Armed Assault 2 - wyłączanie się komputera

Problemy i porady nt dobrej i słabej wydajności PC, zawieszaniem się gry itp.

Moderator: Inkwizytor

ODPOWIEDZ
deltaboy12
Posty: 2
Rejestracja: 18 lipca 2011, 20:29
ID Steam:

Armed Assault 2 - wyłączanie się komputera

Post autor: deltaboy12 »

Hej ;) Mam taki problem... Odpalam Arma 2 na różnych już ustawieniach... Gram gram jakieś10-15 min i komputer się wyłącza. Niedawno robiłem format. Przed formatem pamiętam miałem podobnie ale z czasem jakoś ten problem chyba zniknął z tego co pamietam. Komputer powinien pociągnąć tą gierkę na jakichkolwiek ustawieniach, wina temperatury to też nie jest bo w obuddowwie mam wyswietlacz który wyswietla mi trzy temperatury poszczególnych rzeczy.
Zainstalowałem SP3 (Windows XP),
Najnowsze stery do karty graficznej ( GF GT220)
Najnowsze stery do płyty głownej
Jakies stary do procka (x2 AMD Athlon 5200)
i nie mam juz pomysłu i nie moge sobie przypomniec czy wczesniej coś instalowałem... aby siętego problemu pozbyc... Co proponujecie ?
Tyran
Posty: 235
Rejestracja: 16 sierpnia 2009, 16:30
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Armed Assault 2 - wyłączanie się komputera

Post autor: Tyran »

Nie ufaj wyświetlaczowi porównaj temperaturę na wyświetlaczu z temperaturą w biosie.
Zmień zasilacz do kompa na nowy [ta opcja jest najbardziej prawdopodobna]

Jeszcze możesz rzucić okiem na kondensatory płyty głównej.http://www.extern.pl/elektronika/wymiana_kondensatorow/
:hapy
A ostatnia podstawowa rzecz czyszczenie każdego wiatraczka i radiatora kompa.
deltaboy12
Posty: 2
Rejestracja: 18 lipca 2011, 20:29
ID Steam:

Re: Armed Assault 2 - wyłączanie się komputera

Post autor: deltaboy12 »

Aha... hmmm no ok ;p
to sprawdzę to co powiedziałeś ;)
ale co do zasilacza... hmm rok temu był wymieniany, jak sprawdze to powiem konkretnie ilu watowy.
Pamiętam że przed formatem chyba już się tak nie wyłączał... mimo natłoku informacji ;p więc moze to kwestia zainstalowania jakiejś dupereli hm ?
no nic sprawdzę i jak coś to się odezwę. Chociaż komputer był też niedawno czyszczony w srodku więc to też bym odrzucił, w międzyczasie czekam jeszcze na jakieś wasze sugestie ;p

A jeszcze przypomniałem sobie ze mam program Core Center, który chyba jest od monitorowania temperatury ;p i jak coś powinien bić na alarm ;p
Artu89
Posty: 4
Rejestracja: 26 listopada 2010, 20:46
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Armed Assault 2 - wyłączanie się komputera

Post autor: Artu89 »

Miałem podobny problem i myślałem, że rozwiązaniem będzie przejście na Win7, jednak problem pojawiał się dalej. Później okazało się, że jedna z kart graficznych (2x GF 8600GT) generowała błąd i powodowało to CTD lub blue screen i do głównie podczas gry w Arme. Rozwiązaniem było w moim przypadku kupno nowej karty (Ati Radeon HD5670), teraz gierka śmiga aż miło :mrgreen: Coś mi się wydaje, że karty GF i Arma nie za bardzo siebie tolerują.
Awatar użytkownika
FOX-PL*
Posty: 548
Rejestracja: 29 marca 2009, 17:34
ID Steam:
ID gracza: 1
Lokalizacja: Wrocław

Re: Armed Assault 2 - wyłączanie się komputera

Post autor: FOX-PL* »

GF i Arma się nie tolerują no pewnie jak się ma takie starocie jak GF 8600GT to raczej. Natomiast wszystko powyżej GTX 240 to co niektóre śmigają lepiej niż konkurencyjne Radki.
Tenk
Posty: 243
Rejestracja: 25 grudnia 2008, 20:58
ID Steam:
ID gracza: 4

Re: Armed Assault 2 - wyłączanie się komputera

Post autor: Tenk »

FOX-PL* pisze:GF i ARMA się nie tolerują no pewnie jak się ma takie starocie jak GF 8600GT to raczej.
Grałem na takiej karcie długi czas, nie miałem żadnych problemów prócz niskiego fps'a, wiadomo karta już nie najnowsza.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydajność i zawieszanie się”