Moja cenzurka Armed A

Dyskusje związane ściśle z ArmedAssault ;-)

Moderator: Inkwizytor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Romanov
Posty: 214
Rejestracja: 12 grudnia 2006, 12:03
ID Steam:

Moja cenzurka Armed A

Post autor: Romanov »

Powiem tak :
Zbyd długo czekałem na ta grę zebym był teraz zadowolony.
wszysko mi nie pasuje ( no prawie)
Po zainstalowaniu od razu przyczepiłem sie do wydajności i to jest bolączka nas wszystkich.
Po 2 nie sprzespanych nocach i ciagnietych kilkuset mb sterowników moge powiedzieć ze jest kiepsko,
moja konfiguracja kompa to P4 3GHz HT 1GB ram GELL w dualu GF6800LE z odblokowanymi 16 potoków 6 vertexów
HDD SATA
przy konfiguracji gry wszystko na niskim poziomie z powylaczanym co sie da przy 1024/756 w terenie mam 22 klatki
w lesie mam 12 klatek
zmiana rozdzielczosci na 800/600 nieznacznie poprawila wydajność ale jakość gry jest fatalna.
textury i bryly przy tej rozdzielczosci to nieporozumienie. w starym OFP wyglada to naprawdę lepiej Dużo lepiej.
sterowniki przeróżne i z guru3d i refencyjne i stare i nowe nie wiele zmieniaja.
Dość widoczna różnica wydajności była w momencie doinstalowania jeszcze 1Gb ramu
ilosc klatek skoczyła z 22 na 30 w terenie w lesie z 12 na 18 klatek

Sądze ze silnik sam nie został zoptymalizowany poprawnie, dla przykladu powiem ze np: w BF2 są mapki duże w miare jakośc grafiki jest rewelacyjna duzo obiektów i 64 graczy na mapce i gra mi na srednich ustawieniach nie chaczy i mam ok 50 klatek, wiec sądze ze cos tu jest nie tak. Mam nadzieje ze Pache w najbliższym czasie zoptymalizuja troszke lepiej gre. (miejmy nadzieje)

To tyle jesli chodzi o sprzet

teraz sama gra
interfejs klawiatury jest rozwiazany troszke inaczej ale ci ktorzy maja stare przyzwyczajenia z OFP moga smiało zmieniac ustawienia podobie jak starej grze. To jest na plus

Bardzo mi sie nie spodobał sposób celownia , no niby jak to ja mam mierzyc w odległosci ok 40 cm od optyki ?
gdzie ledwo widze jakies szkiełko i i co nie moge oka przyłożyc do celownika ? Druga sprawa to mechanika poruszania sie mojego ramienia jak myszka ciagne w lewo zeby skierowac lufe na kogos w lewo to ramie zachowuje sie tak jakby ciągło z 200 kg, ja w lewo mysza a ramie z opuznieniem rusza i malo tego ma taki rozmach ze nie moge zatrzymac go na obiekcie w ktory celuje tylko leci dalej i musze cofac.
No przepraszam bardzo ale to nie tak powinno byc,

fajnie jest że wrescie moge plywać. nawet niezle to jest zrobione ale..............znow sie czepiam
przyjzycie sie jak żołnierz wychodzi z wody. Płynie płynie i nagle stoi na bacznośc na brzegu, i w czolo ołów leci.
To jest smieszne.
Podoba mi sie ze budynki sie burzą jak sie je ostrzela z pocisków panernych, tylko ze nadal są obiekty wykonane z "tytanu" na mapkach.
w miasteczku zburzyłem kilka domow rozjechałem kilka straganów ale rusztowanie budowlane było dla mnie przeszkoda nie do pokonania. Ręce opadają.
mialem nadzieje ze bedzie lepiej.
To tyle na dzisiaj.
jestem naprawde rozczarowany. A szkoda wiele sobie obiecywałem po tej gierce. Ale bede musial poczekać z 2 lata az bede mial lepszy sprzęt to moze pogramy.
Chlebak
słuzy do noszenia granatów ktore sie w nim chleboczą ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
klamacz
Posty: 818
Rejestracja: 23 listopada 2006, 09:54
ID Steam:
Numer GG: 2019934
ID gracza: 2320644
Lokalizacja: Szczytno
Kontakt:

