Słuchawki – 5.1 czy dobre stereo

Masz problem ze sprzętem? Windows Ci się wiesza? A może chcesz sie pochwalić swoim "piecem"?

Moderator: Inkwizytor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
shelton
Posty: 179
Rejestracja: 12 grudnia 2006, 20:47
ID Steam: sheltonpol
Numer GG: 1986662
ID gracza: 1
Lokalizacja: Watford
Kontakt:

Re: Słuchawki – 5.1 czy dobre stereo

Post autor: shelton »

Drone pisze:
shelton pisze: A ja mam takie i też jest pięknie! :D:D

A masz 5.1 ? ;) ;)


Jak se wmówię, to mam! :D
Peyot
Posty: 71
Rejestracja: 10 stycznia 2007, 19:35
ID Steam:

Re: Słuchawki – 5.1 czy dobre stereo

Post autor: Peyot »

Tak sobie czytam różne testy, opinie, i przeglądy i Sennheiser HD 555 prezentuje się niesamowicie. Tylko cena przeraża :/ no ale to już wyższa półka.
Obrazek
Awatar użytkownika
cuc
Posty: 20
Rejestracja: 13 grudnia 2006, 00:56
ID Steam:

Re: Słuchawki – 5.1 czy dobre stereo

Post autor: cuc »

Aktualnie używam na kompie Sennheiser PC 160.
Na SB X-Fi graja absolutnie wyśmienicie.

Jeśli ktoś nie ma wypasionej karty dźwiękowej to zdecydowanie Plantronics Game Com Pro DSP na USB, które maja swoją własną kartę (z DSP) na kablu i grają zajemiodnie. mam takie do sprzedania za 250 pln. http://www.4max.pl/default.asp?g=117&gg ... odukt=1519
aaa
Awatar użytkownika
Forrestal
Posty: 1738
Rejestracja: 16 listopada 2006, 11:28
ID Steam:
Numer GG: 3201083
ID gracza: 2006531
Lokalizacja: 18°38' E - 50°12' N
Kontakt:

Re: Słuchawki – 5.1 czy dobre stereo

Post autor: Forrestal »

Ja juz o Sennah PC160 sie wypowiadalem i jak dla mnie to porazka - HD555 graja duuuuzo lepiej a mozna je dostac taniej niz PC160.

HD555 bardziej mi pasuja niz dorzsze HD595 czy HD600.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Peyot
Posty: 71
Rejestracja: 10 stycznia 2007, 19:35
ID Steam:

Re: Słuchawki – 5.1 czy dobre stereo

Post autor: Peyot »

Gdzie można dostać HD555 taniej niż PC160? Najmniejsza cena jaką znalazłem to 354zł tu:
http://www.fotoandmore.de/cgi/websale6. ... azarcen-pl
Tymczasem PC160 pierwszy lepszy link z google 329zet
http://www.pixmania.com/pl/pl/229414/ar ... srcid=1938
Obrazek
Awatar użytkownika
Forrestal
Posty: 1738
Rejestracja: 16 listopada 2006, 11:28
ID Steam:
Numer GG: 3201083
ID gracza: 2006531
Lokalizacja: 18°38' E - 50°12' N
Kontakt:

Re: Słuchawki – 5.1 czy dobre stereo

Post autor: Forrestal »

HD555 dostaniesz w granicach 400zl natomiast PC160 powyzej - chociazby 4max.pl gdzie ja sie zaopatruje.

Powiedz ile ty dales ;)
Osobiscie testowalem i PC150 i PC160 i moge smiala powiedziec ze tymi modelami Sennheiser zarobil u mnie wielkiego minusa bo nawet HD201 graja lepiej od tych dwoch...
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Robi
Posty: 300
Rejestracja: 11 grudnia 2006, 20:27
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: [52°39'E - 19°03'N] - Włocławek
Kontakt:

Re: Słuchawki – 5.1 czy dobre stereo

Post autor: Robi »

Ice pisze: Robi żadne dobre stereo nie zastąpi ci dźwięku 5.1 nawet w słuchawkach.

Forrest przekonał mnie do TEAC HP-11, chociaż AERO 5.1 Lognetmedii też wydają się interesujące. Nadal mam wątpliwości, ale chyba zdecyduję się na TEAC'a - wzmacniacz, który pełni też rolę przejściówki.
Co do Medus to bym był nawet zainteresowany (podoba mi się wzmacniacz), jednak odstrasza mnie budowa pałąka. Przymierzałem w MM słuchawki o podobnej budowie i nie byłem dostatecznie zadowolony - nie dolegały do głowy tak jak powinny. Być może to kwestia przyzwyczajenia. Ja od ponad 10 lat mam na głowie Tonsile, które są podobnie zbudowane co TEAC (chodzi o wygląd) i może to zadecydowało, że chyba zaryzykuję z TEAC'iem.
Tak dla zasady: Zawsze po niewłaściwej stronie!
Peyot
Posty: 71
Rejestracja: 10 stycznia 2007, 19:35
ID Steam:

Re: Słuchawki – 5.1 czy dobre stereo

Post autor: Peyot »

Koniecznie napisz jak wrażenia
Forrestal pisze: Co do kart dzwiekowych to w X-Fi nie oplaca sie pakowac bo poza kijowym panelem sterowania i kolejnym poziomem EAX'u od takich Audigy (2ZS badz 4) nie roznia sie niczym a przynajmniej ja nie bylem w stanie tego wychwycic.


