Aukcje "W" - zbiórka publiczna

Miltaria, historia, wojskowość, sprzęt, ciekawostki

Moderator: Inkwizytor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ufoman
Posty: 1184
Rejestracja: 11 grudnia 2006, 19:48
ID Steam:
ID gracza: 40452
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Aukcje "W" - zbiórka publiczna

Post autor: ufoman » 21 lipca 2014, 17:15

Obrazek

18 lipca ruszył projekt Aukcje "W" - zbiórka publiczna na renowację grobów Powstańców na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie obronne FIA we współpracy z Jednostką Wojskową Komandosów w Lublińcu oraz Stowarzyszeniem Grupa Historyczna "Zgrupowanie Radosław". Do wylicytowania są unikatowe przedmioty stworzone z okazji 70. rocznicy Powstania Warszawskiego - m.in. dwa kalendarze z podpisem Zwierzchnika Sił Zbrojnych, Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego oraz sztylety z grawerem Jednostki Wojskowej Komandosów.

Charytatywne aukcje zakończą się 1 sierpnia o godzinie "W".

- Pomysł Aukcji "W" powstał wspólnie na spotkaniu z dowódcą JWK, płk Wiesławem Kukułą. Nasze stowarzyszenie realizuje różne działania związane z obronnością kraju. Tą akcją chcemy zebrać środki na renowację grobów żołnierzy z formacji, których tradycje dziedziczy JWK - mówi prezes Stowarzyszenia FIA, Karol Bandurski. Mamy nadzieję, że unikatowe przedmioty zachęcą do licytacji.

Osoby, które wygrają licytację kalendarzy z podpisem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, będą miały przyjemność spotkać się na oficjalnej kolacji z żyjącymi Powstańcami z Batalionu Zośka oraz wziąć udział w rekonstrukcji walk powstańczych, które będą realizowane przez "Zgrupowanie Radosław".

Poza dwoma kalendarzami będzie można zlicytować cztery sztylety z grawerem symbolu JWK oraz osiem koszulek z symboliką Jednostki. Aukcje "W" zakończą się 1 sierpnia o godz. 17:00. Całość zgromadzonych środków zostanie przekazana na renowację grobów żołnierzy z formacji, których tradycje dziedziczy JWK.

Linki do aukcji można znaleźć na stronie http://www.fia.com.pl/Aukcje-W

Zbiórka jest realizowana za zgodą Ministra Administracji i Cyfryzacji, decyzja nr 348/2014 z dnia 30.06.2014 r.

http://www.fia.com.pl
http://www.facebook.com.pl/Stowarzyszenie.FIA

ODPOWIEDZ

Wróć do „Militarium”