Zainstalowanie ArmA przez LAN, odpalanie z obrazu?

Dyskusje związane ściśle z ArmedAssault ;-)

Moderator: Inkwizytor

Awatar użytkownika
Koval
Posty: 378
Rejestracja: 13 grudnia 2006, 20:59
ID Steam:
Numer GG: 5246848
ID gracza: 0
Lokalizacja: Poznań

Zainstalowanie ArmA przez LAN, odpalanie z obrazu?

Post autor: Koval »

Witam,

Mój problem chyba jeszcze nie zaistniał na forum a polega on na tym, że w komputerze stacjonarnym nie posiadam napędu DVD, który za to jest w laptopie. Z uwagi na to, że jeszcze nie posiadam kompletnego komputera stacjonarnego, mój znajomy wykonał taką samą operację na mojej kopii ArmA u siebie w domu. Zainstalował ArmA przez sieć LAN udostępniając napęd DVD z laptopa dla komputera stacjonarnego a następnie stworzył obraz płyty i próbował odpalić ArmA - bez pozytywnych rezultatów. To samo było w przypadku ArmA instalowanej z już utworzonego obrazu płyty i odpalonego za pomocą Daemon Tools (z relacji znajomego wynika, że ArmA podczas instalacji z obrazu nie pyta o sterowniki do sprawdzenia zgodności)

Pytanie moje brzmi następująco: czy istnieje jakakolwiek możliwość odpalenia ArmA z obrazu płyty (obrazu z oryginalnej płyty dodam).

Pozdrawiam.
ASUS K72J
i3 M350 2.27Ghz | 4GB RAM
Radeon Mobility HD5150
Awatar użytkownika
hryst
Posty: 297
Rejestracja: 16 listopada 2006, 10:04
ID Steam: hryst
ID gracza: 0
Lokalizacja: minsk
Kontakt:

Re: Zainstalowanie ArmA przez LAN, odpalanie z obrazu?

Post autor: hryst »

Oczywiście ze istnieje. Pierwsze co zrobiłem gdy zakupiłem OFP a teraz ArmA to obraz płyt a pudełko ładnie odstawiłem na szafkę.
Aby poprawnie zgrac na dysk obraz musisz miec program który posiada DPM (pomiar pozycji danych) i z tą opcją go utworzyć.
You will be assimilated. Resistance is futile. :ofp
Intel [email protected]|Abit IP35|LCD DELL 20'|X2900XT 512MB|2x2GB RAM HyperX|SATA750GB|BR LG GBW-H10N|SB A.4|Sunbeam ST + 620-A12S|
Awatar użytkownika
Koval
Posty: 378
Rejestracja: 13 grudnia 2006, 20:59
ID Steam:
Numer GG: 5246848
ID gracza: 0
Lokalizacja: Poznań

Re: Zainstalowanie ArmA przez LAN, odpalanie z obrazu?

Post autor: Koval »

Proponowałbym ten temat wrzucić do FAQju :P

Dodane wedle życzenia. Klamacz
ASUS K72J
i3 M350 2.27Ghz | 4GB RAM
Radeon Mobility HD5150
Awatar użytkownika
Diabl0
Posty: 134
Rejestracja: 13 grudnia 2006, 01:10
ID Steam:
Numer GG: 2236900
ID gracza: 0
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zainstalowanie ArmA przez LAN, odpalanie z obrazu?

Post autor: Diabl0 »

hryst pisze: Aby poprawnie zgrac na dysk obraz musisz miec program który posiada DPM (pomiar pozycji danych) i z tą opcją go utworzyć.


A możesz podać kilka przykładowych programów które posiadają tą opcję?

I druga kwestia - mam trochę mało miejsca na dyskach (jak zwykle :D) i wolałbym sobie po prostu zrobić kopię płytki na drugą płytkę DVD-R - da się a jeśli tak to czym?
deuterium
Posty: 17
Rejestracja: 17 grudnia 2006, 09:12
ID Steam:
Numer GG: 6911979
Kontakt:

Re: Zainstalowanie ArmA przez LAN, odpalanie z obrazu?

Post autor: deuterium »

Diabl0 pisze:
hryst pisze: Aby poprawnie zgrac na dysk obraz musisz miec program który posiada DPM (pomiar pozycji danych) i z tą opcją go utworzyć.


A możesz podać kilka przykładowych programów które posiadają tą opcję?

I druga kwestia - mam trochę mało miejsca na dyskach (jak zwykle :D) i wolałbym sobie po prostu zrobić kopię płytki na drugą płytkę DVD-R - da się a jeśli tak to czym?


Polecam gorąco najnowszą wersję programu Alcohol 120% - w opcjach kopiowania wybrać profil Starforce 3 i automatycznie DPM (Data Precission Measurment - pomiar pozycji danych :) ) zostanie włączone, uwaga! podczas kopiowania najlepiej wyłączyć kopiowanie w "locie".