Po przesiadce z Live! 5.1 na X-Fi gamer fata1ty mogę stwierdzić że to różnica pomiędzy niebem a ziemią. Technologia X-Fi CMSS-3D daje powalający efekt - pełny surround w słuchawkach stereo.

Jednak zdecydowałem się na dobre stereo ,przedtem wymieniłem dźwiękówkę, wybór padł na Sennheiser HD555 po tygodniowym wygrzewaniu słuchawek założylem i odpłynąłem... Naprawdę to jest to nawet nie wiem jak to dokładnie określić normlanie słychać tą przestrzeń instrumenty sobie grają, a każdy słychać z innej strony do tego jak słychać. Jednym słowem - poezja. :mrgreen:
Obrazek
Awatar użytkownika
Robi
Posty: 300
Rejestracja: 11 grudnia 2006, 20:27
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: [52°39'E - 19°03'N] - Włocławek
Kontakt:

Re: Słuchawki – 5.1 czy dobre stereo

Post autor: Robi »

i stało się...
Od dzisiaj jestem posiadaczem TEAC HP-11 (Allegro)
Po pierwszych, podstawowych testach mogę powiedzieć, że są... sprawne :D
Będę chciał znaleźć chwilkę, aby je bardziej przetestować i wtedy postaram się opisać je szczegółowo.

W związku z powyższym mam pytanie: co uważacie za dobry test (program, film), który najbardziej uwypukliłby różnicę pomiędzy stereo a 5.1. Chodzi mi głównie o jakieś charakterystyczne fragmenty, które mogłyby posłużyć jako test.
Dzisiaj pojechałem z "Saving Private Ryan" - motyw: plaża Omaha, i słyszę różnicę. To samo tyczy się "Band of Brothers" - motywy: Day of Days - akcja zdobywania niemieckiej baterii dział oraz Carenta - zajmowanie miasteczka Carentan. We wszystkich tych przypadkach jest różnica pomiędzy stereo a 5.1.

Mam jednak nadzieję, że znajdę w końcu chwilkę na AA i będę mógł przetestować TEAC'a "w akcji" ;)
Tak dla zasady: Zawsze po niewłaściwej stronie!
Desperat
Posty: 93
Rejestracja: 14 lutego 2007, 19:15
ID Steam:
Numer GG: 5997674
ID gracza: 0
Lokalizacja: Polska / Kielce

Re: Słuchawki – 5.1 czy dobre stereo

Post autor: Desperat »

Szczerze , nie kupilbym zadnych sluchawek , wymienionych przez was powyzej .

Jak siedze przy kompie , to siedze tak ok. 15 h , wiec te " ocieplacze " przy sluchawkach , tylko przeszkadzaja . Jesli chcesz moge sprzedac Ci glosniki : Creative SBS 580 5.1 .

To jest dla goscia , ktory zaczal ten topic :

Niezależnie, na który zestaw się zdecyduję będzie on podpięty pod Sound Blaster Audigy2, który zastąpi mojego wysłużonego SB Live! Value (niestety na razie nie stać mnie jeszcze na SB X-Fi Xtreme Gamer )

Jeśli korzystacie lub macie jakieś doświadczenia ze słuchawkami (szczególnie obsługującymi dźwięk 3D), to bardzo proszę o wypowiedzenie się w tym temacie
.

Mam Sound Blaster Live 24 Bit , MIALEM - Sound Blaster Audigy 2 -> wiele rzeczy mi nie dzialalo , byly trzaski i szumy . Dzwiek ( czyli to wsparcie EAX dzialal jedynie w Soldier of Fortune 2 Double Helix . Nowsze nie znaczy lepsze .

Do Peyot :

Po przesiadce z Live! 5.1 na X-Fi gamer fata1ty mogę stwierdzić że to różnica pomiędzy niebem a ziemią. Technologia X-Fi CMSS-3D daje powalający efekt - pełny surround w słuchawkach stereo.

Jednak zdecydowałem się na dobre stereo ,przedtem wymieniłem dźwiękówkę, wybór padł na Sennheiser HD555 po tygodniowym wygrzewaniu słuchawek założylem i odpłynąłem... Naprawdę to jest to nawet nie wiem jak to dokładnie określić normlanie słychać tą przestrzeń instrumenty sobie grają, a każdy słychać z innej strony do tego jak słychać. Jednym słowem - poezja.

Takie sluchawki ... , nie wypowiem sie o ich wygladzie , bo dostane bana . Pewnie wygladasz SWIETNIE :violent .
Użytkownik zbanowany do dnia 14.12.2007

Obrazek
Peyot
Posty: 71
Rejestracja: 10 stycznia 2007, 19:35
ID Steam:

Re: Słuchawki – 5.1 czy dobre stereo

Post autor: Peyot »

Desperat pisze: Takie sluchawki ... , nie wypowiem sie o ich wygladzie , bo dostane bana . Pewnie wygladasz SWIETNIE :violent .

:] Stary jak byś nie wiedział to pragnę Cię uświadomić, że słuchawki mają dobrze grać nie -"wyglądać SWIETNIE" :D
Nowsze przeważnie znaczy lepsze wiem z doświadczenia :] a zamiana live 5.1 na X-Fi jest tego przykładem :]
Pzdr
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hardware & Software”