Arma 3 - Wielkie rozczarowanie.

Dyskusja ogólna

Moderator: Inkwizytor

Awatar użytkownika
Lygi
Posty: 84
Rejestracja: 05 lutego 2010, 17:31
ID Steam:
ID gracza: 0

Arma 3 - Wielkie rozczarowanie.

Post autor: Lygi »

Kazali długo czekać na nową cześć Army to czekałem cierpliwie. W końcu się doczekałem... jednego wielkiego rozczarowania. Krótko.

- Przede wszystkim jak można wypuścić grę bez kampani dla pojedynczego gracza? Jakieś pojedyncze misje i edytor ? To nie jest gra - to jest po prostu zwykłe demo gry. Ale ok, nie ma kampani to sam zrobię sobie misje na edytorze i tu znowu rozczarowanie.
- Edytor z paroma jednostkami na krzyż. Nie ma z czego robić misji. Dwa czy trzy śmigłowce? Kilka pojazdów ? Śmiech na sali.
- Tak zbugowanej gry to jeszcze nie widziałem. Nie mogę zrobić żadnej misji bo gra jest kompletnie nie przewidywalna. Prosta misja. Atak na pozycje wroga. I tak: Raz atakujący żołnierze zamiast zasuwać naprzód jak im punkty drogi wyznaczyłem to stoją jak słupy soli i nie chcą iść na przód. Innym razem prą naprzód, ale nie strzelają. (Obrońcy też ich nie atakują i tak mijają się wszyscy na wzajem nie robiąc sobie krzywdy - pisałem o tym w dziale edycja). Innym razem robię stanowiska dla moździerzy (moździerz + worki dookoła) i raz jest ok, a co któryś raz worki się znajdują 3 metry w prawo od moździerzy. System kolizyjny do dupy. Żołnierze i stanowiska CKM zapadają się do połowy w gruncie, albo pojazdy jedzą w powietrzu itd.
- Nie wiem jak wam ale mi się nie podoba to że zrobili z Army coś na wzór CoD Black Ops II. Jakieś futurystyczne giwery z gwiezdnych wojem, pojazdy itp . CKMy, moździerze z celownikami na LCD itd. Masakra.

Mógłbym tak wymieniać i wymieniać ale miało być krótko. Jak dla mnie to wielki krok wstecz. Z jednej części na drugą było coraz lepiej, a teraz zrobili duży krok w tył jak dla mnie. Tak to jest jak się próbuje ulepszyć coś co jest już dobre. Po prostu to spieprzyli. Wracam do starszych części Army. A najlepiej do starego dobrego OFP. Może grafika przedpotopowa, ale za to wszystko działało!

Swoją droga te forum żyje? Ktoś tu pisze /czyta ? Za starych dobrych czasów OPF było dziesiątki stron na temat tej gry i a na forach aż huczało. setki wpisów. Gdzie się to wszystko podziało ? Praktycznie nie ma żadnych polskich stron na temat Army. Smutne
Ostatnio zmieniony 29 września 2013, 07:52 przez Lygi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Alduric
Posty: 147
Rejestracja: 26 listopada 2012, 16:06
ID Steam:

Re: Arma 3 - Wielkie rozczarowanie.

Post autor: Alduric »

Oni kolego dali nam platformę, byśmy to my moderzy mogli robić content :)
Obrazek
Awatar użytkownika
grzegorz
Posty: 138
Rejestracja: 07 listopada 2009, 15:34
ID Steam: grzegorz75jan
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Arma 3 - Wielkie rozczarowanie.

Post autor: grzegorz »

Za te piniondze* nie tak miało być. Nie o take* Arme żeśmy walczyli !

*- świadome słownictwo.
CPU - i5 3570K, SilentiumPC Fortis HE1225, Mobo - MSI Z77A-GD55, Mem - Kingston HyperX DDR3 2x4096MB 1600MHz, GPU - Gigabyte Radeon HD 7870 OC 2GB, LG W2220P, HDD-WDC WD6400AAKS, SSD-Plextor PX-128M5S, DVD-Lite-On iHAS122-18, PSU-XFX Black Edition XTR 550W, Obudowa - Silentium PC Gladius 400 Pure Black. Audio-Asus Xonar DX, Superlux HD668B
tom3kb
Posty: 511
Rejestracja: 04 marca 2011, 06:30
ID Steam:
ID gracza: 209283
Lokalizacja: Sieradz

Re: Arma 3 - Wielkie rozczarowanie.

