HISTORYJKA

... lub palce na klawiaturę niosą

Moderator: Inkwizytor

ODPOWIEDZ
ProteziakSaSPL
Posty: 142
Rejestracja: 12 stycznia 2010, 21:18
ID Steam:
Numer GG: 1070609618
ID gracza: 58579
Lokalizacja: Chrzanów

HISTORYJKA

Post autor: ProteziakSaSPL »

Rok 2015
- W Chinach wybucha kryzys gospodarczy. Niedobór gazu i ropy powoduje zamykanie fabryk. Ludzie się buntują, przybywają setki tysięcy bezrobotnych, sytuacja w kraju destabilizuje się. Do głosu dochodzą skrajni nacjonaliści dążący do obalenia dotychczasowego rządu. Wybucha wojna domowa. Wojska Nacjonalistyczne podbijają północne części kraju. Korea Północna po kilku dużych sukcesach Armii Nacjonalistycznej przyłącza się do rebeliantów w zamian za korzyści gospodarczo-militarne. Świat śle kolejne ostrzeżenia w stronę rebeliantów. Rosja i Indie potajemnie wspierają chiński rząd wysyłając Armii Ludowo-Wyzwoleńczej uzbrojenie. Amerykanie uwzględniają interwencję zbrojną w tym rejonie, jeżeli rząd Chiński nie poradzi sobie z rebelią.
Rok 2016
- Rebelianci po umocnieniu się w północnych częściach kraju dokonują inwazji na rosyjski archipelag Skarikisha położony między Japonią i Rosja, gdzie niedawno odkryto olbrzymie złoża ropy naftowej. Rosjanie wysyłają ostrzeżenia w kierunku rządu powstańczego jak i właściwego rządu Chińskiej Republiki ludowej z ultimatum, że jeśli w ciągu tygodnia wojska Nacjonalistów nie wycofają się z archipelagu, Rosja przystąpi do pełnoskalowego ataku na terytorium północnych Chin. Jednocześnie Kreml śle do Stanów Zjednoczonych zawiadomienie z prośbą o interwencję zbrojną w rejonie wyspy Skarikisha w celu odcięcia rebeliantów od ich głównego źródła zaopatrzenia w ropę naftową. Amerykanie nie chcąc dopuścić do ataku rosyjskich sił zbrojnych na zbuntowane prowincje Chin, który mógłby skutkować użyciem broni masowego rażenia, wysyłają VI flotę z Yokosuki w Japonii w kierunku archipelagu. Następuje inwazja...

Co sądzicie o takim tle fabularnym do kampanii?

@SaSPL 2011 wszelkie prawa zastrzeżone
Awatar użytkownika
Yac
Posty: 447
Rejestracja: 21 stycznia 2007, 08:54
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: HISTORYJKA

Post autor: Yac »

Tom Clancy się kłania - nic nowego nie wymysliłeś ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
RozekPoland
Posty: 193
Rejestracja: 20 czerwca 2010, 13:16
ID Steam: RozekPoland
Numer GG: 24417445
Kontakt:

Re: HISTORYJKA

Post autor: RozekPoland »

Trochę skojarzyło mi się z fabułą z Dragon Rising ;)
:ofp :weteran


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
tom3kb
Posty: 511
Rejestracja: 04 marca 2011, 06:30
ID Steam:
ID gracza: 209283
Lokalizacja: Sieradz

Re: HISTORYJKA

Post autor: tom3kb »

Nie takie fabuły w grach i w kampaniach były. :D
Grunt żeby misje były ciekawe i będzie ok.
Powodzenia w tworzeniu kampanii, sam zrobiłem kilkanaście na własny użytek, jak odpalam te najwcześniej zrobione to nieraz się uśmiechnę jak popatrzę na fabułę :D .
Awatar użytkownika
SaS TrooP
Posty: 1586
Rejestracja: 30 października 2008, 17:30
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: HISTORYJKA

Post autor: SaS TrooP »

