Pierwszy polski turniej Armed Assault

Zablokowany
panther
Posty: 33
Rejestracja: 13 grudnia 2006, 17:18
ID Steam:

Re: Pierwszy polski turniej Armed Assault

Post autor: panther »

było fajnie. w szczególności zobaczyć w realu ludzi do których strzela się co pewien czas na serwerach ;)

co do sprzętu to nie było strasznie źle (jedynym problemem było to, że zabroniono zmieniać ustawienia graficzne) i w standardzie były ... myszy kulkowe. nie można było też instalować własnych sterowników myszy, co w przypadku podłączenia własnego Razera eliminowało jakąkolwiek celność (podobno nie można było nic instalować żeby nie wgrać cheatów etc) i ja podczas rundy eliminacyjnej odłączałem własną mysz żeby zagrać na standardowej kulce.

zdecydowanym plusem turnieju była obecność przeciwników, zaje*ista atmosfera i oczywiście wypasione nagrody 8)

wiewióreczka :P
Obrazek

Core 2 Duo [email protected] + Scythe Ninja Plus | Asus P5B Deluxe | GeiL Ultra 2x1GB 800 | Ati x1800XL IceQ3 | SB Audigy 4 | Tacens Valeo 460W | Seagate B 7200.10 250GB | Razer Copperhead+SteelPad QcK | Creative HS-600 | iiyama 19" lcd
SNAKE83
Posty: 2
Rejestracja: 21 kwietnia 2007, 20:04
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Battlefield.pl

Re: Pierwszy polski turniej Armed Assault

Post autor: SNAKE83 »

na kazdym lanie/turnieju/imprezie gdzie sa komputery zagwarantowane nie mozna isntalowac sterownikow (cheatow oczywiscie tez nie :)) ale ze sterownikami chodzi takze o to zeby nie zepsuc systemu, wiadomo jakie windowsy sa i jak by tak kolejny instalowal swoje sterowniki (a potem ew. odinstalowywal) to by windowsy trzeba bylo przeinstalowywac
fws
Posty: 2
Rejestracja: 21 kwietnia 2007, 21:34
ID Steam:
Numer GG: 904705
ID gracza: 0
Kontakt:

Re: Pierwszy polski turniej Armed Assault

Post autor: fws »

SNAKE83 pisze: na kazdym lanie/turnieju/imprezie gdzie sa komputery zagwarantowane nie mozna isntalowac sterownikow

Nie wiem na ilu turniejach byles, ale na powazniejszych w momencie gdy organizatorzy zabraniaja instalowac czegokolwiek zwykle sa juz przygotowane sterowniki logitecha, razera i ms do wyboru. Wyjatkiem sa zwykle turnieje promocyjne, a ten wlasnie takowym byl (kiedys LEM na swoich turniejach promocyjnych nie pozwalal w ogole myszki podlaczyc).
Mr Groch pisze: Tak - 3 komputery (w tym serwer) mialy inna konfiguracje od pozostalych... Jednakze ustawienia graficzne
byly ustawiona raczej tak, by na wszystkich gra chodzila tak samo, gracze mogli sobie zreszta sami konfiguracje zmieniac
(przed kazda runda bylo 5 minut na przygotowanie sobie konfiguracji)...

Dziwne to co mowisz, bo nie pozwalano nam zmieniac niczego w ustawieniach grafiki.
Oderint, dum metuant.
Awatar użytkownika
Mr Groch
Posty: 90
Rejestracja: 21 kwietnia 2007, 22:09
ID Steam:
Numer GG: 129799
ID gracza: 2001667
Lokalizacja: http://groch.dyn.pl/gps
Kontakt:

Re: Pierwszy polski turniej Armed Assault

Post autor: Mr Groch »

Kto nie pozwalal? Przeciez sami zesmy to przedyskutowali z Valkiria, ze w ArmA gracz
i tak nie potrafi sobie np wylaczyc trawy i zmniejszyc mgly... Co prawda, glownie siedzialem
na serwerze to nawet nie wiem co tam wewnatrz "koleczka" Wam tam mowili, ale wiem, ze
pare razy wyraznie widzialem jak gracze grzebali w tych ustawieniach. A poza tym bylo
5 minut na przygotowanie sie, wiec przestawienie paru opcji nie byloby problemem :)

