VoIP w ArmA

Informacje o grze w sieci, adresy serwerów, regulaminy

Moderator: Inkwizytor

Cebulus
Posty: 10
Rejestracja: 17 stycznia 2007, 10:45
ID Steam:

Re: VoIP w ArmA

Post autor: Cebulus »

1.2.3. test posta ......bo coś mi je kasuje :twisted:

IMHO TS jest oczywiście lepszy , ale VOIP jednak jest przydatny chociażby ze względu na możliwość pogrania z zupełnie przypadkowymi graczami. Co nie jest takie złe ....czasami


ufoman: Pisz na temat to nie bede kasowal.
Awatar użytkownika
shelton
Posty: 179
Rejestracja: 12 grudnia 2006, 20:47
ID Steam: sheltonpol
Numer GG: 1986662
ID gracza: 1
Lokalizacja: Watford
Kontakt:

Re: VoIP w ArmA

Post autor: shelton »

Podstawową zaletą VoIPa i jego przewagą nad TSem jest przede wszystkim automatyczny podział na kanały (pojazdu, teamu, strony itp.)
Oczywiście w TSie też się da stworzyć ile kanałów się chce, a potem odpowiednio zbindować klawisze. Ale VoIP po prostu robi to za ciebie i nie trzeba pamiętać różnych kombinacji keyów, konfigurować tego, przerzucać się między kanałami, jeśli zmieniasz stronę itp.
Przewagą TSa nad VoIPem jest z kolei to, co napisał hryst - można siedzieć na TSie i gadać z kumplami nawet nie będąc w grze. Prawda, ufo? :D

ufoman: Nie moja wina(dla zorientowanych).
Cebulus
Posty: 10
Rejestracja: 17 stycznia 2007, 10:45
ID Steam:

Re: VoIP w ArmA

Post autor: Cebulus »

Nie no VoiP jest git :lol:

Do modka :
A Wy to każdego posta tak opisujecie , fajnie ......lailonn ma jednak konkurencje. Co do poprzedniego posta właśnie go edytowałem....
Awatar użytkownika
Uncle Blues
Posty: 78
Rejestracja: 15 stycznia 2007, 20:26
ID Steam:
Numer GG: 1562358
ID gracza: 2841
Lokalizacja: Warszawa / Opole

Re: VoIP w ArmA

Post autor: Uncle Blues »

hryst pisze: chyba bis wie ze przydatność voip jest znikoma, przynajmniej biorą taki punkt widzenia z ofp.
Czy jest on słuszny czas pokaże.
Osobiście nigdy tego nie używałem

Problem w tym, że czas może nie pokazać, tak jak nie pokazał w OFP. Czas nie pokaza, bo po prostu nie naprawili VoIPa i nikt z tego nie korzystał. Boję się, że w ArmA może być podobnie. A VoIP to naprawdę CUDOWNA RZECZ, wierzcie mi na słowo. Wiem, że niektórzy porównań do innych gier nie mogą ścierpieć, ale wszystko mi jedno. Co prawda community Project Reality (moda BF2) jest dość specyficzne i nie wiem, może to jak jest wykorzystywany VoIP na serwerach publicznych (powtórzę - publicznych) jest fenomenem, ale jest to sprawa niesamowita. Przypadkowe osoby z różnych krajów na bierząco komunikują się po angielsku właśnie przez VoIP. Raporty, komunikaty, rozkazy, uwagi, dyskusje o pogodzie - słowem wszystko. Mówię o ludziach, którzy pierwszy raz ze sobą grają i siłą rzeczy nie mogą skorzystać z TS'a. Właśnie takie coś marzy mi się w ArmA. Jakieś parę dni temu grałem publicznego coopa na jakieś 30 czy 40 osób. Pare drużyn o różnych zadaniach. Szczęśliwie trafiłem do drużyny ze wspaniałymi ludźmi. Pełen teamwork, zero szczeniactwa. CO MINUTĘ WKU$@)_IAŁEM SIĘ NA TEN PRZEKLĘTY MIKROFONIK NA EKRANIE, BO NIKT MNIE NIE SŁYSZAŁ! VoIP naprawdę potrzebny jest Armie... :o
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Grey
Posty: 104
Rejestracja: 12 lutego 2007, 15:24
ID Steam:

Re: VoIP w ArmA

Post autor: Grey »

Dla mnie VoIP to cos, czego jeszcze chyba zadna gra nie wykorzystuje tak, jakbym chcial, ale w Red Orchestra rzeczywiscie zdarza sie bardzo dobrze z przypadkowymi ludzmi wspolpracowac poprzez VoIP co przez chata jest trudne. Jesli po jednej stronie trafi sie jeden doswiadczony i dobry dowodca, lub dwoch teamplayowych graczy, to juz VoIP tworzy nowa jakosc grania publicznego. Niestety pamietam z DoD tez male dzieciaki, ktore np wyly co chwila do mikrofonu lub gadaly takie glupoty, ze mi sie ta czesc mozgu wylaczala.
Ale od tego sa admini, by takiego delikwenta na kopach wywalic z serwera. Kropka.
Awatar użytkownika
pabas
Posty: 73
Rejestracja: 16 lutego 2007, 14:23
ID Steam:
ID gracza: 0
Kontakt:

Re: VoIP w ArmA

Post autor: pabas »

Witam

Ja z kumplami jak gramy czy to po lanie czy przez serwa publicznego działa nam VOIP bez problemu. Grałem w BF2 ale nie korzystałem z VoIPa więc nie mam porównania, ale z tego co czytam z Waszych postów to rzeczywiście mógłby być troszku odpracowany.

Pozdr
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne o multiplayer”