Re: Moja cenzurka Armed A

Post autor: klamacz »

tylko w kwestii celowania sie wypowiem :
masz tak zwanego mouse laga, nie wiem jak to rozwiazac, odsylam na forum BIS, a moze tez ktos inny tutaj podpowie.
U siebie grajac czy to uzywajac optyki (ACOG, snajperki) czy tez przyrzadow, do ktorych zaliczam rowniez kolimatory nie mam najmniejszych problemow ani z ruchem broni ani z przyblizaniem. Powiem wiecej, wydaje sie, ze w patchu do 1.01 zwiekszono mozliwosc zblizenia oka do przyrzadow (standardowo przytrzymany prawy przycisk myszy).
Celowanie, optyke sobie chwale wiec i obawiam sie, ze twoje problemy wynikaja raczej z problemow sprzetowych, jak wczesniej wspomnialem "MOUSE LAG".
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
hryst
Posty: 297
Rejestracja: 16 listopada 2006, 10:04
ID Steam: hryst
ID gracza: 0
Lokalizacja: minsk
Kontakt:

Re: Moja cenzurka Armed A

Post autor: hryst »

zbliżenie do optyki to chyba "wstrzymanie oddechu" i powoduje sapanie.

Romku wes przetestuj zmianę głębi kolorów z 32 na 16. Albo w pulpicie albo w samym cfg ARMY
Co do samej wydajności gry odsyłam do http://www.armedassault.com.pl/viewtopic.php?f=6&t=29

Mnie denerwuje pisanie pod komunikatami
You will be assimilated. Resistance is futile. :ofp
Intel [email protected]|Abit IP35|LCD DELL 20'|X2900XT 512MB|2x2GB RAM HyperX|SATA750GB|BR LG GBW-H10N|SB A.4|Sunbeam ST + 620-A12S|
^THUNDER^
Posty: 26
Rejestracja: 15 grudnia 2006, 02:48
ID Steam:

Re: Moja cenzurka Armed A

Post autor: ^THUNDER^ »

dla osób mających laga a bawiących się myszą na USB programik przetaktowujący częstotliowść USB z standardowego 125Mhz nawet do 1000Mhz co za tym idzie opóźnienie komunikacyjne i rekcja myszy przyśpiesza z 8mili sekundek to 1 mili sekundy ;) fajna zabawka mam zawsze używam, używałem i będę używał.... :lol: ...polecam
^THUNDER^
Posty: 26
Rejestracja: 15 grudnia 2006, 02:48
ID Steam:

Re: Moja cenzurka Armed A

Post autor: ^THUNDER^ »

hryst-us ty już masz oryginał panie sprawdź tego pacz 1.01 tylko skopiuj najpierw pliczki na pulpit bin.pbo z folderu Data i Language.pbo z Addons przepaczuj podmień pliki i powiedz czy Frame rate podskoczył bo mi na CZE skoczył i to znacznie.
Awatar użytkownika
hryst
Posty: 297
Rejestracja: 16 listopada 2006, 10:04
ID Steam: hryst
ID gracza: 0
Lokalizacja: minsk
Kontakt:

Re: Moja cenzurka Armed A

Post autor: hryst »

jak juz to wole zainstalować czeską wersje ze swoim kluczem.
juz o tym pisalem
Niech ktoś się wypowie czy to zgodne z prawem?
You will be assimilated. Resistance is futile. :ofp
Intel [email protected]|Abit IP35|LCD DELL 20'|X2900XT 512MB|2x2GB RAM HyperX|SATA750GB|BR LG GBW-H10N|SB A.4|Sunbeam ST + 620-A12S|
alepasztet
Posty: 297
Rejestracja: 12 grudnia 2006, 21:27
ID Steam:
Numer GG: 3854829
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Moja cenzurka Armed A

