List otwarty w sprawie wsparcia dla ARMA:CWA (OFP)

OFP - Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, opracowania, poradniki

Moderator: Inkwizytor

Zablokowany
Awatar użytkownika
RozekPoland
Posty: 193
Rejestracja: 20 czerwca 2010, 13:16
ID Steam: RozekPoland
Numer GG: 24417445
Kontakt:

List otwarty w sprawie wsparcia dla ARMA:CWA (OFP)

Post autor: RozekPoland »

Obrazek

Ponad 13 lat temu odbyła się premiera OPERATION FLASHPOINT (OFP). Ponad 3 lata temu, na platformie Steam, wydana została reedycja w postaci ARMA: COLD WAR ASSAULT (ARMA:CWA). Pomimo tego, że gra znalazła się na Steamie, twórcy nie zdecydowali się na jakiekolwiek poprawki, nawet te podstawowe. Aby to zmienić, zdecydowałem się założyć temat na oficjalnym forum twórców, w którym zawarłem i zwięźle uargumentowałem dwie kluczowe poprawki, które mogłyby znacząco wpłynąć na przyszłość gry. Co ważne, rzeczy te zostały już opracowane przez społeczność graczy, co w znacznym stopniu zmniejsza wysiłek, jaki twórcy mieliby ponieść przy potencjalnym wdrażaniu ich do gry.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Oto sugerowane przeze mnie poprawki:

1. Zmiana niedziałającego, odpowiedzialnego za wykrywanie serwerów dedykowanych gry, serwera nasłuchowego (masterserver) GameSpy.
  • 1.1. Wariant pierwszy polega na zmianie domyślnego adresu serwera nasłuchowego na serwer zarządzany przez społeczność graczy OFP/ARMA:CWA. W przypadku problemów natury prawnej (licencja) patrz punkt 1.2.
    1.2. Wprowadzenie dodatkowego pola dla serwera nasłuchowego w przeglądarce serwerów gry wieloosobowej.
    -----> Jest to możliwe dzięki FWATCH. Wideo prezentujące działanie w praktyce - tutaj.
2. Wprowadzenie prawidłowego skalowania (aspect ratio) dla monitorów panoramicznych (widescreen). ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W tym miejscu kieruję swoją prośbę o wsparcie forumowiczów, tych starszych stażem (weteranów OFP), jak i tych młodszych, którzy swoją przygodę z serią zaczęli później. OFP/ARMA:CWA to gra, od której wszystko się zaczęło. Gdyby nie ona to nie mielibyśmy przyjemności grać w jej kolejne odsłony. Z góry gorąco dziękuję każdej osobie, która poświęci chwilę swojego czasu i zamieści swój głos poparcia pod poniższym linkiem kierującym do tematu na oficjalnym forum, lub podzieli się tym tematem ze znajomymi zainteresowanymi serią tej gry.

Link do tematu na oficjalnym forum Bohemia Interactive
:ofp :weteran


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Ogólna dyskusja / FAQ / Singleplayer / Multiplayer / Klany”