Gra zawiesza się...

Problemy i porady nt dobrej i słabej wydajności PC, zawieszaniem się gry itp.

Moderator: Inkwizytor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ArthurNeo
Posty: 30
Rejestracja: 11 marca 2007, 20:48
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Lipno

Gra zawiesza się...

Post autor: ArthurNeo »

Mam problem ze swoją Armą 2. Wczoraj gra przyszła paczką od gram.pl. Zainstalowałem, wszystko ok, pięknie. Ustawienia raczej na low mam zbyt słaby sprzęt P4 HT 3GHz, 1,5GB RAM, grafa HD2600XT 512MB.
Po kilku minutach grania (max. do 5 minut) gra zatrzymuje się i pojawia się czarny ekran... i za japonię nie można nic zrobić - pomaga tylko twardy reset komputera.
Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy?
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
methos
Posty: 45
Rejestracja: 06 lipca 2009, 13:47
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Gra zawiesza się...

Post autor: methos »

Stawiam na przegrzewające się podzespoły, a co za tym idzie większe zarzucie energii.
Drugą spr może być pamięć. Jeśli z zegarkiem w ręku masz taki problem to po 4,5 min grania przejdź do Windy i spr zużycie memki.
" ... Pamiętaj, Strach jest Twoim Jedynym Przewodnikiem tam ... tam gdzie Cienie kryją ... Śmierć ... "
Awatar użytkownika
Maćko
Posty: 653
Rejestracja: 10 grudnia 2007, 15:08
ID Steam:
ID gracza: 1
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Gra zawiesza się...

Post autor: Maćko »

Użyj parametru -maxmem=1023 i zobacz co się będzie działo.

A jeśli nie pomoże to gdy znów zacznie łapać freeza wpisz kod flush.
Obrazek
Obrazek

-------------
MOBO: MSI H110M PRO-D | CPU: Core i3 [email protected] | RAM: 8GB DDR4 2400@2133 MHz CL14 Goodram Play |
GPU: Asus GTX 760 DirectCU II 2GB GDDR5 | SSD: Samsung 850 EVO 250GB | HDD: Samsung HD502HJ 500GB |
PSU: Corsair VS450 | Case: SilentiumPC Brutus S20 | FAN: SilentiumPC Mistral 120 mm
Awatar użytkownika
rossecki
Posty: 83
Rejestracja: 13 sierpnia 2009, 15:48
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Gra zawiesza się...

Post autor: rossecki »

2600 ci się przegrzewa ;p
Sprawdź dokładnie temperature i zobacz czy w biosie nie masz domyslnie wlonczonej blokady na gpu
Obrazek
Arma II najlepsza ;]
Awatar użytkownika
ArthurNeo
Posty: 30
Rejestracja: 11 marca 2007, 20:48
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Lipno

Re: Gra zawiesza się...

Post autor: ArthurNeo »

No więc tak...przegrzewanie raczej odpada, nie mam podkręconej karty i jakoś szczególnie się nie grzeje... przy innych grach potrafi być cieplejsza i nic takiego się nie dzieje. W ogóle to taka akcja jest tylko i wyłącznie w Armie 2. Uruchomiłem grę z parametrem maxmem 512 potem 1024... nic to nie dało. Wpisanie co kilka minut komendy flush także nic nie pomaga. Zużycie pamięci jest normalne. Z parametrem maxmem np 1024 plik pamięci wirtualnej utrzymywał się na poziomie około 1GB czyli tak jak być powinno.
Problem w tym, że mam wszystko w grze ustawione na low i w zależności od terenu klatki wahają się od 20 do 50 czyli całkiem nieźle to chodzi. Gra się nie przymula z przepełnienia pamięci jak to bywało w OFP i ARMA1 tylko po prostu gram gram i po kilku minutach czasem po kilkunastu nagle ABBA - czarny ekran i nic tylko reset pomaga.
Próbowałem już wyłączenia netu (neostrady) pomyślałem, że może jakiś konflikt... wyłączyłem programy działające w tle także to nic nie dało.
Żeby było śmiesznie to DEMO chodzi bez zarzutów. Żadnych problemów z wersją DEMO.
Nie próbowałem tylko zamienić na najnowsze sterowniki ATI, ale to już jutro, bo dziś brakuje mi czasu. DirectX jest najnowszy z marca 2009.
Czy naprawdę nikt nie ma takich problemów ?

Mój komp:
Procesor 2,4GHz podkręcony do 3GHz
Pamięć 1,5GB w dualu DDR
2x512 GEIL + 2x256 Kingston
Grafa Saphire HD2600XT 512MB
Dźwiękówa Sound Blaster Live! 5.1

POMOCY bo kur..ka wodna nie mogę nawet głupiego ataku na wioskę dokonać! :(
Awatar użytkownika
rossecki
Posty: 83
Rejestracja: 13 sierpnia 2009, 15:48
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Gra zawiesza się...

Post autor: rossecki »

souind blaster live ;p
szczególnie ten starszy 5.1 xD
to jest ta wersja pb5xxxx?
Że masz kolorowe złączki a nie pozłacane xD...
Jeżeli tak to niestety to wina karty xD
Miałem ją w starym kompie (obecnie realtek ((bardzo zadowolony jestem z niego xD)))
I niestety mimo sterowników (które niestety producent przestał aktualizować bodajże w 2004r.) w niektórych nowszych grach się wywalał...
Przykład CoD2 bo tam był ten sound EAX xD
Obrazek
Arma II najlepsza ;]
Awatar użytkownika
ArthurNeo
Posty: 30
Rejestracja: 11 marca 2007, 20:48
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Lipno

Re: Gra zawiesza się...

Post autor: ArthurNeo »

A co ma karta dźwiękowa do rzeczy... ja bynajmniej nie miałem z nią żadnych problemów. Fakt na początku używałem oryginalnych sterów to była porażka ale szybko znalazłem alternatywę Live Driver Universal Pack i zero problemów dźwięk jest w porządku. Mi z niedosłuchem (noszę aparat słuchowy) w zupełności wystarcza taka jakość dźwięku.

A problem z tą grą rozwiązałem sam. Wystarczyło wejść na stronę producenta Sapphire i ściągnąć HOTFIX stery od HD2600XT z CCC na AGPz lipca 2009 bo na stronie ATI do 2600 są stery ale tylko na PCIe.

Po zainstalowaniu sterowników ArmA2 chodzi bez problemowo :D

Grafika się nie grzała tylko gra powodowała jakiś błąd ze starymi już bodajże z 2007 roku sterownikami do mojej grafy.

TEMAT UWAŻAM ZA ZAMKNIĘTY
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydajność i zawieszanie się”