AI WROGA I MOZLIWOSC TWORZENIA MISJI "SKRADANKOWYCH"

Edytor Arma (Arma, Arma2, Arma2OA)

Moderatorzy: kondor, Inkwizytor

piotras
Posty: 28
Rejestracja: 19 lipca 2009, 23:55
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: AI WROGA I MOZLIWOSC TWORZENIA MISJI "SKRADANKOWYCH"

Post autor: piotras »

to poco pro gracze kombinują z addonami skrucenie trawy itp, jak tak dobrze idzie :rox
Awatar użytkownika
Brazniew
Posty: 11
Rejestracja: 30 sierpnia 2009, 20:08
ID Steam:
ID gracza: 994

Re: AI WROGA I MOZLIWOSC TWORZENIA MISJI "SKRADANKOWYCH"

Post autor: Brazniew »

I co, że niby idąc w Ghille Suit'cie jesteśmy widoczni gdy leżymy? W takim razie dodawanie takich strojów do gry jest bezsensowne, kompletnie mija się z celem :dworship
Obrazek
NIKITA902101
Posty: 8
Rejestracja: 06 września 2009, 08:35
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: AI WROGA I MOZLIWOSC TWORZENIA MISJI "SKRADANKOWYCH"

Post autor: NIKITA902101 »

Panowie ja to widze tak. Czesi stworzyli gre ktora pod wieloma wzgledami jest dobra. Starali się oddać warunki pola walki. Jest to projekt ambitny ale niestety z bledami. A szkoda. Ktos tu napisal, że jaki jest sens skradania sie na otwartym polu? Odpowiem. Snajper w kamuflażu na otwartym polu, dobrze zamaskowany jest niewidoczny z odleglosci 3 m. Pozatym w ARMA 2 probowano stworzyc system oslon tzn. czlowiek za krzakiem mial byc niewidoczny dla wroga itp. A jest jak jest. Biednie. Wychylam sie za rogu budynku zeby walnąc strażnika który idze i nie powinien miec widziec bo jest do mnie bokiem zwrocony lub tylem lub jest za daleko zeby mnie widziec a ten k... niby jasnowidz wie gdzie jestem.
Awatar użytkownika
Miro
Posty: 57
Rejestracja: 23 sierpnia 2009, 11:29
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: AI WROGA I MOZLIWOSC TWORZENIA MISJI "SKRADANKOWYCH"

Post autor: Miro »

Nie tak do końca. Leżałem ostatnio w krzakach a trzech wrogów przebiegło i mnie nie "przycięli" :mrgreen: (Wróg na 0.75 + Super AI) Byłem tam tylko ja i kumpel bo to misja coop i nikogo innego nie mogli szukać.
Prawdziwy mężczyzna nie je miodu...
Prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły!
vilas
Posty: 137
Rejestracja: 10 kwietnia 2007, 18:28
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Łorsoł

Re: AI WROGA I MOZLIWOSC TWORZENIA MISJI "SKRADANKOWYCH"

Post autor: vilas »

w A1 było super-god-knowledge i AI było za bardzo widzące
a w A2 dokładnie jeszcze nie testowałem, ale stanę w obronie autora topicu :]
niedawno się bawiłem w A2 i chciałem przetestować swoje addony by zobaczyć czy działają
ustawiłem 4 przeciwników za budynkami, ze sobą miałem 3-4 swoich
chciałem zobaczyć czy nie będzie jakiegoś wywalenia gry, bo np. coś źle w definicji broni, lub animacji modelu żołnierza
przeciwnicy byli za budynkami i mieli wybiegać
co sie stało
jeden z moim zaraportował obecność wroga !
który był za budynkami
wróg jeszcze nie dobiegł a oni strzelali w róg tego budynku jakby za nim stał wróg i chcieli przebić mur
autentyk
z A1 znam sytuację, które były nieraz moim "pain in the ass" przy robieniu takich misji do P85, gdzie zabicie "z tłumika" jednego żołnierza powodowało, że w promieniu 200 metrów każdy inny żołnierz o tym wiedział i mierzył we mnie, mimo, że z wyciszonej broni MP5SD puknąłem jednego ze strażników
nie byli w grupie
o super wiedzy AI wiem
a SKILLS odnoszą sie do celoności, szybkostrzelności (zwłaszcza widać różnicę w kaemach), ale czy do sensitivity eye, ear - nie wiem
te rzeczy są definiowane w konfigu jako czułości, które są większe dla jednostek typu specnaz - one mają w konfigach większe zdolności (sensitivity, sensor cośtam, accuracy czyli trudność rozpoznania )
dodatkowo zauważyłem, że w A2 żołnierz ma mniejszą wartość ukrycia jak w A1
do misji skradankowej o jakiej mówi autor - polecam przestestować ponownie, ale zrób to tak:
sam idziesz np. operatorem w ghilie z cichą bronią
wróg to zwykły strzelec, a nie specnaz
porównaj co wychodzi gdy nie idziesz w ghilie (BIS dał słusznie zupełnie inną wartośc "camo")
dodatkowo w A2 broń jest "przewartościowana" i zasięgi są nieco za duże
to z koleji może wpływać na postrzeganie przez AI, które jest funkcją broni jaką noszą również
ale niestety BIS pokpił różnicę pomiędzy bronią z celownikiem i bez
jak słusznie zauważono - symulator pola walki to tylko napis na pudełku, na który sam głośno i wieeeeele razy protestowałem:P
po za tym nie widząc modeli nie wiemy czy któreś krzaki nie mają błędów
jeden krzak ukryje, drugi nie
AI jest inne jak w A2, nie wiem jaki wpływ ma detalizacja terenu (trawa krzaki) w opcjach grafiki