PS. Na wsyztskich kompach wylaczylismy post-processing i antyaliasing, reszta ustawien byla
standartowa...
Obrazek

Obrazek
panther
Posty: 33
Rejestracja: 13 grudnia 2006, 17:18
ID Steam:

Re: Pierwszy polski turniej Armed Assault

Post autor: panther »

Mr Groch pisze: Kto nie pozwalal? Przeciez sami zesmy to przedyskutowali z Valkiria, ze w ArmA gracz
i tak nie potrafi sobie np wylaczyc trawy i zmniejszyc mgly... Co prawda, glownie siedzialem
na serwerze to nawet nie wiem co tam wewnatrz "koleczka" Wam tam mowili, ale wiem, ze
pare razy wyraznie widzialem jak gracze grzebali w tych ustawieniach. A poza tym bylo
5 minut na przygotowanie sie, wiec przestawienie paru opcji nie byloby problemem


Jakoś po eliminacjach jeden gość-organizator uroczyście ogłosił, że nie wolno zmieniać ustawień grafiki, więc nie ruszałem chociaż na kompie 5-tym nie szło grać przez ilość fps (wydaje mi sie że ktoś wcześniej dał 'domyślne' odchodząc po swojej grze). Bałem sie żeby nagród za ewentualne zmienianie opcji nie zabrali ;)
Obrazek

Core 2 Duo [email protected] + Scythe Ninja Plus | Asus P5B Deluxe | GeiL Ultra 2x1GB 800 | Ati x1800XL IceQ3 | SB Audigy 4 | Tacens Valeo 460W | Seagate B 7200.10 250GB | Razer Copperhead+SteelPad QcK | Creative HS-600 | iiyama 19" lcd
Awatar użytkownika
Mr Groch
Posty: 90
Rejestracja: 21 kwietnia 2007, 22:09
ID Steam:
Numer GG: 129799
ID gracza: 2001667
Lokalizacja: http://groch.dyn.pl/gps
Kontakt:

Re: Pierwszy polski turniej Armed Assault

Post autor: Mr Groch »

No coz.. To sie nazywa wpadka organizatorska :) Nie wiedzialem, ze nagle im cos takiego stuknie, skoro
wczesniej ustalilismy cos innego :)

I tak sobie niektorzy przestawiali te ustawienia - tego jestem pewien, bo widzialem... No i tak potem to wyglada:
jeden cos przestawi i przez to gra haczy, a nastepny juz boi sie zmienic, by nie dostac ochrzanu ;)

Swoja droga - trzeba bylo to komus zglosic, a nie siedziec po cichutku i kontemplowac nad swoja niedola :)
Obrazek

Obrazek
Rainbow
Posty: 874
Rejestracja: 01 stycznia 2007, 00:57
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Pierwszy polski turniej Armed Assault

Post autor: Rainbow »

Stare powiedzenie mądrością narodu.
Liga Emerytowanych Moherów niczego dobrze nie potrafi zorganizować :D :P
smookie
Posty: 66
Rejestracja: 23 grudnia 2006, 12:57
ID Steam:

Re: Pierwszy polski turniej Armed Assault

Post autor: smookie »

Mr Groch pisze: No coz.. To sie nazywa wpadka organizatorska :) Nie wiedzialem, ze nagle im cos takiego stuknie, skoro
wczesniej ustalilismy cos innego :)

I tak sobie niektorzy przestawiali te ustawienia - tego jestem pewien, bo widzialem... No i tak potem to wyglada:
jeden cos przestawi i przez to gra haczy, a nastepny juz boi sie zmienic, by nie dostac ochrzanu ;)

Swoja droga - trzeba bylo to komus zglosic, a nie siedziec po cichutku i kontemplowac nad swoja niedola :)


Zgłaszałem kilkakrotnie (co prawdopodobnie było słyszalne), ale reakcja poza głupimi tekstami - żadna. ;)
Awatar użytkownika
Mr Groch
Posty: 90
Rejestracja: 21 kwietnia 2007, 22:09
ID Steam:
Numer GG: 129799
ID gracza: 2001667
Lokalizacja: http://groch.dyn.pl/gps
Kontakt:

