błagam Was - o co chodzi w multi ?

Arma2 oraz Arma2OA: Informacje o grze w sieci, adresy serwerów, klany, ligi oraz turnieje

Moderator: Inkwizytor

ODPOWIEDZ
dopawcia
Posty: 11
Rejestracja: 15 listopada 2012, 14:13
ID Steam:

błagam Was - o co chodzi w multi ?

Post autor: dopawcia »

Witam,
jestem po wielu misjach w singleplayerze i postanowiłem wczoraj wejść na multi.
Dostałem się cudem na jakiś serwer bo reszta na dziwnych addonach gra no i coś strasznego....
Dla nowicjuszy to jest po prostu masakra.
Gdzie się odradzam ?
Jak odróżniam wrogów od swoich ? Inny ubiór ? (w niezłej zadymie niewiedziałem kto jest kim i zabiłem kilku swoich - tak myślę bo nie dostałem nawet żadnego komunikatu zwrotnego :roll: )
Mogę jakoś swoją broń wybrać i ubiór ?
Atakuje tam gdzie jest aktualne zadanie tak ?
Jak zdobyliśmy jeden punkt to kolejny do zdobycia jest np w odległości 7-10 km i nagle wszyscy gdzieś znikają (rozbiegają się) i zostaję sam i co mam tam biec ? to jakiś żart chyba...
POMOCY!
Awatar użytkownika
tasior2103
Posty: 83
Rejestracja: 10 kwietnia 2010, 19:45
ID Steam:
ID gracza: 0
Kontakt:

Re: błagam Was - o co chodzi w multi ?

Post autor: tasior2103 »

Arma jest dość specyficzną grą, zasady tutaj zależą od konkretnej misji która aktualnie rozgrywana jest na serwerze, a nie od samej gry. Każda misja rządzi się innymi prawami. Najpopularniejsza na publicznych serwerach jest dominacja. Polega ona na zdobywaniu poszczególnych miast, oraz wykonywaniu różnych zadań pobocznych (Side mission).
Odradzasz się w baziu, lub jeżeli rozstawione jest akurat MHQ masz także opcję odrodzenia się w nim.
Wrogów musisz się nauczyć odróżniać po ubiorze.

Kod: Zaznacz cały

Atakuje tam gdzie jest aktualne zadanie tak ? 
TAK

Kod: Zaznacz cały

Jak zdobyliśmy jeden punkt to kolejny do zdobycia jest np w odległości 7-10 km i nagle wszyscy gdzieś znikają (rozbiegają się) i zostaję sam i co mam tam biec ? to jakiś żart chyba...
W większości dominacji jest coś takiego jak flaga. Pozwala ona na teleport do bazy/ MHQ lub skok spadochronowy w dowolne miejsce na mapie. Znajduję się ona w bazie oraz w miejscu każdego głównego zadaniu po jego zakończeniu.


Najlepiej zajrzyj do nas na TS 188.165.154.251:3340 tam na pewno ktoś ci bliżej objaśni tajniki multiplayer.
Tu masz temat o nas na armagame.pl viewtopic.php?f=64&t=4700
Ostatnio zmieniony 22 listopada 2012, 18:15 przez tasior2103, łącznie zmieniany 1 raz.
http://www.armafans.pl
<ze względu na drastyczne sceny ten link został usunięty>

Obrazek
tom3kb
Posty: 511
Rejestracja: 04 marca 2011, 06:30
ID Steam:
ID gracza: 209283
Lokalizacja: Sieradz

Re: błagam Was - o co chodzi w multi ?

Post autor: tom3kb »

Na niektórych serwerach dominacji grają czasami zgrane ekipy z różnych klanów. Czasami latają np śmigłowcami jako transport itp.
Zawsze możesz skorzystać z chatu ogólnego (kolor niebieski) klawisz /. Napisać gdzie jesteś, że potrzebujesz transportu. Najlepiej zebrać się choć w małą grupę i działać razem. Chociaż na dominacji o to często ciężko.
dopawcia
Posty: 11
Rejestracja: 15 listopada 2012, 14:13
ID Steam:

Re: błagam Was - o co chodzi w multi ?

Post autor: dopawcia »

tom3kb pisze: Zawsze możesz skorzystać z chatu ogólnego (kolor niebieski) klawisz /. Napisać gdzie jesteś, że potrzebujesz transportu.
Pisałem, wręcz błagałem żeby ktoś mnie zabrał bo stoję sam jak kołek ale nikt nie odpisał :zolta
Dodatkowo na mapie jestem jakoś zaznaczony bo nie mogłem się odnaleźć...

