dayz

Dyskusja ogólna, tryb singleplayer tylko o Arma2

Moderator: Inkwizytor

jawor
Posty: 74
Rejestracja: 01 lipca 2012, 12:26
ID Steam:

dayz

Post autor: jawor »

Jak to właściwie wygląda sprawa z zapisywaniem gry? Czy nasza postać w ogóle sie jakoś zapisuje i można później grać nią mając wszystkie przedmioty które się zdobyło?
tom3kb
Posty: 511
Rejestracja: 04 marca 2011, 06:30
ID Steam:
ID gracza: 209283
Lokalizacja: Sieradz

Re: dayz

Post autor: tom3kb »

Tak, gdy wychodzisz z gry twoja postać jest zapisywana na głównych serwerach z wszystkim co do tej pory znalazłeś (broń, jedzenie, picie i wszystkie inne przedmioty0, a także z twoimi statystykami/parametrami: ilość krwi itp, jeśli wychodząc z gry miałeś np: złamanie wchodząc będziesz miał je nadal.
jawor
Posty: 74
Rejestracja: 01 lipca 2012, 12:26
ID Steam:

Re: dayz

Post autor: jawor »

Rozumiem. A czy da się jakoś zoombiaki z dayz przenieść do edytora własnych misji?
tom3kb
Posty: 511
Rejestracja: 04 marca 2011, 06:30
ID Steam:
ID gracza: 209283
Lokalizacja: Sieradz

Re: dayz

Post autor: tom3kb »

Znaczy się chciałbyś robić własne misje z zombie z Dayz. Pewnie się by dało ale twórca moda raczej by na to nie patrzył przychylnym okiem, chyba, że byś coś zrobił na prywatny użytek. Była wersja SP (misja SP pozwalająca grać w DayZ w singlu-mam ją nawet na kompie na wsi gdzie nie mam neta) zrobiona przez Kronzkego ale oficjalnie już jej nie ściągniesz bo została usunięta na "prośbę" Rocketa. Za dużo hakerów szkoliło się na niej ;).
Jak szukasz zombie to jest zombie mod: Undead Mod: http://www.armaholic.com/page.php?id=9207, sam zrobiłem do niego 1 kampanię - Biohazard. Są też różne skryptowe zombie np: wykorzystywane przez Celerego w misjach Chernarus Apocalypse. Tak, że masz w czym wybierać nie musisz używać DayZ.
jawor
Posty: 74
Rejestracja: 01 lipca 2012, 12:26
ID Steam:

Re: dayz

Post autor: jawor »

Mam undead mod. Problem e w tym, że stawiam zoombiaka podchodzę do niego a on nie atakuje. Wicie dlaczego?
tom3kb
Posty: 511
Rejestracja: 04 marca 2011, 06:30
ID Steam:
ID gracza: 209283
Lokalizacja: Sieradz

Re: dayz

Post autor: tom3kb »

Żeby w tym modzie zombie cię atakowały na mapie musi być ustawiony odpowiedni moduł. Nie pamiętam już nazwy. Jak chcesz to weź ściągnij sobie moją kampanię http://www.armaholic.com/page.php?id=15603. Wrzuć którąś misję do edytora (kampania nie jest spakowana do *.pbo tylko normalne foldery), przejrzyj który moduł z undead moda jest wstawiony na mapie i dodaj go do swoich misji, wtedy zombiaki na pewno będą cię atakować.
@EDIT
Ten moduł chyba nazywa się: The Undead, jeszcze chyba trzeba ustawić w tym okienku INTEL (w tym co zmieniasz pogodę), partyzantów żeby nie byli przyjaciółmi żadnej frakcji. Ale to dokładniej możesz przeczytać w archiwum z modem w pliku HowTo.txt i ReadMe :)
jawor
Posty: 74
Rejestracja: 01 lipca 2012, 12:26
ID Steam:

Re: dayz

Post autor: jawor »

Dzięki. Udało się.

A teraz jak jestem zainfekowany to czas zaczyna mi odliczać ile jeszcze życia mi pozostało. Jak się z tego wyleczyć?
jawor
Posty: 74
Rejestracja: 01 lipca 2012, 12:26
ID Steam:

Re: dayz

Post autor: jawor »

Już wszystko znalazłem. ANTIDOTUM :D

A czy ono jest dostępne tylko pod skryptem wpisywanym w pole uruchamianie: this addweapon "CHN_Antidote";
czy można je gdzieś znaleźć?
tom3kb
Posty: 511
Rejestracja: 04 marca 2011, 06:30
ID Steam:
ID gracza: 209283
Lokalizacja: Sieradz

Re: dayz

Post autor: tom3kb »

Sprawdź w Puste->Amunicja czy są jakieś skrzynki z undead moda i jak coś to tylko tam będzie.
jawor
Posty: 74
Rejestracja: 01 lipca 2012, 12:26
ID Steam:

Re: dayz

Post autor: jawor »

Nie znalazłem.
A jeszcze jedno czy ten mod ma jakiś wpływ na działanie ruchu oporu. Teraz kiedy wezmę np partyzanta z ruchu oporu ustawię go że będzie przeciwko mnie to nie strzela do mnie nawet jak ja strzelam do niego... tylko mnie obserwuje. Dlaczego?
tom3kb
Posty: 511
Rejestracja: 04 marca 2011, 06:30
ID Steam:
ID gracza: 209283
Lokalizacja: Sieradz

Re: dayz

Post autor: tom3kb »

Tam jest napisane w readme, żeby mod działał frakcja Independent musi być ustawiona, że nie jest przyjazna do nikogo. dlatego partyzanci nie strzelają do ciebie, chyba, ze ich zaatakujesz (o ile dobrze pamiętam).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Arma2 - wydanie 2009 rok.”