Upgrade procesora

Masz problem ze sprzętem? Windows Ci się wiesza? A może chcesz sie pochwalić swoim "piecem"?

Moderator: Inkwizytor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kondor
Posty: 1522
Rejestracja: 13 marca 2007, 11:50
ID Steam: Przemek_kondor
Kontakt:

Upgrade procesora

Post autor: kondor »

Witam,

Rozważam, na razie teoretycznie (nie wiadomo, czy gra będzie tego warta), upgrade zestawu w szczególności procesora.
Obecnie mam procesor C2Duo E7400 na płycie Asus P5QL-E + 2x1GB Patriot DDR2 800MHz CL4 LLK
Nie ukrywam, że było by to spowodowane wyjściem Arma3 (przyp.: planowane wyjście za rok), czyli coś z (przynajmniej) 4 rdzeniami wypadałoby mieć.
Z jednej strony gra wychodzi za rok, z drugiej jednak strony procesory na podstawkę 775 nie są już produkowane, a płytę główną taką właśnie mam, a ważny jest też względnie mały koszt upgrade'u (zmiana podstawki oznaczałaby zmianę pamięci i płyty).
No i właśnie pytania:
- którą ścieżkę polecalibyście? Quad na 775 (jakiś Q9550), i7, czy jakieś rzeczy od AMD?
- czy te quady na 775 zapewniają duży skok wydajnościowy względem c2d 7400 (2800MHz - z łatwością kręciłem 3500Mhz)?

Z góry dzięki

PS: z góry uprzedzam ewentualne dodatkowe rady o dokupieniu pamięci i zmianie zasilacza oraz karty graficznej) - jestem tego świadom
Awatar użytkownika
Artek3333
Posty: 578
Rejestracja: 29 czerwca 2007, 20:02
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Żywiec

Re: Upgrade procesora

Post autor: Artek3333 »

Ja poleciłbym i7. Z czego czytałem, to Arma 2 spisuje się najlepiej na i7, zapewne z Arma 3 będzie tak samo, ale do tego czasu mogą wyjść jakieś lepsze nowinki, które dokopią i7ką. Niestety cena odpycha i cały czas się utrzymuje. Grafika pod A3 chyba będzie lepsza ze stajni nvidii, chyba nie musze mówić, czemu? ;)
Awatar użytkownika
kondor
Posty: 1522
Rejestracja: 13 marca 2007, 11:50
ID Steam: Przemek_kondor
Kontakt:

Re: Upgrade procesora

Post autor: kondor »

Akurat nie będzie lepsza, bo PhysX nie będzie wspierany sprzętowo.
Awatar użytkownika
FOX-PL*
Posty: 548
Rejestracja: 29 marca 2009, 17:34
ID Steam:
ID gracza: 1
Lokalizacja: Wrocław

Re: Upgrade procesora

Post autor: FOX-PL* »

Również polecam i7 mam 860. Wcześniej miałem Quad'a Q6600 również podkręconego. Lecz dopiero zmiana jak i procka tak i pamięci i płyty głównej dała niezły rezultat.
i7 tak wcale szybko nie zmienisz nawet nowinki wchodzące na rynek ze strony amd nie mają czym zagrozić i7 a tym bardziej jak coś wejdzie na rynek to w rezultacie jest drogie :P jakiekolwiek i7 z 4GB ramu przynajmniej 1600MHz poradzi sobie z Armą 3, jedynie przy grafie możemy bujać w obłokach bo nie wiadomo która i za jaką rozsądną cenę pociągnie Trójkę na zadowalających detalach.
Zelazny

Re: Upgrade procesora

Post autor: Zelazny »

Moim zdaniem jak już inwestować to w i7. Obecnie mam C2D 2,9GHz i nie mam co myśleć o graniu w kampanię ARMA2.
Jeszcze trochę i wychodzi ARMA3 i nie mam pojęcia czy akurat dobry i7 będzie dzielnie sobie radził.
W moim przypadku w grę wchodzi kupno nowego PC. Żyję w Anglii gdzie do zakupów podchodzę zupełnie inaczej niż w Polsce.
Przykładowo taki dobry i7 3930K kosztuje 399 funtów. To tak jakbyś wydał 399 zł w Polsce.
Awatar użytkownika
RozekPoland
Posty: 193
Rejestracja: 20 czerwca 2010, 13:16
ID Steam: RozekPoland
Numer GG: 24417445
Kontakt:

Re: Upgrade procesora

Post autor: RozekPoland »

Moim zdaniem ceny za produkty Intel'a są nieprzystające do polskiego rynku. W cenie Intel i5 2500k można kupić procesor AMD 960T + dobrą płytę główną.
Ostatnio zmieniony 18 sierpnia 2021, 03:25 przez RozekPoland, łącznie zmieniany 1 raz.
:ofp :weteran


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Zelazny

Re: Upgrade procesora

Post autor: Zelazny »

Rożek pisze:Intel jest totalnie przereklamowany i za swoje produkty żąda horrendalne kwoty, zupełnie nierealne i nieprzystające na polski rynek, no bo kto przy zdrowych zmysłach zapłaci prawie 900zł za sam procesor?[/b]

Dokładnie tak jak wspomniałeś. Kwoty zupełnie nierealne i nieprzystające na polski rynek. Pracując w Polsce nie ma szans na kupno lepszego PC, chyba że masz dobrą pracę i cię stać. Przecież 900 zł to u niektórych miesięczna wypłata. Dlatego piszę, że w Anglii jest zupełnie inaczej. Bo ja wiem czy to są horrendalne kwoty i czy jest przereklamowany, na pewno nie jeżeli chodzi o rynek angileski. Po prostu inaczej spojrzysz na tę sparwę gdy przylecisz do Anglii i zaczniesz tu pracować.
Przykładem może być na przykład samochód. Kupiłem Peugeot 307 z 2002 roku za 700 funtów, 3500 zł przecież to absurd. Najlepsze jest to, że taki samochód możesz kupić już po jednej wypłacie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hardware & Software”