Jak gra uruchamia sie z dodatkami?

Dyskusja ogólna, tryb singleplayer tylko o Arma2

Moderator: Inkwizytor

ODPOWIEDZ
MMAchu
Posty: 3
Rejestracja: 03 czerwca 2012, 23:15
ID Steam:

Jak gra uruchamia sie z dodatkami?

Post autor: MMAchu »

Witam wszystkich zainteresowanych, czytałem już kilka podobnych tematów ale prosiłbym o wyjaśnienie mi kilku kwestii:
Po pierwsze, jestem zainteresowany grą póki co w singleplayera, jak się trochę pobawię to pewnie na multi przyjdzie czas ;>
Jak to jest z tymi dodatkami?
Działa to na tej zasadzie, że po prostu do wersji podstawowej są doinstalowywane dodatki z całym osprzętem, mapami itp.? Wiecie, na tej zasadzie, że powiedzmy mam wersje podstawowa "x", instaluje dodatek "y" oraz "z" i wtedy uruchamiając wersje podstawową "x" mam już w niej zawarte wszystkie mapy, bronie, jednostki itp. z "x" oraz "y"? Czy po prostu po uruchomieniu "x" mam tylko "x", jeśli chce korzystać z rzeczy z "y" muszę uruchomić "y" i mam tam tylko itemy z "y" i z "z" to samo?
Jeśli jest to tak jak pierwsza opcja, czyli wszystko scalam po prostu w harmonijną całość/grę to jakie dodatki muszę mieć żeby mieć WSZYSTKO w normalnych teksturach (bez wersji) lite? combined operations oraz Reinforcements tak?
Wybaczcie za aż tak głupkowate pytania jednak jest to dla mnie niejasna kwestia.

Inna sprawa, jak to wygląda rozgrywka multi? Na zasadzie typowego mmo shootera typu battlefield w którym jest runda, przeciwnicy się fragują/zdobywają jakiś cel łącznie góra 30 min i koniec? Czy działa to na zasadzie jednego wielkiego otwartego serwera typu mmorpg jak np. taki lineage2 w którym to dołączam się ciagle do rozgrywki lub z niej odchodzę a rozgrywka (masło maślane;p) nigdy się nie kończy/ciągle trwa. Pozdrawiam serdecznie!

@Pit
Nazwa tematu zmieniona na mniej enigmatyczną.
Awatar użytkownika
Slawek
Posty: 811
Rejestracja: 18 grudnia 2009, 00:42
ID Steam: EC_Zadra
Numer GG: 11973988
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Objaśnienie, wyjaśnienie

Post autor: Slawek »

Każdy addons instalujesz metodą "na moda".
Jeśli masz wiele addonów, to najlepiej je odpalać razem z grą przez Launchera (zaznaczasz w nim tylko te, które chcesz odpalić z grą).
Kompletna wersja Arma2 składa się z Arma2 i Arma2 Operation Arrowhead, czyli jak je zainstalujesz do tego samego katalogu, to będziesz miał ARMA 2 Combined Operations (można kupić razem).
Aby mieć British Armed Forces i Private Military Company (DLC) w pełnych teksturach musisz je dokupić. Link
Jeśli chodzi o multi, to każdy typ rozgrywki kończy się czasem lub wykonaniem zadania, a na większość serwerów możesz wejść w czasie rozgrywki.
Serwery są stawiane przez grupy/klany, czyli przez graczy i to oni decydują o trybie rozgrywki, na jakich mapach i modach się gra.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek...Obrazek
In Game: Zadra, [EC] Slawek
TeamSpeak3 dla graczy Arma - Arma3PL lub 212.91.26.150:7891 Polish Community @ Steam
MMAchu
Posty: 3
Rejestracja: 03 czerwca 2012, 23:15
ID Steam:

Re: Objaśnienie, wyjaśnienie

Post autor: MMAchu »

Slawek pisze: Kompletna wersja Arma2 składa się z Arma2 i Arma2 Operation Arrowhead, czyli jak je zainstalujesz do tego samego katalogu, to będziesz miał Arma 2 Combined Operations (można kupić razem).
Aby mieć British Armed Forces i Private Military Company (DLC) w pełnych teksturach musisz je dokupić.
Dzięki za odpowiedź, a to nie jest tak, że British Armed Forces i Private Military Company będę miał w pełnych teksturach po instalacji Reinforcements? Bo czytałem, że ten pak zawiera właśnie BAF, PMC oraz OA w "pełnych" wersjach.

Odnośnie multi, mniej więcej ile taka rozgrywka trwa? A dokładniej to są kwestie minut ew. godzinki, czy rozgrywki ciągną sie godzinami a nawet dniami?
ProteziakSaSPL
Posty: 142
Rejestracja: 12 stycznia 2010, 21:18
ID Steam:
Numer GG: 1070609618
ID gracza: 58579
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Jak gra uruchamia sie z dodatkami?

Post autor: ProteziakSaSPL »

Jezuniuuu.... zależy co grasz. Warfare można ciupać cały dzień (co parę godzin od nowa stawiają grę). Możesz mieć jakieś co-opy gdzie to trwa godzinę, dwie. Na pewno nie ma dziesięciominutowych rozgrywek jak w tradycyjnych strzelankach. Jednym słowem - multi w Battlefield to BARDZO uboga wersja tego, co możemy znaleźć w ArmA 2.
Awatar użytkownika
Slawek
Posty: 811
Rejestracja: 18 grudnia 2009, 00:42
ID Steam: EC_Zadra
Numer GG: 11973988
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Jak gra uruchamia sie z dodatkami?

Post autor: Slawek »

MMAchu pisze:British Armed Forces i Private Military Company będę miał w pełnych teksturach po instalacji Reinforcements? Bo czytałem, że ten pak zawiera właśnie BAF, PMC oraz OA w "pełnych" wersjach.
Gra ArmA II: Reinforcements może być używana samodzielnie lub wraz z głównym tytułem ArmA II: Combined Operations, czyli jak zainstalujesz na Combined Operations, to z płyty zostanie zainstalowany czysty BAF i PMC do katalogu Arma2 jako mod.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek...Obrazek
In Game: Zadra, [EC] Slawek
TeamSpeak3 dla graczy Arma - Arma3PL lub 212.91.26.150:7891 Polish Community @ Steam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Arma2 - wydanie 2009 rok.”