Post autor: tom3kb »

@Lygi
ale co chcesz od "życia" forum.
Jeśli chodzi np o dział edycji itp to tak samo praktycznie wszystko robisz w OFP,A1,A2 czy A3. Starzy wyjadacze "wszystko" już wiedzą, a nowi jeśli są trochę rozgarnięci to użyją opcji szukaj i znajdą odpowiedzi na swoje pytania. ;)
Jeśli chodzi ci o multi to grupy/klany mają swoje strony na których życie się toczy.Tutaj wrzuacają tylko jakieś ważniejsze info.
Awatar użytkownika
Lygi
Posty: 84
Rejestracja: 05 lutego 2010, 17:31
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Arma 3 - Wielkie rozczarowanie.

Post autor: Lygi »

No dobra, może się nie potrzebnie czepiam do tego forum. W sumie na wszystkie swoje posty odpowiedzi otrzymałem. Choć nie zgodzę się z tobą że poszukujący znajdzie tu odpowiedzi na wszystkie pytanie poprzez opcję "szukaj". Raczej znajdzie je pytając i licząc na odpowiedz. (A z tego co widzę ma dużą szanse na pomocną dłoń) Po prostu jestem fanem serii od pierwszego wydania Operation Flashpoint - Cold War Crysis i aktywnie uczestniczyłem w życiu społeczności OFP. Potem długo, długo byłem od tego oderwany i teraz tak sobie porównuje to co teraz się dzieje z dawnymi czasami.

Nie pamiętam co to było za forum już, ale pamiętam że np. tam dział edycja który miał po porostu setki wpisów i stanowił istne kompendium wiedzy na temat tworzenia misji np. Brakuje mi tego forum, tak samo jak mnóstwa stron które znikły wraz z wygaśnięciem popularności OFP. Ale zbaczam z tematu tego postu. Wiecie czego co bym chciał najbardziej. Remejku starego OFP z nową grafiką. Uważam że Arma idzie w złym kierunku. Stworzyła grę z futurystyczną fabułą z którą ciężko się zidentyfikować, z odnowionym silnikiem graficznym który jest gorszy od poprzedniego, a co najgorsze niedorobioną. Widzieliście ile poprawek przyniosła nowa łatka do Army? Przecież oni prawie tam pisali grę na nowo już po premierze. A i tak wielkiej poprawy nie widzę. coś mi się wydaje że skończy się to wszystko jak to miało miejsce w przypadku OPF - Red Dragon.

(Do moderatora - nie wiem czemu ale mój poprzedni wpis pojawił się dwa razy. Można wykasować jeden wpis ? )
tom3kb
Posty: 511
Rejestracja: 04 marca 2011, 06:30
ID Steam:
ID gracza: 209283
Lokalizacja: Sieradz

Re: Arma 3 - Wielkie rozczarowanie.

Post autor: tom3kb »

Nie z tym na "wszystko" to troche przesadziłem. Ale jeśli chodzi o podstawy (i wiele bardziej skomplikowanych rzeczy też) to na pewno. ;) Zawsze też można założyć nowy temat. :)
Co do tej strony co znikneła, nie chodzi ci przypadkiem o OFP center (praktycznie wszystkiego uczyłem się z tamtejszych poradników), ewentualnie arma center, też ma mocno rozbudowany dział edycji.
Awatar użytkownika
kondor
Posty: 1522
Rejestracja: 13 marca 2007, 11:50
ID Steam: Przemek_kondor
Kontakt:

Re: Arma 3 - Wielkie rozczarowanie.

Post autor: kondor »

Zduplikowany temat został przeniesion do kosza zanim napisałeś ostatni post.
Inne forum, o którym wspomniałeś to zapewne dawne ofp.bmj obecnie forum.armacenter.pl, jak napisał tom3kb.
Co do remake'u OFP, to zainteresuj się modem Cold War Rearmed - niestety to tylko mod do Army1 i 2, prawdopodobnie nie będzie przeniesiony do "trójki".
tom3kb
Posty: 511
Rejestracja: 04 marca 2011, 06:30
ID Steam:
ID gracza: 209283
Lokalizacja: Sieradz

Re: Arma 3 - Wielkie rozczarowanie.