@Yac, która dokładnie? Czytałem dość dużo i takiego scenariusza nie kojarzę. Acz dość podobnie do Ghost Recona, jeśli do tego zmierzasz.
ProteziakSaSPL
Posty: 142
Rejestracja: 12 stycznia 2010, 21:18
ID Steam:
Numer GG: 1070609618
ID gracza: 58579
Lokalizacja: Chrzanów

Re: HISTORYJKA

Post autor: ProteziakSaSPL »

@Yac
- Gościom od scenariuszów płacą grube dolary, żeby się wysilali nad czymś... Ja jeszcze jestem nieopierzonym kurczaczkiem, który łazi od niedawna po tym świecie, więc nie oczekuj cudów. Poza tym w dobie dzisiejszego kina akcji/gier komputerowych czy różnorakich political fiction ciężko wymyślić coś oryginalnego i jednocześnie realistycznego
@Rożek
- Masz rację, inspirowana jest fabułą OFP:DR. Zmodyfikowałem ją na tyle, żeby umożliwiała zrobienie czegoś z "przytupem" i "przypierdem".
Nie chciałbym niczego obiecywać, ale jeżeli uda mi się kiedykolwiek zrobić tę kampanię, to na pewno będzie jej bliżej do takiego "Call of Duty" niż do typowej kampanii ArmowO/Flashpointowej...
@SaS
Może chodziło mu o coś w tym stylu
http://en.wikipedia.org/wiki/Tom_Clancy ... 28novel%29
Awatar użytkownika
Yac
Posty: 447
Rejestracja: 21 stycznia 2007, 08:54
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: HISTORYJKA

Post autor: Yac »

@ ProteziakSaSPL
Nie neguję tego co napisałeś- nie spinaj się tak , po prostu zauważyłem że coś podobnego już jest :] Kwestia tylko chęci i umiejętności by zmontować na takiej podstawie jakąś kampanię ;)
Obrazek
ProteziakSaSPL
Posty: 142
Rejestracja: 12 stycznia 2010, 21:18
ID Steam:
Numer GG: 1070609618
ID gracza: 58579
Lokalizacja: Chrzanów

Re: HISTORYJKA

Post autor: ProteziakSaSPL »

Nie jest to na temat, ale w sumie nie będę nowego posta zakładał - Ostatnio ściągnąłem jakąś fanowską misję. Byli tam amerykańscy komandosi gadający po hamerykańsku.... tyle że temu hamerykańskiemu było bliżej do dziwnej mieszanki pakistani-ukraina-niewiadomoco. Zastanawiam się teraz, czy (z naszego, polskiego ale i światowego punktu widzenia) czy nie lepiej np. zrobić porządne polskie voices a napisy po angielsku... Wyobraziłem sobie minę anglojęzycznego gracza krzywo uśmiechającego się pod nosem z mieszanką pobłażliwości i śmiechu nad tym jak jakiś "Kali" próbuje nieudolnie naśladować rodowitego mieszkańca Luizjany albo gorzej - Brooklynu..... Co o tym sądzicie?
Awatar użytkownika
SaS TrooP
Posty: 1586
Rejestracja: 30 października 2008, 17:30
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: HISTORYJKA

Post autor: SaS TrooP »

...że każdy orze jak może i jeśli chce robić misję amerykanami to musi improwizować, nie będąc Amerykaninem? I że cholernych angielskich/jankeskich voice actorów nie można się doprosić?
ProteziakSaSPL
Posty: 142
Rejestracja: 12 stycznia 2010, 21:18
ID Steam:
Numer GG: 1070609618
ID gracza: 58579
Lokalizacja: Chrzanów

Re: HISTORYJKA

Post autor: ProteziakSaSPL »

Chodziło mi o to, co sądzicie o polskim dubbingu misji... Lepszy troszkę łamany angielski, czy porządny polski? :D
Awatar użytkownika
SaS TrooP
Posty: 1586
Rejestracja: 30 października 2008, 17:30
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: HISTORYJKA

Post autor: SaS TrooP »

Ja tam jestem zwolennikiem języków narodowych: po polsku tylko Polacy, nagrywając np. Brytyjczyka mówię po angielsku. Inaczej jest moim zdaniem nienaturalnie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co ślina na język...”