Pozycja jednostek (problem)

Moderator: Inkwizytor

ODPOWIEDZ
Sony144
Posty: 22
Rejestracja: 20 sierpnia 2008, 19:28
ID Steam:
ID gracza: 0

Pozycja jednostek (problem)

Post autor: Sony144 »

Witam
Mam problem z pozycją jednostki w pobliżu wroga. Mianowicie mam cywila, który powinien podejść do wrogiego żołnierza i zabić go.
1. Gdy cywil zobaczy wrogiego żołdaka kładzie się i nic nie robi.
2. Gdy już ustawiłem mu Carelles i setUnitPos "Up", to w końcu przestał wylegiwać się na ziemi, ale i przestał wykonywać inne punkty ruchu. Staje i patrzy na wroga.......
I uprzedzając:
Tak, próbowałem zmieniać z Carelles na Safe i Aware.
Tak, próbowałem zmieniać stronniczość jednostek cywilnych z West na East (ale wtedy nie zabiła żołnierza tylko jakby omijał punkt trasy [Destroy]).
Cywil dostaje broń tuż przed ostatecznym oddaniem strzałów, poprzez komende addweapon i addmagazine.
Z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
aszek
Posty: 133
Rejestracja: 11 lipca 2008, 06:17
ID Steam:
Numer GG: 8568774
ID gracza: 0

Re: Pozycja jednostek (problem)

Post autor: aszek »

Daj cywilowi dowódcę WEST z 0 prawdopodobieństwem obecności, to stary trick zmiany strony dla cywilów. Daj cywilowi max umiejętności bojowych, ale nawet z tymi ustawieniami cywil dość słabo reaguje na polu walki (bo nie jest wyszkolonym żołnierzem), ale zacznie walić do wroga po kilku sekundach. Obawiam się tylko, że jednego cywila EAST ściągnie jaki tylko go zobaczy. Robilem taką misje ze cywilnymi snajperami na dachach gdzie WEST wkraczało do miasta i byli momentalnie (po pierwszym strzale) namierzani i rozgramiani przez regularny odział, więc jeden cywil do zabicia wojaka raczej nie wystarczy, albo musisz jednostce WEST zakazać prowadzenia ognia.
"True glory consists in doing what deserves to be written, in writing what deserves to be read." - Pliny The Elder
Sony144
Posty: 22
Rejestracja: 20 sierpnia 2008, 19:28
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Pozycja jednostek (problem)

Post autor: Sony144 »

No dobra.... Ten sposób pomógł, ale teraz cywil po oddaniu 5/6 strzałów we "wroga" (nawet kiedy leży na ziemi i się nie rusza, czyli zginął) chowa broń do mniej sprecyzowanego miejsca w jego ubraniu, a po chwili wyciąga broń z mniej sprecyzowanego miejsca w jego ubraniu i zaczyna wykonywać dalej swą misję.
Moje pytanie jest takie: Czy da się ominąć to chowanie broni do MSMwU? By to wyglądało płynniej...
Awatar użytkownika
aszek
Posty: 133
Rejestracja: 11 lipca 2008, 06:17
ID Steam:
Numer GG: 8568774
ID gracza: 0

Re: Pozycja jednostek (problem)

Post autor: aszek »

Daj cywilowi w WP "combat" (na "stealth" bedzie za często się czolgał, na "aware" może zbyt długo czekać ze strzałem). Po zlikwidowaniu daj ruch w inny WP modyfikując tryb ruchu na "aware" + "pełna szybkość". Powinno trochę pomóc. Możesz też cywilowi kazać wybrać daną broń, ale AI cywilów jest takie głupie, że aż nieprzewidywalne.
"True glory consists in doing what deserves to be written, in writing what deserves to be read." - Pliny The Elder
Sony144
Posty: 22
Rejestracja: 20 sierpnia 2008, 19:28
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Pozycja jednostek (problem)

Post autor: Sony144 »

No to jednak nie działa :( Mam już ostatnie pytanie, czy można rozkazać jednostce zabić kogoś ale nie przez postawienie na nim punktu trasy DESTROY, tylko naprzykład jakąś komendą?
centurion_94
Posty: 389
Rejestracja: 07 maja 2008, 06:54
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Pozycja jednostek (problem)

Post autor: centurion_94 »

wpisujesz w waypoincie albo wyzwalaczu "doFire", czyli np. Kazik1 doFire Kazik2.
Sony144
Posty: 22
Rejestracja: 20 sierpnia 2008, 19:28
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Pozycja jednostek (problem)

Post autor: Sony144 »

Dziękuję wam obu. :D :D :D
Mam już ostatnie pytanie. Jak ustawić jednostkę na wieży? Zauważyłem że są przeniesione z OFP ale inaczej się zachowóją.(wcześniej wystarczyło ustawić jednostkę na środku budowli :| )
Awatar użytkownika
SaS TrooP
Posty: 1586
Rejestracja: 30 października 2008, 17:30
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Pozycja jednostek (problem)

Post autor: SaS TrooP »

Teraz jest tak samo, albo komendą setpos:

Kod: Zaznacz cały

player setPos [ getPos this select 0, getPos this select 1, (getPos this select 2) +10] 
Awatar użytkownika
Maćko
Posty: 653
Rejestracja: 10 grudnia 2007, 15:08
ID Steam:
ID gracza: 1
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Pozycja jednostek (problem)

Post autor: Maćko »

Sony144 pisze:Dziękuję wam obu. :D :D :D
Mam już ostatnie pytanie. Jak ustawić jednostkę na wieży? Zauważyłem że są przeniesione z OFP ale inaczej się zachowóją.(wcześniej wystarczyło ustawić jednostkę na środku budowli :| )
Widocznie źle ustawiasz, u mnie działa bez żadnych komend typu setpos. Wystarczy go precyzyjnie ustawić.

HINT: Obiekty na mapie edytora nie są identycznie położone w grze ;)
Obrazek
Obrazek

-------------
MOBO: MSI H110M PRO-D | CPU: Core i3 [email protected] | RAM: 8GB DDR4 2400@2133 MHz CL14 Goodram Play |
GPU: Asus GTX 760 DirectCU II 2GB GDDR5 | SSD: Samsung 850 EVO 250GB | HDD: Samsung HD502HJ 500GB |
PSU: Corsair VS450 | Case: SilentiumPC Brutus S20 | FAN: SilentiumPC Mistral 120 mm
Sony144
Posty: 22
Rejestracja: 20 sierpnia 2008, 19:28
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Pozycja jednostek (problem)

Post autor: Sony144 »

Ok, wystarczyło postarać się z ustawieniem jednostki. Wszystko działa. Dzięki!!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Edytor - tworzenie misji, skrypty oraz programowanie”