Post autor: tom3kb »

Jeśli jesteś fanem Ofp to tak jak napisał kondor Cwr2 do army 2 to must have. 3 oryginalne kampanie kupa misji SP/MP. Do tego ściągnij sobie mission packi sandera,vanahy,panda123, ULOTC no i mój ;) i masz dodatkowe ~200misji. No i oczywiście CSLA mod z kampanią na ponad 60misji i już masz to co najlepsze z Ofp w armie 2.
Awatar użytkownika
Sejtan
Posty: 112
Rejestracja: 03 kwietnia 2007, 20:54
ID Steam: sejtan24
Numer GG: 6538171
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: Arma 3 - Wielkie rozczarowanie.

Post autor: Sejtan »

- Przede wszystkim jak można wypuścić grę bez kampani dla pojedynczego gracza? Jakieś pojedyncze misje i edytor ? To nie jest gra to jest po prostu zwykłe demo gry....
- Edytor z paroma jednostkami na krzyż. Nie ma z czego robić misji. Dwa czy trzy śmigłowce? Kilka pojazdów ? Śmiech na sali.

Zgadzam się w zupełności.
- Tak zbugowanej gry to jeszcze nie widziałem. Nie mogę zrobić żadnej misji bo gra jest kompletnie nie przewidywalna....
Z tym też się zgadzam, ale tylko częściowo... Moim zdaniem, OFP i wszystkie części ArmA, były niegrywalne tuż po premierze. Pierwsze łatki zazwyczaj coś poprawiały, ale na w pełni grywalny produkt trzeba było trochę poczekać. Dlatego w tej kwestii jestem raczej optymistą i z niecierpliwością czekam na pacze :)
Mógłbym tak wymieniać i wymieniać ale miało być krótko. Jak dla mnie to wielki krok wstecz. Z jednej części na drugą było coraz lepiej, a teraz zrobili duży krok w tył jak dla mnie. Tak to jest jak się próbuje ulepszyć coś co jest już dobre. Po prostu to spieprzyli.

Z tym w ogóle się nie zgadzam. Podwodne "życie", Ragdoll i chociażby implementacja PhysiX w Arma to duży krok na przód... tylko wiadomo... trzeba to dopracować :mrgreen:
Wracam do starszych części Army. A najlepiej do starego dobrego OFP. Może grafika przedpotopowa, ale za to wszystko działało!

Miłej zabawy! Najlepiej zainstaluj sobie gołe OFP, nie paczuj i graj :P Sam się przekonasz, że grać się nie da. :)
Swoją droga te forum żyje? Ktoś tu pisze /czyta ? Za starych dobrych czasów OPF było dziesiątki stron na temat tej gry i a na forach aż huczało. setki wpisów. Gdzie się to wszystko podziało ? Praktycznie nie ma żadnych polskich stron na temat Army. Smutne
Taaa... też tęsknie za tymi czasami... :|
Awatar użytkownika
Artek3333
Posty: 578
Rejestracja: 29 czerwca 2007, 20:02
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Żywiec

Re: Arma 3 - Wielkie rozczarowanie.

Post autor: Artek3333 »

kondor pisze:Cold War Rearmed - niestety to tylko mod do Army1 i 2, prawdopodobnie nie będzie przeniesiony do "trójki".
Nawet nie żartuj! :o Ja tylko na to czekam. W tej oprawie graficznej to marzenie.
Sejtan pisze: Taaa... też tęsknie za tymi czasami...
To tak jak w tej piosence Dżemu "To już minęło, te czasy, ten luz Wspaniali ludzie nie powrócą, Nie powrócą już!"
Awatar użytkownika
RozekPoland
Posty: 193
Rejestracja: 20 czerwca 2010, 13:16
ID Steam: RozekPoland
Numer GG: 24417445
Kontakt:

Re: Arma 3 - Wielkie rozczarowanie.

Post autor: RozekPoland »

Artek3333 pisze:
kondor pisze:Cold War Rearmed - niestety to tylko mod do Army1 i 2, prawdopodobnie nie będzie przeniesiony do "trójki".
Nawet nie żartuj! :o Ja tylko na to czekam. W tej oprawie graficznej to marzenie.
Myślę, że kondor nawiązuje do tego
http://forums.bistudio.com/showthread.p ... ost2395151
:ofp :weteran


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Arma3”