@Diabl0
Jeśli chcesz skopiować Armę, to kopię wykonasz, ale nie będzie ona działać, więc będzie potrzebne "ciacho" :) , ponieważ Starforce 3 nie da się idealnie przegrać - no chyba, że masz duplikator, ale wątpię :D
Firefly
Posty: 744
Rejestracja: 13 grudnia 2006, 21:23
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Zainstalowanie ArmA przez LAN, odpalanie z obrazu?

Post autor: Firefly »

deuterium pisze: Polecam gorąco najnowszą wersję programu Alcohol 120% - w opcjach kopiowania wybrać profil Starforce 3 i automatycznie DPM (Data Precission Measurment - pomiar pozycji danych :) ) zostanie włączone, uwaga! podczas kopiowania najlepiej wyłączyć kopiowanie w "locie".

@Diabl0
Jeśli chcesz skopiować Armę, to kopię wykonasz, ale nie będzie ona działać, więc będzie potrzebne "ciacho" :) , ponieważ Starforce 3 nie da się idealnie przegrać - no chyba, że masz duplikator, ale wątpię :D

Arma jest zabezpieczona StarForce 4.50.06.16.
Retired. Unavailable until further notice.
Awatar użytkownika
Koval
Posty: 378
Rejestracja: 13 grudnia 2006, 20:59
ID Steam:
Numer GG: 5246848
ID gracza: 0
Lokalizacja: Poznań

Re: Zainstalowanie ArmA przez LAN, odpalanie z obrazu?

Post autor: Koval »

No właśnie... wykonałem obraz płyty ale nadal nie mogę pograć, ponieważ program zabezpieczający każe mi wyłączyć programy emulujące i włożyć oryginalny dysk. Jak się tego pozbyć? ;) http://armedassault.com.pl/posting.php? ... y&f=6&t=90#
Wink
ASUS K72J
i3 M350 2.27Ghz | 4GB RAM
Radeon Mobility HD5150
deuterium
Posty: 17
Rejestracja: 17 grudnia 2006, 09:12
ID Steam:
Numer GG: 6911979
Kontakt:

Re: Zainstalowanie ArmA przez LAN, odpalanie z obrazu?

Post autor: deuterium »

Firefly pisze:
deuterium pisze: Polecam gorąco najnowszą wersję programu Alcohol 120% - w opcjach kopiowania wybrać profil Starforce 3 i automatycznie DPM (Data Precission Measurment - pomiar pozycji danych :) ) zostanie włączone, uwaga! podczas kopiowania najlepiej wyłączyć kopiowanie w "locie".

@Diabl0
Jeśli chcesz skopiować Armę, to kopię wykonasz, ale nie będzie ona działać, więc będzie potrzebne "ciacho" :) , ponieważ Starforce 3 nie da się idealnie przegrać - no chyba, że masz duplikator, ale wątpię :D

Arma jest zabezpieczona StarForce 4.50.06.16.


Zgadza się, ale w profilu Alcohola nie ma profilu SF4 ;)

@Koval
Moim zdaniem potrzebne jest właśnie "ciacho", ew. spróbuj sztuczek do odpalenie gierki, ściągnij StarFucker'a albo cuś ;)
Awatar użytkownika
Koval
Posty: 378
Rejestracja: 13 grudnia 2006, 20:59
ID Steam:
Numer GG: 5246848
ID gracza: 0
Lokalizacja: Poznań

Re: Zainstalowanie ArmA przez LAN, odpalanie z obrazu?

Post autor: Koval »

Co to jest ciacho? ;)
ASUS K72J
i3 M350 2.27Ghz | 4GB RAM
Radeon Mobility HD5150
deuterium
Posty: 17
Rejestracja: 17 grudnia 2006, 09:12
ID Steam:
Numer GG: 6911979
Kontakt:

Re: Zainstalowanie ArmA przez LAN, odpalanie z obrazu?

Post autor: deuterium »

Koval pisze: Co to jest ciacho? ;)


<cut - Lubie ciastka, dopóki są legalne. Użytkownik otrzymał ostrzeżenie. Klamacz>
Awatar użytkownika
Koval
Posty: 378
Rejestracja: 13 grudnia 2006, 20:59
ID Steam:
Numer GG: 5246848
ID gracza: 0
Lokalizacja: Poznań

Re: Zainstalowanie ArmA przez LAN, odpalanie z obrazu?

Post autor: Koval »

Ok, działa.

Problemem było to, że gra została zainstalowana z DVD a potem odpalana z virtuala. Gdy grę zainstalujemy z virtuala od razu - problem z weryfikacją płyty znika.
ASUS K72J
i3 M350 2.27Ghz | 4GB RAM
Radeon Mobility HD5150
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja o ArmA”