Post autor: alepasztet »

^THUNDER^ pisze: dla osób mających laga a bawiących się myszą na USB programik przetaktowujący częstotliowść USB z standardowego 125Mhz nawet do 1000Mhz co za tym idzie opóźnienie komunikacyjne i rekcja myszy przyśpiesza z 8mili sekundek to 1 mili sekundy ;) fajna zabawka mam zawsze używam, używałem i będę używał.... :lol: ...polecam


Jak ten program sie zowie?
na wyspach bergamutach podobno jest kot w butach :O :O
^THUNDER^
Posty: 26
Rejestracja: 15 grudnia 2006, 02:48
ID Steam:

Re: Moja cenzurka Armed A

Post autor: ^THUNDER^ »

o fuck-tycznie nie dałem linkencjusza już zapodaje sry all http://www.softpedia.com/get/Tweak/Syst ... cher.shtml
^THUNDER^
Posty: 26
Rejestracja: 15 grudnia 2006, 02:48
ID Steam:

Re: Moja cenzurka Armed A

Post autor: ^THUNDER^ »

Hryst-us nie zgodne bo to nie ta wersyyyyyyyjaaaa ,prawo stanowi jasno ze możesz mieć tysiące kopi produktu który posiadasz w oryginale ale tylko na własny użytek ponadto muszą to być dosłownie kopie twojego produktu, czyli CZE werzyyyjjjeee to wyklucza tylko dlatego ze masz inny obraz płyty ....;(
Awatar użytkownika
klamacz
Posty: 818
Rejestracja: 23 listopada 2006, 09:54
ID Steam:
Numer GG: 2019934
ID gracza: 2320644
Lokalizacja: Szczytno
Kontakt:

Re: Moja cenzurka Armed A

Post autor: klamacz »

hryst pisze: jak juz to wole zainstalować czeską wersje ze swoim kluczem.
juz o tym pisalem
Niech ktoś się wypowie czy to zgodne z prawem?


prawdopodobnie nie
poniewaz: wersje czeska, niemiecka, polska sa od siebie rozne, sa rozprowadzane przez roznych dystrybutorow i tym samym podlegaja innym licencjom
poza tym, jako uzytkownik legalnej polskiej wersji masz prawo do jej uzywania a nie do uzywania dowolnej wersji, posiadanie legalnego kodu seryjnego niewiele tu zmienia.

no i pozostaje pytanie - skad wziales obraz wersji czeskiej, przypominam, ze posiadanie takiej wersji, ktorej nie kupiles jest nielegalne, podobnie jak sciagniecie jej z internetu czy pozyczenie od kogos

dopoki wiec nie zostanie podany dowod (np. wypowiedz BIS, udzielajacego licencje) na to, ze jest to legalne, uznaje ze nie jest, tym samym zalecam nie dyskutowanie o tego typu metodach

---
dzieki Thunder, byles szybszy :)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Robi
Posty: 300
Rejestracja: 11 grudnia 2006, 20:27
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: [52°39'E - 19°03'N] - Włocławek
Kontakt:

Re: Moja cenzurka Armed A

Post autor: Robi »

Romanov pisze: Bardzo mi sie nie spodobał sposób celownia , no niby jak to ja mam mierzyc w odległosci ok 40 cm od optyki ? gdzie ledwo widze jakies szkiełko i i co nie moge oka przyłożyc do celownika ?

1. Zauważ Romku, że nie każdą optykę przykłada się do oka!
2. Czy ta optyka z AA jest naprawdę 40cm od oka? ;)
Tak dla zasady: Zawsze po niewłaściwej stronie!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja o ArmA”