Spadek FPS

Problemy i porady nt dobrej i słabej wydajności PC, zawieszaniem się gry itp.

Moderator: Inkwizytor

Regulamin forum
Przed zadaniem pytania proszę się zastosować do niniejszych wskazówek:

1. Przeszukaj forum używając funkcji "Szukaj". Nowe wydania Arma mają wiele wspólnych cech z poprzednią wersją i jest wysoce prawdopodobne, że można posłużyć się analogią.
2. Sprawdź w dziale Pomoc Techniczna czy nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie.
3. Tworząc nowy wątek wybierz podforum tematyczne adekwatne do problemu lub zapytania.
4. Tworząc nowy wątek nie wpisuj enigmatycznie nazwy tematu typu "Pytania", "Pilne", "Potrzebna pomoc". Takie tematy będą kasowane bez ostrzeżenia.
5. W nazwie tematu wpisz coś konretnego, to czego dotyczy pytanie lub problem np.: "Jak zmienić na inny przycisk wybierania celu(domyślenie Tab)"
6. Nie zadawaj na raz wielu pytań w jednym temacie. Lepiej otworzyć kilka tematów, każdy na osobny problem. Ułatwi to śledzenie poszczególnych wątków, lepiej widać na co została udzielona odpowiedź.
7. Po otrzymaniu odpowiedzi/rozwiązania poinformuj czy jest to dla ciebie satysfakcjonujące i pomocne.
8. Po otrzymaniu odpowiedzi/rozwiązania podziękuj. Autorowi postu, który przyczynił się do pomocy wystaw pozytywną opinię(daj pochwałę).
9. Jeśli sam rozwiązałeś problem lub znalazłeś odpowiedź, poinformuj o tym. Tą informacją pomożesz innym.
PanCzarny
Posty: 12
Rejestracja: 10 maja 2014, 09:06
ID Steam:

Spadek FPS

Post autor: PanCzarny »

Witam niedawno kupiłem arma 3 problem polega na tym że na singlu mam 60 fps a na multi 20-30 na dodatek po około 15 min fps spadają do 2-4 zależy od liczby graczy.

Procesor: AMD FX-4100
Karta Graficzna: NVIDIA GeForce GTX 650 Ti
Tenk
Posty: 243
Rejestracja: 25 grudnia 2008, 20:58
ID Steam:
ID gracza: 4

Re: Spadek FPS

Post autor: Tenk »

1. Nie ten dział.
2. Podaj pełną specyfikację komputera.
3. viewtopic.php?f=126&t=5511
PanCzarny
Posty: 12
Rejestracja: 10 maja 2014, 09:06
ID Steam:

Re: Spadek FPS

Post autor: PanCzarny »

Procesor: AMD FX-4100 3,6 GHz
Karta Graficzna: NVIDIA GeForce GTX 650 Ti
Ram: 8 GB
System windows 7 32 bitowy


@Slawek
Przeniesione z Arma3 » Singleplayer
PanCzarny
Posty: 12
Rejestracja: 10 maja 2014, 09:06
ID Steam:

Re: Spadek FPS

Post autor: PanCzarny »

Widzę że te forum bardzo pomocne...
Awatar użytkownika
FOX-PL*
Posty: 548
Rejestracja: 29 marca 2009, 17:34
ID Steam:
ID gracza: 1
Lokalizacja: Wrocław

Re: Spadek FPS

Post autor: FOX-PL* »

Po pierwsze co z tego że 8 GB Ramu jak system 32 bity. Po drugie procesory AMD hmm dobre lecz jakieś cody itp. Po trzecie karta graficzna nawet pomimo Ti to i tak 650 dzisiaj na topie to 750 760 770 780 jeżeli chodzi o GTX. A po czwarte jak się gra na serwerze który jest słabo wydajny a niestety lecz serwer pod Arme3 musi być w kosmos wyjechany by chodziło to stabilnie no i ostatnia sprawa do same misje dominacje rewolucje i inne life szajsy są zapierdzielone skryptami które nie tyle co obciążają serwer lecz również dla odciążeń obliczeniowych przenoszą te obciążenia bezpośrednio na twój sprzęt.
Jedyna rada nie kosztowna to zmień system na 64bity lecz to i tak nie zmieni za wiele lecz przynajmniej będziesz miał 8GB Ramu jak twierdzisz.
PanCzarny
Posty: 12
Rejestracja: 10 maja 2014, 09:06
ID Steam:

