ranny bios ?!

Masz problem ze sprzętem? Windows Ci się wiesza? A może chcesz sie pochwalić swoim "piecem"?

Moderator: Inkwizytor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
T 2000
Posty: 91
Rejestracja: 17 grudnia 2006, 00:13
ID Steam:

ranny bios ?!

Post autor: T 2000 »

Witam, problem jest następujący: Do wczoraj komputer chodził niemalże idealnie, dziś po powrocie do domu włączyłem go i ujrzałem żal... rozruch biosu trwa jakieś dobre 20min. Widać tylko napis "Dual channel memory mode" i tak sobie stoi owy wspomniany czas.

Próbowałem praktycznie wszystkiego, co mogłem w tej sytuacji zrobić tj. czyściłem CMOS zworką, wyjmowałem baterie, wyjmowałem po kolei każdy podzespół żeby sprawdzić czy któryś czasem nie pokłócił się z płytą główną i nic, kompletnie nic. Warto dodać, że próba wejścia do biosu również kończy się sukcesem dopiero po 20min przy czym zmiana jakichkolwiek ustawień jest niemożliwa, bo bios tnie się jakby używał najnowszych rozwiązań graficznych :(

Moja konfiguracja:

AsRock AM2NF3-VSTA
AMD x2 4200
2GB RAM Geil PC6400
GF 6800GS 256/256 Palit
WD2500 250GB 7200RPM ATA133
Soundblaster SE
Sieciówka Planet

Ma ktoś jakiś pomysł ? Bo moje się wyczerpały....

PS. Nie robiłem update'u biosu, bo nie mam takiej możliwości ze względu na brak stacji FDD
Obrazek
Obrazek Obrazek

arma2 zasysa...
eagle
Posty: 138
Rejestracja: 13 grudnia 2006, 12:41
ID Steam:
Numer GG: 7031645
ID gracza: 2105860
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Re: ranny bios ?!

Post autor: eagle »

Może coś już z procesorem. A sprawdzałeś ram?
Obrazek
Awatar użytkownika
hryst
Posty: 297
Rejestracja: 16 listopada 2006, 10:04
ID Steam: hryst
ID gracza: 0
Lokalizacja: minsk
Kontakt:

Re: ranny bios ?!

Post autor: hryst »

ja bym zwalił na jakiś kontroler, kiedys to byla wina IDE
w nowszych amd kontroler pamieci z tego co sobie kojarzę nie jest na płycie
Powyłączaj / odłącz wszystkie kable od dysków itp. Wyłącz w biosie kontrolery (all, nawet usb)
sama nazwa AsRock kwalifikuje sie do reklamacji płyty, no ale zawsze mozesz pobawić sie w "jeden z dziesięciu"
co do samej aktualizacji biosu to spokojnie możesz to robić z CD
W załączniku umieściłem spakowany obraz płyty w którym należy zmienić tylko plik aktualizacji oraz bios. Oczywiście zmienic również BAT-a odwołującego sie do plików.
dark.zip
Obraz BOOT CD
(1.13 MiB) Pobrany 199 razy
You will be assimilated. Resistance is futile. :ofp
Intel [email protected]|Abit IP35|LCD DELL 20'|X2900XT 512MB|2x2GB RAM HyperX|SATA750GB|BR LG GBW-H10N|SB A.4|Sunbeam ST + 620-A12S|
Awatar użytkownika
T 2000
Posty: 91
Rejestracja: 17 grudnia 2006, 00:13
ID Steam:

Re: ranny bios ?!

Post autor: T 2000 »

No więc wypróbowałem jeszcze kilka kombinacji, i wszystko wskazuje na to, że bios się po prostu wykrzaczył (bios bądź problem z pamięcią - chociaż to wydaje mi się dziwne, bo w windzie i podczas grania pamięć sprawuje się idealnie).

Odłączałem wszystkie napędy, wyłączałem też kontrolery zarówno SATA jak i IDE - to samo.
Odłącząłem wszystkie urządzenia PCI - to samo.

Po wyjęciu ramu bios zareagował niemalże momentalnie, od razu sygnał dźwiękowy o braku pamięci.

Biosu nie flashowałem, bo sprzęt jest jeszcze na gwarancji a robiąc update mogę ja stracić. Jutro płyta idzie do serwisu i niech oni się martwią, tak czy inaczej dzięki za pomoc ;)
Obrazek
Obrazek Obrazek

arma2 zasysa...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hardware & Software”