Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Problemy i porady nt dobrej i słabej wydajności PC, zawieszaniem się gry itp.

Moderator: Inkwizytor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bates911
Posty: 27
Rejestracja: 17 grudnia 2009, 23:54
ID Steam:
Numer GG: 1668468
ID gracza: 0

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: bates911 »

Po pierwsze nie opłaca się modyfikować jego komputera, nie ma do czego go modyfikować bo ani MB nie jest za dobra zasilacza też nie ma, procesor to samo. Po drugie inwestuje się raz a porządnie, lepiej odłożyć przynajmniej 2500 zł. Za te pieniądze można złożyć bardzo fajna platformę AMD. Co do dokładania stówy go grafiki to naprawdę warto GTX 460 to jest teraz standard żeby mieć spokój powiedzmy na 3-4 lata.

Wystarczy trochę cierpliwości. Jeszcze ja jesteś uczniem, studentem to są wakacje czas znaleźć jakaś prace, a na koniec wakacji cieszyć się z nowego komputera. :)
tom3kb
Posty: 511
Rejestracja: 04 marca 2011, 06:30
ID Steam:
ID gracza: 209283
Lokalizacja: Sieradz

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: tom3kb »

@up
zgadzam się z tobą, że w jego wypadku najlepiej by było złożyć całego pecta, wymiana tylko karty, procka, zasilacza może płyty i dołożenie ramu, i mamy prawie wszystko nowe, tak jak i ty i ja mówiliśmy wszystko rozbija się o kasę, jeśli ma nie ma problemu nowy pc najlepsze wyjście, ale jeśli nie ma lub ma mało no to zaczynają się schody. 2500 zł i ma już fajnego peceta do grania i nie tylko ;)
Szaraminek
Posty: 34
Rejestracja: 10 czerwca 2011, 15:46
ID Steam:

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: Szaraminek »

I tu jest te magiczne słowo kasa ; P Jak narazie cienko mam z kasą to nowego pcta za 2500zł moge sobie tylko pomażyć ; p Jakbym już kupował to pokolei.. Na sam początek karta żebym wgl mojego kompa odpalił, a potem procesor,płyta główna, ram i zasilacz : P Lecz zasilacz kupie razem z kartą ; P
A teraz takie pytanie. Czy lepiej kupić tego GTS450 czy zainwestować troche więcej i wziąść GTX460.
tom3kb
Posty: 511
Rejestracja: 04 marca 2011, 06:30
ID Steam:
ID gracza: 209283
Lokalizacja: Sieradz

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: tom3kb »

Tak jak pisałem kasa to zawsze największy problem ;), karta i procek i zasilacz to w pierwszej kolejności, płyta na później. Dobrze przepatrz oferty z tym gtx 460 można znaleźć całkiem niskie ceny w niektórych sklepach nawet poniżej 500 zl, myślę, że nawet za 550 to niezły interes za 1 gigową, to jakbyś taką wychaczył to już niezła cena, a karta napewno mocniejsza niż gts 450, nawet pomimo tego, że ten amp to taki model trochę fabrycznie podkręcony.
Szaraminek
Posty: 34
Rejestracja: 10 czerwca 2011, 15:46
ID Steam:

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: Szaraminek »

A np do 1500zł udało by mi sie coś porządnego zrobić? : P
PS: Nie bede takiej kwoty na raz wydawał ale dokupywał co jakiś czas nowe podzespoły ; P
tom3kb
Posty: 511
Rejestracja: 04 marca 2011, 06:30
ID Steam:
ID gracza: 209283
Lokalizacja: Sieradz

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: tom3kb »