Re: Spadek FPS

Post autor: PanCzarny »

zauważyłem też za jak pamięć ram dojdzie do 94-97% to wtedy jest ogromny spadek fps do 2-4
DDT
Posty: 8
Rejestracja: 17 sierpnia 2010, 22:18
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Spadek FPS

Post autor: DDT »

Czarny Panie,
Arma 3 ma ogólnie bardzo spory problem z procesorami ze stajni AMD. Dobrze że zegar jest wysoki ( i jeśli chodzi o optymalizację to tutaj go "kręć").
Z Armą sytuacja jest taka że gra jest "słabo" napisana i chodzi jakoś na procesorach Intela.
Sam swojego czasu przechodziłem problem z PHENOMEM X4 i mi jedynie pomagały wspomagacze tylu skrót--->dodatek do ELEMENT DOCELOWY linii komend tj:

.exe" -nosplash -skipIntro -maxMem=6144 -maxVRAM=2047 -cpuCount=4 -exThreads=4

W tej linii oczywiście dobierasz parametry odpowiednio do swojego rodzaju maszyny. Poniżej zamieściłem linki do stron anglojęzycznych gdzie znajdziesz różne sposoby na zoptymalizowanie gry na swoim komputerze.

http://realitygamer.org/index.php?optio ... Itemid=217

http://day0.com.au/forum/arma/638-arma- ... ings-guide

BTW: u nas ciągle są osoby które grają na podzespołach AMD/Ati i daja radę a w niektórych czynnościach są niezastąpione. Ważnym elementem podejrzewam jest jeszcze informacja od FOX-a ALE TYLKO NR.1 bo reszta nie wnosi nic do tematu, dodatkowo pobaw się ustawianiem PRIORYTETÓW PROCESÓW podczas uruchomienia gry. Pozdrawiam I życzę sukcesów w okiełznaniu bubla-army:)
Awatar użytkownika
FOX-PL*
Posty: 548
Rejestracja: 29 marca 2009, 17:34
ID Steam:
ID gracza: 1
Lokalizacja: Wrocław

Re: Spadek FPS

Post autor: FOX-PL* »

Oj widzę DDT ze mało ogarniasz techniczne sprawy mam i miałem do czynienia z różnymi misjami wielu kategorii jak i samymi serwerami i kompami różnej klasy i nikt mi nie wmowi ze w jakis sposób warto siedzieć na AMD a nie Intelu w przypadku Army. A co do radeonow to nie pominelem ich specjalnie tylko na podstawie posiadanego przez kolegę karty Gtx pokazałem które numerki dzisiaj się liczą. I nie podważaj mojej wiedzy kolejnym razem samymi komendami w elemencie docelowym czy launcherze do Army dużo nie zdzialasz chyba że się ma ruinę a nie kompa i się próbuje wszystkich sztuczek kamuflujacych spadek fpsow.
PanCzarny
Posty: 12
Rejestracja: 10 maja 2014, 09:06
ID Steam:

Re: Spadek FPS

Post autor: PanCzarny »

podczas tych spadków fps dzieje się to z grafiką pojazdów (każdych)
PanCzarny
Posty: 12
Rejestracja: 10 maja 2014, 09:06
ID Steam:

Re: Spadek FPS

Post autor: PanCzarny »

podczas tych spadków fps dzieje się to z grafiką pojazdów (każdych)
Załączniki
Bez tytułu.png
Bez tytułu.png (82.96 KiB) Przejrzano 8428 razy
Awatar użytkownika
Slawek
Posty: 811
Rejestracja: 18 grudnia 2009, 00:42
ID Steam: EC_Zadra
Numer GG: 11973988
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Spadek FPS

Post autor: Slawek »

Jak chcesz coś dopisać czy zmienić, edytuj post.
Widziałem, że wpisałeś adres zrzutu ekranu z gry na dysku. My tego nie zobaczymy a załącznik jest za mały i mało czytelny.
Zrzut ekranu przez Steam musisz jeszcze przekazać z dysku na konto Steam. W trayu koło zegara systemowego masz ikonę Steama, tam kliknij na zrzuty ekranu. W oknie zaznacz zrzut i kliknij wyślij. Zaznacz też aby był publiczny.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek...Obrazek
In Game: Zadra, [EC] Slawek
TeamSpeak3 dla graczy Arma - Arma3PL lub 212.91.26.150:7891 Polish Community @ Steam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydajność i zawieszanie się”