Mało FPS, Dobry komp

Technical Support

Moderator: Inkwizytor

SiD
Posty: 420
Rejestracja: 02 stycznia 2007, 00:11
ID Steam:

Re: Mało FPS, Dobry komp

Post autor: SiD »

eee chopy, tylko silnik OpenAL (dźwięków) działa na drugim rdzeniu. Ja mam k. dźwiękową zewnętrzną, więc sprzętowo obsługuje te zadania i nie daje mi żadnych korzyści drugi rdzeń.
Obrazek Obrazek :cfog Obrazek
MaxiKaaz
Posty: 36
Rejestracja: 26 lutego 2009, 20:15
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Mało FPS, Dobry komp

Post autor: MaxiKaaz »

SiD - chyba nie do końca...
Swoje spostrzeżenia (moje i Ufomana) oparliśmy na tym, że przełączaliśmy koligację procesu "arma.exe" dla poszczególnych rdzeni.
Jedyne co nam się narzuciło to fakt, że prawie zawsze w pracy dwuprocesorowej sumaryczne obciążenie wynosi ok. 50%, mimo że pracują obydwa rdzenie.

Metodologia: odpalona misja Al-Fajira, multi hostowane w lanie, obciążenie procesora na hoście widoczne poniżej:
oba rdzenie.jpg
koligacja na rdzeń 0.jpg
koligacja na rdzeń 1.jpg
SiD
Posty: 420
Rejestracja: 02 stycznia 2007, 00:11
ID Steam:

Re: Mało FPS, Dobry komp

Post autor: SiD »

Ale to nie Arma, ale system stara się wykorzystywać oba, a różnica FPSów dość znikoma jest. Inaczej: wydzielając drugi rdzeń wyłącznie pod ArmA i dając jej wysoki priorytet dostajemy tą samą wydajność.
Obrazek Obrazek :cfog Obrazek
Awatar użytkownika
Forrestal
Posty: 1738
Rejestracja: 16 listopada 2006, 11:28
ID Steam:
Numer GG: 3201083
ID gracza: 2006531
Lokalizacja: 18°38' E - 50°12' N
Kontakt:

Re: Mało FPS, Dobry komp

Post autor: Forrestal »

MaxiKaaz, przy 4 rdzeniach arma obciaza proca w 25% na kazdym rdzeniu jednak jest to tak jak SiD prawi - system tym zarzadza.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
FOX-PL*
Posty: 548
Rejestracja: 29 marca 2009, 17:34
ID Steam:
ID gracza: 1
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mało FPS, Dobry komp

Post autor: FOX-PL* »

Dziwne ja też mam Quad'a tylko 6600 2.4GHz podkręconego do 3.1GHz i mi się nie tnie a karte tez mam z serii 3850 dokladnie 512BM szyna 256bit a ramu 4GB 800MHz i jakoś mi się nie tnie fakt detale tekstur mam normalne antysaling krew post efekty filtrowanie na wysokie jedynie mam powyłanczane cienie i cieniowanie mam na niskie ale raczej nie sądze żeby to miało wplyw.
Awatar użytkownika
klamacz
Posty: 818
Rejestracja: 23 listopada 2006, 09:54
ID Steam:
Numer GG: 2019934
ID gracza: 2320644
Lokalizacja: Szczytno
Kontakt:

Re: Mało FPS, Dobry komp

Post autor: klamacz »

Posprzątane...
o wielowątkowościach i innych wielo- w tym temacie: http://www.armedassault.com.pl/viewtopi ... 27&start=0
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc techniczna dotycząca Army”