ArmA potrafi byc piekna, nawet na LOW

Dyskusje związane ściśle z ArmedAssault ;-)

Moderator: Inkwizytor

Awatar użytkownika
ufoman
Posty: 1184
Rejestracja: 11 grudnia 2006, 19:48
ID Steam:
ID gracza: 40452
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

ArmA potrafi byc piekna, nawet na LOW

Post autor: ufoman »

Wokol kupa narzekania, ze mu ArmA haczy itp. itd. Niektorzy maja znacznie lepsze kompy ode mnie i biadola, ze maja 15-20fps. Moze by tak zmniejszyc detale? Nie wpadliscie na to kochani? Grafika moim zdaniem nawet wtedy jest na dobrym poziomie i mozna przyjemnie giercowac.

Mam ustawione 1024x768 32bit, wszystko na LOW(oprocz krwi, tutaj max), ocencie, czy jest tak zle?

ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Moj sprzet to A64 3000+, 768DDR(400), GF6600.
Screeny robione podczas gry MP z 80% jakoscia.

Caly czas gra mi sie "przyjemnie plynnie". W lesie klatki zwalniaja, ale nie przeszkadzaja na tyle, zeby puscic pare serii w oddalona postac.
panther
Posty: 33
Rejestracja: 13 grudnia 2006, 17:18
ID Steam:

Re: ArmA potrafi byc piekna, nawet na LOW

Post autor: panther »

niska rozdzielczość z niskim antyaliasingiem wygląda bardzo nieładnie (delikatnie to określając) ;) do tego z niskim anizo obiekty w dalszej części kamery tez wcale nie są za piękne. na screenach wszystko wygląda fajnie. w grze jest inaczej :)
Obrazek

Core 2 Duo [email protected] + Scythe Ninja Plus | Asus P5B Deluxe | GeiL Ultra 2x1GB 800 | Ati x1800XL IceQ3 | SB Audigy 4 | Tacens Valeo 460W | Seagate B 7200.10 250GB | Razer Copperhead+SteelPad QcK | Creative HS-600 | iiyama 19" lcd
Awatar użytkownika
ufoman
Posty: 1184
Rejestracja: 11 grudnia 2006, 19:48
ID Steam:
ID gracza: 40452
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: ArmA potrafi byc piekna, nawet na LOW

Post autor: ufoman »

Wedlug mnie naprawde nie ma na co narzekac, nie wyglada to koslawo. Chcesz miec wiecej fps? Kup lepszy sprzet. Nie masz kasy? To nie biadol, tylko zmniejsz ustawienia.

PS. Odwrotnie, w grze wyglada to lepiej.
Awatar użytkownika
Algrab
Posty: 74
Rejestracja: 13 grudnia 2006, 22:14
ID Steam:
Lokalizacja: Szczecin

Re: ArmA potrafi byc piekna, nawet na LOW

Post autor: Algrab »

Ufo masz pikna Arme ;)
:grom
:weteran
:ofp
Awatar użytkownika
PoitleK
Posty: 190
Rejestracja: 18 grudnia 2006, 19:55
ID Steam:
Numer GG: 2535531
Lokalizacja: Wrocław

Re: ArmA potrafi byc piekna, nawet na LOW

Post autor: PoitleK »

Przeraza mnie twoje poczucie piekna :twisted:
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.

Sith Code
Awatar użytkownika
T 2000
Posty: 91
Rejestracja: 17 grudnia 2006, 00:13
ID Steam:

Re: ArmA potrafi byc piekna, nawet na LOW

Post autor: T 2000 »

Ja mam wszystko najnizej jak sie da (nawet recznie widocznosc w configu do 300m zmniejszylem) i ze tak powiem g***o, mam nie wiecej niz 20FPS.

Dam sobie głowę uciąć, że znajdziesz w języku polskim, jakże bogatym leksykalnie, słowa nierażące poczucia estetyki innych, a mimo to pozwalające przekazać ogrom emocji. (Keilholz)
Obrazek
Obrazek Obrazek

arma2 zasysa...
Awatar użytkownika
PoitleK
Posty: 190
Rejestracja: 18 grudnia 2006, 19:55
ID Steam:
Numer GG: 2535531
Lokalizacja: Wrocław

Re: ArmA potrafi byc piekna, nawet na LOW

Post autor: PoitleK »

modyfikowanie zasiegu widzenia dla osiagniecia wyzszej ilosci klatek na sekunde wydaje sie pomyslem nieco zgubnym... dziala pieknie w sp, nie liczac tego ze cos potrafi nas zabic zanim to zobaczymy, jednakze w multi to serwer/mapa definiuje te odleglosc, co sprawia ze posiadanie niskich wartosci automatycznie wyklucza z rozgrywki... wydaje mi sie ze wydajnosci trzeba szukac gdzie indziej
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.