ufoman: Otrzymasz ostrzezenie za kolejny tak nieczytelny post.
Obrazek
Awatar użytkownika
polo
Posty: 208
Rejestracja: 07 lipca 2009, 08:55
ID Steam:
Numer GG: 1257116
ID gracza: 0
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: AI WROGA I MOZLIWOSC TWORZENIA MISJI "SKRADANKOWYCH"

Post autor: polo »

Ale prawda jest taka, że od planowania są najlepszi :twisted:......do wypowiedzi Matte

A ja tam z takimi misjami skradankowymi nie miałem takich problemów.
Jednym z najlepszych sposobów zachowania pokoju jest ciągła gotowość do wojny.
Awatar użytkownika
SaS TrooP
Posty: 1586
Rejestracja: 30 października 2008, 17:30
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: AI WROGA I MOZLIWOSC TWORZENIA MISJI "SKRADANKOWYCH"

Post autor: SaS TrooP »

Jak to dobrze, że vilas robi addony lepiej niż gra :mrgreen:
Ja nie miałem takich problemów, raz na jakiś czas AI widziało się przez budynek, ale to również rzadko.
NIKITA902101
Posty: 8
Rejestracja: 06 września 2009, 08:35
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: AI WROGA I MOZLIWOSC TWORZENIA MISJI "SKRADANKOWYCH"

Post autor: NIKITA902101 »

Hello
Czy ktoś wie jak zmieniać parametry spotdistance, spottime itp. Wiem , że można zmieniać cyfrowo czas i odleglosc zauwazenia przez wroga za pomoca wartosci od 0 do 1 ale nie wiem jak. Prosze o pomoc. Czy mozna tez zmieniać inne parametry inteligencji wroga np. celnosc jego strzelania itp
Awatar użytkownika
Miro
Posty: 57
Rejestracja: 23 sierpnia 2009, 11:29
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: AI WROGA I MOZLIWOSC TWORZENIA MISJI "SKRADANKOWYCH"

Post autor: Miro »

A ja dalej swoje - Zrobiłem test. Wróg na 0.75 + Super AI, Jestem na jego 4h i teraz - jeśli zacznę się ruszać, rozglądać "przytnie" mnie, natomiast jeśli do rozglądania użyję samej głowy kl. Lewy Alt - nie zauważy ;) Morał: Przy skradaniu trzeba ruszyć głową :mrgreen:

Wynika z tego że wróg nie tylko widzi, lecz także słyszy. Może stąd wiedzą że jesteśmy za przeszkodą, tudzież Domkiem...
Prawdziwy mężczyzna nie je miodu...
Prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły!
Awatar użytkownika
Trance
Posty: 1090
Rejestracja: 20 maja 2007, 19:06
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: AI WROGA I MOZLIWOSC TWORZENIA MISJI "SKRADANKOWYCH"

Post autor: Trance »

Jeśli by tak było, to bardzo fajnie, bo wkońcu my jako gracze nie zawsze strzelamy do tego co widzimy, ale tez do tego co słyszymy, a czasem kierujemy się tylko poszlakami i nie wiemy, czy wróg jest za budynkiem, ale na wszelki wypadek wrzucamy tam granat :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Artek3333
Posty: 578
Rejestracja: 29 czerwca 2007, 20:02
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Żywiec

Re: AI WROGA I MOZLIWOSC TWORZENIA MISJI "SKRADANKOWYCH"

Post autor: Artek3333 »

Racja :P Więc po co tak narzekamy ;) jak inteligentny człowiek się pomyli albo robi coś głupiego ( a ludzie robią błędy i nie przemyślane rzeczy) to dlaczego AI w Armie ma być doskonałe :mrgreen:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Edycja oraz tworzenie misji, skrypty oraz programowanie”