Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Problemy i porady nt dobrej i słabej wydajności PC, zawieszaniem się gry itp.

Moderator: Inkwizytor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SaS TrooP
Posty: 1586
Rejestracja: 30 października 2008, 17:30
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: SaS TrooP »

Silnik z tego co wiem oferuje max. 75 FPSów. Monitor chyba na to nie wpływa, więc musisz mieć w uj wypasiony sprzęt by to odpalić. Jak usłyszymy o jakimś napadzie na bank to wiemy, że omaha_pl kupuje nowego kompa.
omaha_pl
Posty: 71
Rejestracja: 25 czerwca 2009, 19:58
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: omaha_pl »

Trance ja rozumiem ze tu nie ma co porownywac ale sam powiedz czy komfortowo Ci sie gra.Pytalem wczesniej jaki komp moglby umozliwic plynna gre z min 60 FPsami ,to mant3z odpowiedzial ze nie ma takich kompow.No troche zal mi BIS. Jak myslicie jak dlugo bedzie zyc Arma 2 ?Pytam bo daje sobie spokoj na jakies 6-8 miesiecy z graniem w arme 2 na PC(narazie niegrywalna).W listopadzie wyjdzie na PS 3 i bedzie mozna grac bez stresu.W polowie 2010 wyjdzie w koncu BF3!!! Wiec wtedy kupi sie nowego kompa ,ktorego bedzie mozna spozytkowac przy okazji rowniez na Arme.A na razie to chyba tylko w AA 3 trzeba ciorac .
Awatar użytkownika
SaS TrooP
Posty: 1586
Rejestracja: 30 października 2008, 17:30
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: SaS TrooP »

No to do widzenia
Awatar użytkownika
Tom13J
Posty: 38
Rejestracja: 27 czerwca 2009, 09:55
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: Tom13J »

Tak z ciekawosci postanowilem wyprobowac TrackIR4 z Arma2. Gra jest pod niego przygotowana, jednak jakos nie przekonalo mnie uzywanie ir4 w tej grze. Niby fajnie jest biec prosto i ruszac lekko glowa w prawo i w lewo, ale przy celowaniu lub wygladaniu zza rogu jest juz nieco gorzej. Latanie pierwsza klasa :D ,ale jako piechota..... Moze na lepszym sprzecie, z 30-40 fps, gdy wszystko bedzie plynne? Troche bylo irytujace, kiedy celowalem i lekko ruszylem glowa, wydawalo mi sie wtedy,ze celuje obok Czasem myslalem, ze biegne prosto, a tak naprawde wszedlem na sciane, bo glowe mialem lekko w inna strone. :D Wole jednak uzywac TrackIR w symulatorach.....moze kiedys z lepszym sprzetem sprobuje znowu? :)
W kazdy razie urzadzenie dziala i zostalo wykryte przez gre bez zadnych problemow! ( po uprzednim update w tracku).
omaha_pl
Posty: 71
Rejestracja: 25 czerwca 2009, 19:58
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: omaha_pl »

Sas TrooP ,LOL :no
centurion_94
Posty: 389
Rejestracja: 07 maja 2008, 06:54
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: centurion_94 »

Jak już chcecie porównywać optymalizację gier, to lepiej wybrać parę ArmA II - Crysis. W obu grach wielkość mapy jest podobna. Aha jeszcze jedno: na PS3/Xbox 360 ArmA II nie będzie tą samą Armą, co na PC. Po prostu MUSZĄ choćby trochę ją uprościć.
omaha_pl
Posty: 71
Rejestracja: 25 czerwca 2009, 19:58
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: omaha_pl »

Racja z reguly wojenne symulatory sa na konsole troche uproszczone ,ale bedzie przynajmniej plynna i bezstresowa.
Awatar użytkownika
Forrestal
Posty: 1738
Rejestracja: 16 listopada 2006, 11:28
ID Steam:
Numer GG: 3201083
ID gracza: 2006531
Lokalizacja: 18°38' E - 50°12' N
Kontakt:

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: Forrestal »

centurion_94 pisze:Jak już chcecie porównywać optymalizację gier, to lepiej wybrać parę ARMA II - Crysis. W obu grach wielkość mapy jest podobna. Aha jeszcze jedno: na PS3/Xbox 360 ARMA II nie będzie tą samą Armą, co na PC. Po prostu MUSZĄ choćby trochę ją uprościć.
Dlaczego maja ja uproscic? Nie widze potrzeby jakos.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
SiD
Posty: 420
Rejestracja: 02 stycznia 2007, 00:11
ID Steam:

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: SiD »

Nie ma to jak porównywać demo silnika graficznego z pełnowymiarową grą.
Obrazek Obrazek :cfog Obrazek
omaha_pl
Posty: 71
Rejestracja: 25 czerwca 2009, 19:58
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: omaha_pl »

SID ,czyzby fanboy?
Awatar użytkownika
Maćko
Posty: 653
Rejestracja: 10 grudnia 2007, 15:08
ID Steam:
ID gracza: 1
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: Maćko »

SaS TrooP pisze:Silnik z tego co wiem oferuje max. 75 FPSów. Monitor chyba na to nie wpływa, więc musisz mieć w uj wypasiony sprzęt by to odpalić. Jak usłyszymy o jakimś napadzie na bank to wiemy, że omaha_pl kupuje nowego kompa.
Vsync...

Ja czasami łapię i ponad 120 fps w arma...
Obrazek
Obrazek

-------------
MOBO: MSI H110M PRO-D | CPU: Core i3 [email protected] | RAM: 8GB DDR4 2400@2133 MHz CL14 Goodram Play |
GPU: Asus GTX 760 DirectCU II 2GB GDDR5 | SSD: Samsung 850 EVO 250GB | HDD: Samsung HD502HJ 500GB |
PSU: Corsair VS450 | Case: SilentiumPC Brutus S20 | FAN: SilentiumPC Mistral 120 mm
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydajność i zawieszanie się”