cywile w walce

Edytor Arma (Arma, Arma2, Arma2OA)

Moderatorzy: kondor, Inkwizytor

ODPOWIEDZ
Proptaste
Posty: 1
Rejestracja: 16 lipca 2014, 17:46
ID Steam:

cywile w walce

Post autor: Proptaste »

chcę uzbroić cywilów i nie mogę, bo zachowują się jak dekle w walce
długi czas myślałem, że to problem AI w grze, a tu się okazuje że to cywile są jacyś upośledzeni
dając identyczny punkt nawigacyjny "ruszaj do" , "atakować bez rozkazu", "bojowo"
uzbrojonym cywilom i gotowym żołnierzom jest różnica!
żołnierze kucają, kładą się, ale powoli idą dalej szukając osłony
a cywile się kładą i leżą w momencie kiedy padną pierwsze strzały. i tak se k... leżą!!!!!!

- albo mi powiedzcie jak ustawić umiejętności cywilom na poziomie edytora, najlepiej komendą this w oknie edycji nowo dodanej jednostki, tak jak dodaje się broń! (this setSkill NIE DZIAŁA!!!)
- albo mi powiedzcie jak inaczej zmienić im umiejętności żeby zachowywali się jak żołnierze
- albo mi powiedzcie jak się tworzy addon tak żeby z istniejących modeli jednostek np. cywilów zrobić już uzbrojonych partyzantów z umiejętnościami bojowymi
tom3kb
Posty: 511
Rejestracja: 04 marca 2011, 06:30
ID Steam:
ID gracza: 209283
Lokalizacja: Sieradz

Re: cywile w walce

Post autor: tom3kb »

Z cywili żołnierzy nie zrobisz niestety, ai na na nich nie reaguje itd. Ewentulnie daj im jako dowódcę jakiegoś żołnierza z prawdopodobieństwem pojawienia się równyd 0, może pomoże. ;)
Jeśli chcesz uzbrojonych cywili, którzy walczą to weź z army 2 partyzantów lub uzbrojonych cywili ze wschodu, zachód pewnie też ma. A z OA wszyscy pasują jako uzbrojeni talibowie, cywile itd.
Ewentualnie pobierz addon jakiś, znajdziesz na 100%.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Edycja oraz tworzenie misji, skrypty oraz programowanie”