Re: Pierwszy polski turniej Armed Assault

Post autor: Mr Groch »

smookie pisze:
Mr Groch pisze: No coz.. To sie nazywa wpadka organizatorska :) Nie wiedzialem, ze nagle im cos takiego stuknie, skoro
wczesniej ustalilismy cos innego :)

I tak sobie niektorzy przestawiali te ustawienia - tego jestem pewien, bo widzialem... No i tak potem to wyglada:
jeden cos przestawi i przez to gra haczy, a nastepny juz boi sie zmienic, by nie dostac ochrzanu ;)

Swoja droga - trzeba bylo to komus zglosic, a nie siedziec po cichutku i kontemplowac nad swoja niedola :)


Zgłaszałem kilkakrotnie (co prawdopodobnie było słyszalne), ale reakcja poza głupimi tekstami - żadna. ;)


No to trza bylo do mnie albo Forresta zagadac, siedzialem tam przy serwerze caly czas, bysmy cos poradzili :violent
;)
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Forrestal
Posty: 1738
Rejestracja: 16 listopada 2006, 11:28
ID Steam:
Numer GG: 3201083
ID gracza: 2006531
Lokalizacja: 18°38' E - 50°12' N
Kontakt:

Re: Pierwszy polski turniej Armed Assault

Post autor: Forrestal »

Smookie, Panther, FWS, po pierwsze to byl turniej promujacy a i tak mozliwosc dostosowywania kompow byla dosc duza.

Kazdy mogl sobie przekonfigurowac ustawienia klawiszy czy czulosci myszki. To ze klawiatury byly takie i nie inne to zasluga YAMO, takie dostarczyli. Chlopaki z Valkirii mieli 16 kompow swoich na naprawde wypasionych komponoentach (C2D, GF7900, 2GB) jednak nie mozna bylo ich uzyc bo byly zobowiazania sponsorskie! Pewien pan chcial prowadzacemu glowe urwac za to ze wystapil ze smycza Intela a nie AMD ;P\

To ze nie pozwolono instalowac sterownikow czy zmieniac nickow bylo podytkowane tym zeby nie wystapily problemy z komputerami. Co do ustawien graficznych to byly dostosowane pod kompy, na mocniejszych grafa byla lepsza i do tych tez byly plazmy podpiete. Sam zadbalem o to aby na niektorych powylanczano HDR czy cienie bo nie szlo grac. Jednak jesli ktos przywrocil ustwienia domyslne to przykro mi ale nie bylismy w stanie tego skontrolowac przed kazda runda. Jedynie przed finalem kompy zostaly zrestartowane i sprawdzono ustawienia.

Grochu zle prawi, 3 kompy byly nowe i mialy ta sama konfiguracje, bodajze 3,4 i 6, reszta byla rozna. W jednym siedziala nawet karta Nvidii choc turniej byl sponsorowany tylko przez ATI/AMD i Connectd3D :P

Smookie, co do twojego problemu z kompem nr 9 to byl jakis wyjatkowy przypadek ze zaczelo chaczyc bo to byla najmocniejsza maszyna w calym zestawie. Chlopaki w V-koszulakch to zauwazyli ale co mieli poradzic gdy bylo juz po polowie rundy? Nie bede wspominal o Twoim ukladzie z XTR jaki zawiazal sie w tamtej rundzie :P

Tyle odemnie, kompy byly przygotowane tek ze mozna bylo komfortowo pograc. No chyba ze ktos z graczy pomieszal w trakcie. Choc jak ktos sie skarzyl to sie interweniowalo w miare mozliwosci.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Mr Groch
Posty: 90
Rejestracja: 21 kwietnia 2007, 22:09
ID Steam:
Numer GG: 129799
ID gracza: 2001667
Lokalizacja: http://groch.dyn.pl/gps
Kontakt:

Re: Pierwszy polski turniej Armed Assault

Post autor: Mr Groch »

Czekaj... 3 kompy byly wyraznie inne - ale reszta przeca byla ta sama, przeca bylismy przy rozpakowaniu
tych kompow....
Obrazek

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „ArmA Flash News”