Jak kazać gunnerowi w pojeździe zmienić broń?

Dyskusja ogólna, tryb singleplayer tylko o Arma2

Moderator: Inkwizytor

ODPOWIEDZ
miwoj
Posty: 3
Rejestracja: 17 sierpnia 2011, 18:01
ID Steam:

Jak kazać gunnerowi w pojeździe zmienić broń?

Post autor: miwoj »

Witam, nurtuje mnie takie pytanko. Jestem sobie dowódcą czołgu, widze wrogi czołg, każe gunnerowi go namierzyć a ten zaczyna do niego strzelać ... z karabinu. Jakbym nie próbował to nie potrafię kazać mu strzelać z głównego działa. Ustawiłem sobie edytor do testów, kombinowałem na różne sposoby i nic. Jedyny sposób jaki wymyśliłem to przestawienie na Ręczny Ogień, samodzielna zmiana broni i strzelanie samemu zostawiając gunnerowi celowanie, ale to gówno nie robota. Chce żeby mój gunner był w tej kwestii bardziej samodzielny i sam potrafił pruć z działa do wszystkiego co uzna za stosowne (zwłaszcza że w namierzaniu wroga i strzelaniu AI jest sporo lepsze ode mnie).

Pytanie dotyczy także innych pojazdów.

EDIT: Dobra, zupełnie przypadkiem wpadłem na to że trzeba wciskać ctrl + f żeby zmienić broń gunnera i ctrl + click żeby kazać mu strzelać.

Pozostaje pytanie, czy nie moglby strzelać sam bez mojego wrzasku FIRE! za każdym razem? W końcu on lepiej widzi wroga przez swój celownik i lepiej wie czy trafi czy nie.
Tenk
Posty: 243
Rejestracja: 25 grudnia 2008, 20:58
ID Steam:
ID gracza: 4

Re: Jak kazać gunnerowi w pojeździe zmienić broń?

Post autor: Tenk »

Zaznacz jednostkę która jest strzelcem i każ mu strzelać bez rozkazu np. f3>3>5, powinno zadziałać.
miwoj
Posty: 3
Rejestracja: 17 sierpnia 2011, 18:01
ID Steam:

Re: Jak kazać gunnerowi w pojeździe zmienić broń?

Post autor: miwoj »

no właśnie nie działa bo próbowałem. za każdym razem musze mu osobiście kazać wystrzelić. ale odkryłem że kiedy na zaznaczeniu celu (zielony kwadrat) pojawia się rąb to chyba oznacza że cel jest w zasięgu, po tym poznaję kiedy mam krzyczeć FIRE!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Arma2 - wydanie 2009 rok.”