Arma 2 PL + Arma 2 Op. Ar. ENG ?

Dyskusja ogólna, tryb singleplayer tylko o Arma2OA

Moderator: Inkwizytor

ODPOWIEDZ
Tenebrael
Posty: 8
Rejestracja: 23 lipca 2010, 22:02
ID Steam:
ID gracza: 0

Arma 2 PL + Arma 2 Op. Ar. ENG ?

Post autor: Tenebrael »

Witam wszystkich, jako że jest to mój pierwszy post na forum.

I zaczynam tą obecność od pewnego problemu/pytania. Mianowicie, jestem szczęśliwym posiadaczem Arma 2 w wersji PL. Jako że od dłuższego czasu leżała na półce, więc nie byłem na bieżąco z tym, co dzieje się w światku tej gry. A tu wracam i okazuje się, że wychodzi dodatek. Znaczy, wychodzi, wychodzi, i wyjść nie może (w PL, bo na Zachodzie już grają...).

Postanowiłem więc, że łaski bez - zamówię sobie z UK, i po kłopocie. Przeczytałem jednak, że A2:OA można instalować tak jako samodzielną grę, jak i zintegrować go z podstawką. W dodatku, doszły mnie słuchy (choć nie wiem, czy potwierdzone i prawdziwe), że zintegrowanie wprowadza też zmiany w podstawowej Armie.

Szukałem więc tu na forum, jednak nie znalazłem odpowiedzi na pytania, które mi się krzątają w umyśle. Otóż...

1. Czy A2:OA w wersji angielskiej mogę zintegrować z podstawką w wersji PL? (ewentualnie, jeśli "niezupełnie", "nie w pełni" itd - jakie mogą być trudności i problemy?)
2. Co w praktyce daje zintegrowanie? Czy ma ono w ogóle jakiekolwiek znaczenie, prócz odpalania gry z jednej ikonki (albo jednego menu wewnątrz gry)? Ergo, czy wprowadza to jakieś zmiany w samej podstawce?
3. Tu pytanie nieco poboczne, bo dotyczące obu gier (podstawki i dodatku) - czy patche w wersji PL (o ile takie są, a nie wszystkie uniwersalne) są wydawane regularnie? Innymi słowy, czy lepiej zakupić dodatek z UK lub czekać na wersję polską, mając podstawkę w wersji PL, czy może lepiej od razu ominąć polskiego dystrybutora, sprzedać wersję PL, i zamówić wersję angielską Combined Operations?

No cóż, to tyle pytań. Mam nadzieję, że żadne się nie dubluje z innymi na tym forum (choć szukałem i nie znalazłem, ale...). Z góry dzięki za odp, i pozdrawiam wszystkich serdecznie :)
Awatar użytkownika
Pit
Posty: 698
Rejestracja: 11 grudnia 2006, 13:45
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: ARMA 2 PL + ARMA 2 Op. Ar. ENG ?

Post autor: Pit »

Choć wydaje się, że taka integracja powinna zadziałać, to zdaje się, że nikt tego jeszcze nie próbował.
A jak to bywa z produktami BISu lepiej nie się nie podkładać do póki się nie sprawdzi.

Ostania fala zamówień z UK to głównie zamówienia osób, które mają podstawkę UK i chcą zachować dodatek w tej wersji.
Poczekajmy może, ktoś się odważył i jeszcze się zgłosi.

Co do zmiany w podstawce - dodatek OA aktualizuje Arma2 o patach do wersji 1.06.

Ad.3 Patche nie są wydawane regularnie i w tej chwili nie ma rozgraniczenia na wersje językowe.
8BZ - 8 Brygada Zmechanizowana | 8R - Ósma Rangers
:weteran :8bz :cfog
"Don't forget nothing" - MJR ROBERT ROGERS, 1759
Awatar użytkownika
Nexus
Posty: 87
Rejestracja: 12 sierpnia 2009, 07:26
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: ARMA 2 PL + ARMA 2 Op. Ar. ENG ?

Post autor: Nexus »

Osobiście sprzedałem polską podstawkę i kupiłem w wersji elektronicznej Combined Operations czyli podstawka i OA. Co zaś się tyczy instalacji wersji EN na polską, kolega z klanu wykonał i zadziałało bez problemu, ma czasami zwiechy ale nie częściej niż inny klanowicz który zainstalował wersja zakupioną elektronicznie na podstawkę pudełkową ang. O dziwo ja jak wspomniałem posiadam Combined Operations po którego zainstalowaniu nie miałem żadnej zwiechy ani crasha gdzie przy równomiernym użytkowaniu na mapach typu EVO kolegom o których wcześniej wspomniałem wywala się Arma2 OA podczas pobierania sprzętu ze skrzynek.

Od prawie 2 tyg cieszę się OA i zapomniałem o crashach... :hapy
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Rafael3D
Posty: 440
Rejestracja: 30 grudnia 2006, 20:07
ID Steam:
Numer GG: 11844
ID gracza: 0
Lokalizacja: UK

Re: ARMA 2 PL + ARMA 2 Op. Ar. ENG ?

Post autor: Rafael3D »

Nexus pisze:... kolegom o których wcześniej wspomniałem wywala się Arma2 OA podczas pobierania sprzętu ze skrzynek.
to akurat był błąd aplikacji, poprawka od kilku dni dostępna w beta patchu dla OA
[72094] Fixed: client freezes when accessing ammobox (http://dev-heaven.net/issues/11577)
Awatar użytkownika
Nexus
Posty: 87
Rejestracja: 12 sierpnia 2009, 07:26
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: ARMA 2 PL + ARMA 2 Op. Ar. ENG ?

Post autor: Nexus »

Dzięki, jednak ciekawe jest to że ja z bety nie korzystam i nie spotkałem się osobiście z takim błędem.
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Arma2 Operation Arrowhead”