Sith Code
Awatar użytkownika
yorgoo
Posty: 26
Rejestracja: 18 grudnia 2006, 10:21
ID Steam:

Re: ArmA potrafi byc piekna, nawet na LOW

Post autor: yorgoo »

Dokladnie to samo chcialem zauwazyc.
Moj sprzet athlon 64 3200+, GeForce 6600 LE, 1 Gb RAM
tak samo obnizylem wszystko do minimum , widocznosc 1100m

W singlu rzeczywiscie chodzi to na tyle plynnie (klatek nie mierzylem bo nie wiem jak - taki ze mnie lamer ;] ) ze bezproblemowo da sie pograc. Natomiast w multi jest na tyle kiepsko ze po dwoch 'szpilach' dalem sobie spokoj dopoki nie zmienie sprzetu czyli jakies pare miechow.
grunt to w ch.. prąd i okna na front
Awatar użytkownika
Najemnik.pl
Posty: 31
Rejestracja: 14 grudnia 2006, 01:47
ID Steam:
Numer GG: 5313721

Re: ArmA potrafi byc piekna, nawet na LOW

Post autor: Najemnik.pl »

Ufo,zgodzę się ... i nie zgodzę :) . Fajnie,że masz dobre podejście,nie kierująsz się standardami graficznymi a bardziej stawiasz na przyjemność,która ma płynąć z gry będąc i tak zadowolonym - to jest podstawa ;) i jak dobrze powiedziałeś dla tych wszystkich płaczków "Wystarczy obniżyć detale". Ja niestety nie mam takiej cechy :lol: (np. lubię konsole - przynajmniej nie pozwolą mi wykręcać detali,których nie udźwigne,a ja nie mam dylematów :lol: ) - lubię słodycz z patrzenia na ładne,wyraźne tekstury i śliczne odbicia bla bla bla itd. itp.,mimo,że właściwie nie mam warunków do tego (coprawda akurat teraz moge prawie we wszystko na max grać,ale ... zdarzają się złośliwe tytuły - GOTHIC3 chociażby,który nawet na SUPER LOW niechce działać płynnie ;) - durne nVidia i Pirahna - nawet gry nie potrafią dobrze skonfigurować,geje).
Jednak wspomniałem wcześniej,że zgodze się i nie - do COOPów niestety nie wyobrażam sobie innej grafiki niż mam ... poprostu MUS :) (choć pewnie często będzie "chrupko" i -10 fps),ale ... do ligi lub ogólnych rozgrywek CTF/TDM/itd. to ... już inna historia. Dla lepszych osiągów bojowych będe musiał zrezygnować z odblasków i ślicznej grafiki ;) taka prawda. Ważniejsza jest skuteczność i możliwość szybkiego reagowania,niż gapienie się w ładne drzewa w lesie - liczą się FPS w takich rozgrywkach i nie ukrywam,że tak sobie to zaplanowałem.
To tak odemnie Ufo. W skrócie oceniając screeny to ... jest OK ;) napewno nie będziesz klnął biegając po lesie (oj,bo ja będe - "No nieeeeeeeee ! Znowu las? Nie możemy do cholery je obejść? Przeciez ja tam nawet nie mam fpsów ! Zlitujcie się").

Najol.
Obrazek
| ASUS K8N nForce 3 | AMD Sempron @3000+ | HiS Radeon x1600 Turbo |
gremdek
Posty: 261
Rejestracja: 13 grudnia 2006, 16:53
ID Steam:

Re: ArmA potrafi byc piekna, nawet na LOW

Post autor: gremdek »

ciekawostka - dzisiaj graliśmy coopa, chyba moje drugie uruchomienie army(chodzi o to że bez resetów pomiędzy), parę misji, wszystko więc trochę zamulone. tekstury kreskówkowe, czyli jednokolorowe. kładę się na wzgórzu i strzelam do ruskich. po pewnym czasie znienacka załadowała się trawa. uoo nic nie widać.
ta trawa powinna być jakoś priorytetowo ładowana albo coś w tym stylu.

też gram na low i się cieszę że mi arma w ogóle działa.
ale nie uważam żeby była piękna.
cfog skończył się na kill'em all
Awatar użytkownika
Vader
Posty: 43
Rejestracja: 19 grudnia 2006, 15:43
ID Steam:
Numer GG: 1508361
ID gracza: 0
Lokalizacja: Mińsk Maz. GG#1508361

Re: ArmA potrafi byc piekna, nawet na LOW

Post autor: Vader »

Gremdku ona jest piekna ale nie na naszych kompach :D
10fps na lov.. ot taki max na pustyni uzyskałem se, da się grać jak ktoś mam stalowe nerwy i daleko komp od okna co by nie ciśnąć pudłem
Ufo.. wiem co czułeś przy resistance :D


a tak pozatym to witam starych wyjadaczy (jak i młodych niedoświadczonych :P ) i wesołej choinki ;)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja o ArmA”