Operacja Biała Gwiazda

Wszystko co dotyczy grania w pojedynkę

Moderator: Inkwizytor

Awatar użytkownika
Maćko
Posty: 653
Rejestracja: 10 grudnia 2007, 15:08
ID Steam:
ID gracza: 1
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Operacja Biała Gwiazda

Post autor: Maćko »

W czasach LWP takie kryptonimy radiowe były jak najbardziej poprawne i nie wiem co wam się tu myli, a tym bardziej dlaczego kojarzycie pluton "TWARDY" z czołgami Pt-91 Twardy, to nie te lata, misja rozgrywa się w ~1983.

Co widzisz w tej części briefingu mylącego:
Gdy zneutralizujecie te umocnienia wezwiecie pluton czołgów TWARDY który pomoże wam zająć miasto Eponia.
Wyraźnie jest podkreślone że TWARDY to kryptonim plutonu pancernego.

Dodatkowo pozwolę sobie zacytować pewną wypowiedź Yac'a, która okazała się w misji (nie tylko tej) bardzo pomocna:
Na ogół używano kryptonimów związanych z nazwami geograficznymi , duże jednostki lub ich zgrupowania to np. "Wisła" , "Odra" , "Narew" mniejsze lub podległe nazwami roślin np. "Koniczyna"," Rozmaryn", "Mak","Sosna" itd. Wojska zmechanizowane często używały nazw powiazanych z techniką np. "Twardy", "Oś" itp. Lotnictwo to " Szybki" , "Orzeł", "Jaskołka" etc. etc. W zasadzie zależało to tylko od losowo przydzielanych nazw. Oddziałom podległym dodawano obok głównego kryptonimu jeszcze numerację. Dowódca miał na ogół przyznawaną jedynke czyli przykładowo "Dąb 1" to dowódca batalionu , "Dąb 1-1" to dowódca 1 kompanii, "Dąb 1-2" to dowódca 2 kompanii itd. W zasadzie możesz tu pozwolić sobie na zupełną dowolność pamiętajac tylko by nazwy nie były skomplikowane , gdyż unikano tego by w ogniu walki czy ćwiczeń polowych nie było pomyłek.
Obrazek
Obrazek

-------------
MOBO: MSI H110M PRO-D | CPU: Core i3 [email protected] | RAM: 8GB DDR4 2400@2133 MHz CL14 Goodram Play |
GPU: Asus GTX 760 DirectCU II 2GB GDDR5 | SSD: Samsung 850 EVO 250GB | HDD: Samsung HD502HJ 500GB |
PSU: Corsair VS450 | Case: SilentiumPC Brutus S20 | FAN: SilentiumPC Mistral 120 mm
Awatar użytkownika
SaS TrooP
Posty: 1586
Rejestracja: 30 października 2008, 17:30
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Operacja Biała Gwiazda

Post autor: SaS TrooP »

Tak, ale brzmi to jakby chodziło o czołgi Twardy, to wszystko ;)
Awatar użytkownika
mant3z
Posty: 968
Rejestracja: 23 stycznia 2007, 08:41
ID Steam:
ID gracza: 1111
Lokalizacja: Gandza
Kontakt:

Re: Operacja Biała Gwiazda

Post autor: mant3z »

Przeszedłem to właśnie na weteranie, misja bez szału ale klimat całkiem spoko.
Janek to chyba stary pijak, głos miał po kilku siarkowinach :D

Liczyłem, że na koniec będzie jakiś surprise a tu nic, mały obóz... nie mieli szans jak już miałem w łapach piękne m60 :twisted: to był SZAŁ, wróg uciekał krzycząc a ja rozgrzewałem lufę profilaktycznie napi** w co popadnie :rox

BTW straciłem 3 ziomków, wszystkich podczas przeczesywania miasta w poszukiwaniu niedobitków.
Mów mi milordzie łapserdaku!
Awatar użytkownika
Artek3333
Posty: 578
Rejestracja: 29 czerwca 2007, 20:02
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Żywiec

Re: Operacja Biała Gwiazda

Post autor: Artek3333 »

http://www.youtube.com/watch?v=UExwaCIL ... re=related To ten utwór muzyczny przed atakiem na umocnienia przeciw pancerne. :D Misja fajowa, chodź osobiście preferuje okresy współczesne, dość realistyczna, nie było czegoś takiego, że wrogów jest jak grzybów po deszczu czyli siły były dość współmierne nie licząc naszych czołgów oczywiście :twisted: . Wkurzyłem się, że ni cholera nie mogłem użyć granatu F-1 pomimo, że wziąłem parę ze sobą, ale pewnie to wina addonów. :)
Awatar użytkownika
Maćko
Posty: 653
Rejestracja: 10 grudnia 2007, 15:08
ID Steam:
ID gracza: 1
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Operacja Biała Gwiazda

Post autor: Maćko »

Artek3333 pisze:http://www.youtube.com/watch?v=UExwaCIL ... re=related To ten utwór muzyczny przed atakiem na umocnienia przeciw pancerne. :D Misja fajowa, chodź osobiście preferuje okresy współczesne, dość realistyczna, nie było czegoś takiego, że wrogów jest jak grzybów po deszczu czyli siły były dość współmierne nie licząc naszych czołgów oczywiście :twisted: . Wkurzyłem się, że ni cholera nie mogłem użyć granatu F-1 pomimo, że wziąłem parę ze sobą, ale pewnie to wina addonów. :)
Nie - to nie ten utwór ;) To co pokazałeś to Sabaton - 40:1, a ja dałem Sabaton - Union :P Tamta będzie że tak powiem na później ;D
Obrazek
Obrazek

-------------
MOBO: MSI H110M PRO-D | CPU: Core i3 [email protected] | RAM: 8GB DDR4 2400@2133 MHz CL14 Goodram Play |
GPU: Asus GTX 760 DirectCU II 2GB GDDR5 | SSD: Samsung 850 EVO 250GB | HDD: Samsung HD502HJ 500GB |
PSU: Corsair VS450 | Case: SilentiumPC Brutus S20 | FAN: SilentiumPC Mistral 120 mm
ODPOWIEDZ

Wróć do „Singleplayer”