widoczność w MultiPlayer

Problemy z ustawieniami graficznymi, złym wyświetlaniem grafiki.

Moderator: Inkwizytor

ODPOWIEDZ
Balin
Posty: 13
Rejestracja: 22 sierpnia 2009, 12:54
ID Steam:
ID gracza: 0

widoczność w MultiPlayer

Post autor: Balin »

Witam,
Mam problemik z widocznością w multiplayerze. Otóż ma zasięg widzenia ustawiony na max (10000) i tworząc misję w edytorze wszystko widzę pięknie, ale kiedy włączam multiplayer zasięg widzenia spada mi do niecałego kilometra. resztę spowija mgła. kolega robił misję, gramy mp i to samo. Czy szanowni panowie wiedzą gdzie leży problem? Koleżka mój na przykład miał widzenie ok, potem jak zaczął kombinować to zrobiło mu się tak samo, a potem znienacka wróciło do normalności. Mody i addony mamy takie same. sprzęt też podobny. Proszę o pomoc bo już nie mam pomysłów co jest nie tak, a blokuje to nam możliwość rozgrywania niektórych naszych misji.
Awatar użytkownika
kondor
Posty: 1522
Rejestracja: 13 marca 2007, 11:50
ID Steam: Przemek_kondor
Kontakt:

Re: widoczność w MultiPlayer

Post autor: kondor »

W MP widoczność jest ustawiana w misji (komenda http://community.bistudio.com/wiki/setViewDistance) jest niezależna od ustawień gracza i domyslnie wynosi chyba 1.5km.
Żeby ustawić 10km widoczności wpisz poniższy kod:

Kod: Zaznacz cały

setViewDistance 10000;
do init.sqf, a jeśli go nie masz i nie chcesz mieć, to np stwórz wyzwalacz z warunkiem true (zamiast this) i daj powyższą komendę w polu aktywacji.
Balin
Posty: 13
Rejestracja: 22 sierpnia 2009, 12:54
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: widoczność w MultiPlayer

Post autor: Balin »

Ok, działa jak złoto. pięknie dziękuję za szybką pomoc. temat uważam za zamknięty:).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Grafika”