Podejrzewam, że raczej 1500-1700 oczywiście bez monitora. Ten komp co ja pisałem, że mam parę miesięcy o ile dobrze pamiętam te kosztował mnie około 1700 bo kartę wziąłem za 500, jak bym wziął jakiegoś 9800 to akurat by było te 200 stówy mniej i bym się 1500 zmieścił. Ale dziś widzę, że do karty lepiej jednak trochę dołożyć :). Po przeglądaj cenniki, ja bym robił coś na amd, procek 3 rdzenie tak około 3.0Ghz [2 to trochę mało, a 4 to nie zawsze/nie do wszystkiego są potrzebne :)] , grafa za jakieś 500 zł, 4 giga ramu , dysk 500 wystarczy chyba, że 1 TB jest niewiele droższy [nie wiem jak teraz ceny stoją, ale zawsze jak ci miejsca braknie to można na płytkę coś wypalić], zasilacz taki przynajmniej znanej firmy nie jakiś no name.. Rozejrzyj się w sklepowych cennikach, poszperaj na necie coś na pewno rozsądnego złożysz.
Ps: i nie przejmuj się bo co byś nie włożył to po wyjściu ze sklepu i tak będziesz pewnie myślał, można było jednak wziąć tamto zamiast tego itp. :)
Szaraminek
Posty: 34
Rejestracja: 10 czerwca 2011, 15:46
ID Steam:

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: Szaraminek »

A jakie stronki polecacie oprócz Allegro.pl i esc.pl?
Awatar użytkownika
bates911
Posty: 27
Rejestracja: 17 grudnia 2009, 23:54
ID Steam:
Numer GG: 1668468
ID gracza: 0

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: bates911 »

PHENOM II X4 955 ~370zł - jeśli już brać to minimum 4 rdzenie
GIGABYTE GA-870A-USB3L ~280zł obsługa USB3 i SATA3 i najnowszych procesorów AMD buldożer których jeszcze nie ma :)
ADATA GAMING 4GB 2x2GB 1600MHz ~170zł - do wyboru do koloru wydaje mi się ze te będą w sam raz
OCZ StealthXStream 2 500W ~180zł - najlepiej brać z certyfikatem 80+ polecam OCZ, Be Quiet miałem do czynienia z tymi zasilaczami i nigdy problemu nie robiły, teraz mam OCZa ModXStream PRO 600W i jestem bardzo zadowolony, cichutko pracuje co dla mnie jest bardzo ważne :).
COOLER MASTER ELITE 335 BLACK ~160zł - jak kto woli brałem pierwsza z brzegu
GTX 460 1GB od Gigabyte, MSI lub Asusa ~600zł - lub jakiś Radeon ale osobiście polecam 460. Ewentualnie GTX260(216) za 300-400 zł. No chyba że upolujesz jakąś używana 460 na gwarancji.

Całość z 460 za jakieś 1700 z 260 o 2 stówy mniej.

(Ceny brałem z alledrogo)

Przykładowy zestaw, jeśli dało by się przełożyć dysk i dvd lub co tam masz. Później mógł byś dołożyć nowy dysk na SATA3. Zawsze można by było zaoszczędzić trochę na pamięciach i na obudowie.

Wydaje mi się że jak za ta cenę to zestaw jest na prawdę z dobrych podzespołów, po 2-3 latach można dołożyć do 8 rdzeniowego buldożera i do karty.
Szaraminek
Posty: 34
Rejestracja: 10 czerwca 2011, 15:46
ID Steam:

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: Szaraminek »

PHENOM II X4 955 Taki procesor na ESC widziałem po 300zł a nawet poniżej ; P
Awatar użytkownika
bates911
Posty: 27
Rejestracja: 17 grudnia 2009, 23:54
ID Steam:
Numer GG: 1668468
ID gracza: 0

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: bates911 »

W ESC ten procesor jest za 390 zł chyba na ceny netto patrzyłeś.
Szaraminek
Posty: 34
Rejestracja: 10 czerwca 2011, 15:46
ID Steam:

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: Szaraminek »

To przepraszam ale chyba na netto patrzyłem ;p
A jakbym jeszcze poszukał to bym może takie części taniej znalazł ; P Ale niech ktoś poda jakieś stronki bo mało znam ;d
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydajność i zawieszanie się”