Posty: 147
Rejestracja: 26 listopada 2012, 16:06
ID Steam:

Re: Brak reakcji, brak agresji - grupy walczą ze sobą. Co je

Post autor: Alduric »

A jakich frakcji są to jednostki?
Obrazek
Awatar użytkownika
Lygi
Posty: 84
Rejestracja: 05 lutego 2010, 17:31
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Brak reakcji, brak agresji - grupy walczą ze sobą. Co je

Post autor: Lygi »

Niebiescy i czerwoni oczywiście (nie pamiętam teraz skrótów nazw ich frakcji). Wiem że partyzanci mogą być neutralni, przyjacielscy lub wrodzy ale to nie ta frakcja. To druga misja którą tworze w tej odsłonie Army w pierwszej misji było ok i walczyli ze sobą aż miło a tu klops :/
Awatar użytkownika
kondor
Posty: 1522
Rejestracja: 13 marca 2007, 11:50
ID Steam: Przemek_kondor
Kontakt:

Re: Brak reakcji, brak agresji - grupy walczą ze sobą. Co je

Post autor: kondor »

Każda frakcja może być wroga / przyjacielska.
Być może te komendy będą pomocne:
https://community.bistudio.com/wiki/setFriend by ustawić wrogość oraz
https://community.bistudio.com/wiki/getFriend by sprawdzić wrogość
Awatar użytkownika
Lygi
Posty: 84
Rejestracja: 05 lutego 2010, 17:31
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Brak reakcji, brak agresji - grupy walczą ze sobą. Co je

Post autor: Lygi »

Ok. Odkryłem taką prawidłowość. Kiedy ustawie wrogie sobie grupy daleko od siebie i jednej każe iść na drugą to ta będzie szła, szła, szła aż dojdzie do do drugiej bez jednego strzału. Jak ustawić obie wrogie grupy od razu blisko obok siebie to będzie wojna. Kompletny nonsens. Czy ktoś tak też ma czy tylko ja?
Awatar użytkownika
Lygi
Posty: 84
Rejestracja: 05 lutego 2010, 17:31
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Brak reakcji, brak agresji - grupy walczą ze sobą. Co je

Post autor: Lygi »

Ogólnie to musi być jakiś błąd. Dwie wrogie sobie frakcje wchodzą sobie na głowę, a kiedy próbuje strzelać do wroga to słyszę: "przerwać ogień". Po prostu coś nie działa jak powinno i dwie teoretycznie wrogie frakcje są traktowane jako sojusznicy przez sztuczną inteligencje. I jak to robić jakąś misję ? :rant
tom3kb
Posty: 511
Rejestracja: 04 marca 2011, 06:30
ID Steam:
ID gracza: 209283
Lokalizacja: Sieradz

Re: Brak reakcji, brak agresji - grupy walczą ze sobą. Co je

Post autor: tom3kb »

Może to nie ten sam problem ale ja czasem na słabszym/starszym kompie jak grałem w jakieś misje z wielkimi bitwami, kupa piechoty, pojazdów itd. To miałem takie przypadki, że AI w ogóle na siebie nie reagowało, przechodzili obok i nic. Czasami pomagało kilkukrotne użycie save/load i wszystko wracało do normy, czasami samo się naprawiało jak ubyło jednostek. Nie raz musiałem odpuścić taką misję.
Awatar użytkownika
Lygi
Posty: 84
Rejestracja: 05 lutego 2010, 17:31
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Brak reakcji, brak agresji - grupy walczą ze sobą. Co je

Post autor: Lygi »

Odkryłem taką prawidłowość. Kiedy ustawie wrogie sobie grupy daleko od siebie i jednej każe iść na drugą to ta będzie szła, szła, szła aż dojdzie do do drugiej bez jednego strzału. Jak ustawić obie wrogie grupy od razu blisko obok siebie to będzie wojna.
W tym wpisie się myliłem, to nie jest żadna prawidłowość i chyba ty masz racje co do powodu takich dziwnych reakcji SI. Z małymi grupami nie ma problemu takiego faktycznie. Problem pojawi się przy dużych ilościach żołnierzy. Mam nadzieje że twórcy gry o tym wiedzą i szybko to naprawią bo to psuje cała przyjemność z tworzenia misji jak takie rzeczy się dzieją.
Awatar użytkownika
Alduric
Posty: 147
Rejestracja: 26 listopada 2012, 16:06
ID Steam:

Re: Brak reakcji, brak agresji - grupy walczą ze sobą. Co je

Post autor: Alduric »

Prawdopodobnie wiem o czym mówisz :) testujesz to na serwerze? Jaki masz sfps?
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Edycja - tworzenie misji, skrypty oraz programowanie”