Czyli mam jakoś znaleźć tą flagę i stanąć w jej pobliżu i co dalej ?
Jestem mega doświadczonym graczem w różne gry (cody, bfy, wszystkie csy) ale tutaj obczaić multiplayer to:
h.a.r.d.c.o.r.e. :violent

Wbiję tam Wam na ts i mam nadzieję że z Waszą pomocą jakoś to ogarnę bo nie chciałbym się szybko zniechęcić...
tom3kb
Posty: 511
Rejestracja: 04 marca 2011, 06:30
ID Steam:
ID gracza: 209283
Lokalizacja: Sieradz

Re: błagam Was - o co chodzi w multi ?

Post autor: tom3kb »

No to jest właśnie minus publicznego grania, szczególnie w dominacje, że w większości nie ma współpracy. Najlepiej spróbuj dołączyć do jakiejś polskiej grupy grającej coopy np do ekipy kolegi tasiora AFTP, takie granie to coś zupełnie innego.
dopawcia
Posty: 11
Rejestracja: 15 listopada 2012, 14:13
ID Steam:

Re: błagam Was - o co chodzi w multi ?

Post autor: dopawcia »

Spróbuję bo takie granie to ja mam w BF3 , że każdy biega w swoją stronę :D
Jeszcze jedno pytanie:
mam możliwość zbudowania przed rozpoczęciem rozgrywki własnego ekwipunku, wybrać jakąś inną broń, kamuflaż itp itd?
Jak rozpoznajecie z daleka czy to swój czy obcy... ? jak np wystaje tylko główka :D ?
tom3kb
Posty: 511
Rejestracja: 04 marca 2011, 06:30
ID Steam:
ID gracza: 209283
Lokalizacja: Sieradz

Re: błagam Was - o co chodzi w multi ?

Post autor: tom3kb »

To zależy od misji, przeważnie w bazie są skrzynki z bronią i bierzesz to co jest ci potrzebne albo to co jest wymagane przez twoją role np strzelec km. A później zawsze możesz podnieść broń po trupach. Co do rozpoznawania jednostek dojdziesz do wprawy, jak w twoją stronę na powitanie lecą pociski to wróg;).
Odpal sobie np edytor i powstawiaj różne jednostki i popatrz z dystansu:broń mundury, itp.
Awatar użytkownika
Slawek
Posty: 811
Rejestracja: 18 grudnia 2009, 00:42
ID Steam: EC_Zadra
Numer GG: 11973988
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: błagam Was - o co chodzi w multi ?

Post autor: Slawek »

dopawcia pisze:mam możliwość zbudowania przed rozpoczęciem rozgrywki własnego ekwipunku, wybrać jakąś inną broń
Grając w domino w bazie przy głównej fladze masz skrzynkę z ammo. Po dozbrojeniu sprawdź czy masz pod rolką myszy opcje save, aby zapamiętać ekwipunek.
dopawcia pisze:Jak rozpoznajecie z daleka czy to swój czy obcy... ? jak np wystaje tylko główka ?
Po tym co ma na głowie, lub po odgłosie jego broni. W domino przeciwnik ma zazwyczaj wschodnią broń.

Naucz się podstaw na czystej grze nawet grając sam. Większość grup gra na modach jak ACE czy ACRE. Znając podstawy łatwiej Ci będzie grać na modach.
Sprawdź czy możesz wbić na serwer 13 PPL. Grają w domino i chyba bez modów ( jeśli są, to jako opcja). Info o serwerze -viewtopic
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek...Obrazek
In Game: Zadra, [EC] Slawek
TeamSpeak3 dla graczy Arma - Arma3PL lub 212.91.26.150:7891 Polish Community @ Steam
dopawcia
Posty: 11
Rejestracja: 15 listopada 2012, 14:13
ID Steam:

Re: błagam Was - o co chodzi w multi ?

Post autor: dopawcia »

ok, dzięki za rady.
Spróbuje na tym serwerze co podałeś. :)
Awatar użytkownika
VoY
Posty: 672
Rejestracja: 11 grudnia 2006, 16:42
ID Steam:
Numer GG: 3308113
ID gracza: 0
Lokalizacja: Gdynia

Re: błagam Was - o co chodzi w multi ?

Post autor: VoY »

Chyba najprostrze rozwiązanie to grać z innymi graczami i od czasu do czasu zapytać.
Sprawdzającym się "systemem" jest granie PvP/TvT na Team Speak'u.

Sławku, podaj człowiekowi IP. Nie mam teraz dostępu.
Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Multiplayer”