Instalacja głośników 5.1

Masz problem ze sprzętem? Windows Ci się wiesza? A może chcesz sie pochwalić swoim "piecem"?

Moderator: Inkwizytor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Trance
Posty: 1090
Rejestracja: 20 maja 2007, 19:06
ID Steam:
ID gracza: 0

Instalacja głośników 5.1

Post autor: Trance »

Witam. Zamowilem sobie głośniczki 5.1 firmy easy touch. Dzisiaj otrzymałem paczke, rozpakowalem i zabralem sie za podlaczanie kabelkow.
Pierwsza rzecz jaka mnie uderzyla, to straszna ilosc tych kabli :), ale to jeszcze nie zmartwienie.
Problem polega na tym, ze kable, ktore dostalem do podlaczenia subwoofera z kompem sa polaczone w pary. Mam 3 takie pary, kazda ma po dwie koncowki, jedna biala druga czerwona. I kaza mi to podpiac. No wiec ze strony subwoofera wszystko jest pieknie ładnie, ale od strony kompa mam tylko 3 wejscia, a powinno byc 6. Na kompie na wtykach pisze C/SUB, FRONT, REAR. Chodzi o to, ze jedno gniazdko powinno obslugiwac dwa glosniki, odpowiednio: srodkowy i subwoofer, potem dwa frontowe, i dwa tylne. No, ale wtyczek mam 2 razy wiecej i nie wiem co mam robic ...
Moze musze skorzystac z takich przejsciowek, zeby 2 wtyczki byly zastepowane 1?
Moja plyta glowna obsluguje (tak pisze wszedzie) system nawet 7.1, tym bardziej nie wiem dlaczego mam problem ze znalezieniem wolnych gniazdek.

Wie ktos jak rozwiazac moj problem?
Obrazek
Awatar użytkownika
Andrea
Posty: 52
Rejestracja: 11 grudnia 2006, 12:41
ID Steam:

Re: Instalacja głośników 5.1

Post autor: Andrea »

Niestety bez przejściówek się nie obejdziesz . Z opisu domniemuję , że te kable głośnikowe mają wtyczki cinch . Na karcie masz gniazda stereo maly jack . Jedno gniazdo opisane np front to wyjście 2 kanałów lewego i prawego , czyli w sumie 2 wtyczek typu cinch . Potrzebne ci przejściówki z małego jacka stereo na cinch ( x3 ) .
Nie pytaj , co Polska dała Tobie , pytaj ile Kościół zgarnął z tego , co ty dałeś Polsce .
Awatar użytkownika
Trance
Posty: 1090
Rejestracja: 20 maja 2007, 19:06
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Instalacja głośników 5.1

Post autor: Trance »

Dokładnie, problem rozwiazany. Dzieki za pomoc!
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hardware & Software”