Optymalizacja wydajności i jakości w Arma2?

Problemy i porady nt dobrej i słabej wydajności PC, zawieszaniem się gry itp.

Moderator: Inkwizytor

ODPOWIEDZ
bijacz
Posty: 7
Rejestracja: 04 września 2009, 16:56
ID Steam:
ID gracza: 0

Optymalizacja wydajności i jakości w Arma2?

Post autor: bijacz »

Cześć, mam pytanie z serii, jak to ustawić, żeby mi się przyjemnie grało.

Sprzęt mam nastepujący:
Intel Core2Quad 2,4 Q6600 @ Asus P5Q Pro
8GB Ram @ 800Mhz
GF GTX285 1GB

a na tym Windows 7 x64 Pro, sterowniki Nvidia 186.18.

Na pełnych detalach w 1920x1200 gra momentami tragicznie muli, doładowuje mase rzeczy podczas grania (tekstury, otoczenie, roslinnosc). Zejscie do nizszych ustawien niewiele daje, wylacznie AA i Filtracji anizotropowej tak samo, znaczy - jest troche lepiej, ale wciaz cos sie laduje i przychacza. Wiem że przepustowość mojego ramu jest standardowa na czasy obecne, jak nie biedna, aczkolwiek chyba efekt wąskiego gardła nie powinien występować? ; f. Zdaję sobie też sprawe że arma generuje i renderuje bardzo duzy obszar jednoczesnie, ktory jest pełen detali, ale chyba bez przesady. Na tej konfiguracji odpalilem Crysisa w full detalach (wiem iż może to błędne porównanie) i smigał aż miło.

Jest jakas aplikacja do Tweakowania Army2, lub czy mozecie mi zaproponowac jakies sensowne ustawienia grafiki dla tej gry? Może jakies sterowniki inne, ustawienia systemu?
Awatar użytkownika
Maćko
Posty: 653
Rejestracja: 10 grudnia 2007, 15:08
ID Steam:
ID gracza: 1
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Optymalizacja wydajności i jakości w Arma2?

Post autor: Maćko »

Podkręć procesor.
Obrazek
Obrazek

-------------
MOBO: MSI H110M PRO-D | CPU: Core i3 [email protected] | RAM: 8GB DDR4 2400@2133 MHz CL14 Goodram Play |
GPU: Asus GTX 760 DirectCU II 2GB GDDR5 | SSD: Samsung 850 EVO 250GB | HDD: Samsung HD502HJ 500GB |
PSU: Corsair VS450 | Case: SilentiumPC Brutus S20 | FAN: SilentiumPC Mistral 120 mm
bijacz
Posty: 7
Rejestracja: 04 września 2009, 16:56
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Optymalizacja wydajności i jakości w Arma2?

Post autor: bijacz »

I już? Uważasz że to załatwi sprawe? Akurat procesora nie podkręce, bo mam stockowy cooler intela. Gra niby zreszta moze wiele rdzeni obsluzyc, wiec to chyba sprawy nie zalatwi -_-. Jakies inne pomysly?
Awatar użytkownika
Andrea
Posty: 52
Rejestracja: 11 grudnia 2006, 12:41
ID Steam:

Re: Optymalizacja wydajności i jakości w Arma2?

Post autor: Andrea »

Niestety to co Maćko ci radzi , to jest jedyna rzecz która pomoże .
Ta karta przy Armie nic nie da bez wsparcia szybkiego procka.
Nie pytaj , co Polska dała Tobie , pytaj ile Kościół zgarnął z tego , co ty dałeś Polsce .
bijacz
Posty: 7
Rejestracja: 04 września 2009, 16:56
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Optymalizacja wydajności i jakości w Arma2?

Post autor: bijacz »

fuck. czyli chyba trzeba zainwestowac w jakis cooler scythea i krecic.

A mozecie powiedziec, jakie są realne wymagania army 2?
Awatar użytkownika
Maćko
Posty: 653
Rejestracja: 10 grudnia 2007, 15:08
ID Steam:
ID gracza: 1
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Optymalizacja wydajności i jakości w Arma2?

Post autor: Maćko »

bijacz pisze:fuck. czyli chyba trzeba zainwestowac w jakis cooler scythea i krecic.
Nie koniecznie ;) Na boxie powinieneś dojechać do 2.8 może nawet 3.0GHz, a taki wynik jak najbardziej byłby zauważalny podczas gry.
bijacz pisze:A mozecie powiedziec, jakie są realne wymagania army 2?
Testy jednoznacznie mówią że arma 2 uwielbia Core i7 i karty ATI, szczególnie te nowe 5870*.


* - http://hardocp.com/article/2009/09/22/a ... d_review/8
Obrazek
Obrazek

-------------
MOBO: MSI H110M PRO-D | CPU: Core i3 [email protected] | RAM: 8GB DDR4 2400@2133 MHz CL14 Goodram Play |
GPU: Asus GTX 760 DirectCU II 2GB GDDR5 | SSD: Samsung 850 EVO 250GB | HDD: Samsung HD502HJ 500GB |
PSU: Corsair VS450 | Case: SilentiumPC Brutus S20 | FAN: SilentiumPC Mistral 120 mm
Awatar użytkownika
Rafael3D
Posty: 440
Rejestracja: 30 grudnia 2006, 20:07
ID Steam:
Numer GG: 11844
ID gracza: 0
Lokalizacja: UK

Re: Optymalizacja wydajności i jakości w Arma2?

Post autor: Rafael3D »

Dodatkowo oprócz proca zapodaj te drivery gf-a:
# Accelerates performance in several gaming applications. The following are examples of improvements measured with version 191.03 drivers vs. version 190.62 drivers (results will vary depending on your GPU, system configuration, and game settings):

* Up to 12% performance increase in ARMA 2
* Up to 8% performance increase in Batman: Arkham Asylum with GPU PhysX enabled
* Up to 50% performance increase in Call of Juarez: Blood in Bound with SLI enabled
* Up to 14% performance increase in Fallout 3 (indoor scenes) with antialiasing enabled
* Up to 10% performance increase in Far Cry 2 (DX9 version) with antialiasing enabled
* Up to 34% performance increase in Prototype with antialiasing enabled


http://www.nvidia.co.uk/object/win7_win ... ta_uk.html
Awatar użytkownika
methos
Posty: 45
Rejestracja: 06 lipca 2009, 13:47
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Optymalizacja wydajności i jakości w Arma2?

Post autor: methos »

Potwierdzam ww odpowiedzi. Osobiście zauważyłem znaczny wzrost po podkręceniu C2D E8400 z 3.0 na 3.6. W benchmarku do Army skok pkt o ponad 700 marków.
" ... Pamiętaj, Strach jest Twoim Jedynym Przewodnikiem tam ... tam gdzie Cienie kryją ... Śmierć ... "
bijacz
Posty: 7
Rejestracja: 04 września 2009, 16:56
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Optymalizacja wydajności i jakości w Arma2?

Post autor: bijacz »

Maćko pisze:
bijacz pisze:fuck. czyli chyba trzeba zainwestowac w jakis cooler scythea i krecic.
Nie koniecznie ;) Na boxie powinieneś dojechać do 2.8 może nawet 3.0GHz, a taki wynik jak najbardziej byłby zauważalny podczas gry.
Podkrecalem do 3.0 i jak odpalalem superpi i stress prime'a to na max obciazeniu siegal 100*, a chyba emergency shutdown mam na 90 :), chyba ze arma nie zezre mi procka w 100%, w co jednak wątpie.

Dzięki za rady chłopaki, przynajmniej wiem na czym teraz stoje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydajność i zawieszanie się”