Mody - co warto zainstalować?

"Zrób to sam" czyli dłubiemy w Arma2 (Arma2, Arma2OA)

Moderator: Inkwizytor

Tenebrael
Posty: 8
Rejestracja: 23 lipca 2010, 22:02
ID Steam:
ID gracza: 0

Mody - co warto zainstalować?

Post autor: Tenebrael »

Witam

Jakiś czas już temu zakupiłem dodatek do ARMA 2. Podstawkę miałem już wcześniej. Jednak nigdy nie modowałem gry. Buszując po forum, znalazłem wiele różnych modów, ulepszeń, usprawnień, etc. I, powiem szczerze - AŻ tyle, że zacząłem się w tym natłoku gubić.

Myślę więc, że dobrym pomysłem byłoby, aby "starzy wyjadacze" zrobili mały tutorial, dla szarego "Kowalskiego", który kupił właśnie grę, i chciałby wycisnąć z niej max, tak treściowo, jak i FPS'owo (chodzi oczywiście o frames per second, nie first person shooter :P).

Tak więc moje pytanie - co warto zainstalować? Proponowałbym podział na dwa punkty: mody poprawiające wygląd/chodzenie gry, i mody poprawiające realizm, dodające nowe jednostki etc. Chodzi mi tu bardziej o większe rzeczy, znacząco poprawiające to czy tamto, a nie np mody typu zmiana jednego pojazdu na ładniejszy.

Byłbym zobowiązany :)

Pozdrawiam

Tene
Awatar użytkownika
Marine91
Posty: 186
Rejestracja: 21 października 2009, 13:37
ID Steam:
ID gracza: 1

Re: Mody - co warto zainstalować?

Post autor: Marine91 »

Skoro pytasz o Arma 2, to czemu temat założyłeś w dziale dotyczącym Armed Assault? :roll:
Obrazek
Awatar użytkownika
PROCIK
Posty: 494
Rejestracja: 19 maja 2009, 11:10
ID Steam:
Numer GG: 2542288
ID gracza: 0
Lokalizacja: Doncaster, UK

Re: Mody - co warto zainstalować?

Post autor: PROCIK »

Do tego napisał, ze kupił dodatek do Army 2 czyli OA, tak zrozumiałem.
Co do odpowiedzi to nikt nie będzie zakładał specjalnego tematu bo ktoś wpadł na taki pomysł, jak znalazłeś dobra modyfikacje to sam załóż temat i opisz ja, a nie syp takimi pomysłami aby inni zrobili to dla ciebie.
Tenebrael
Posty: 8
Rejestracja: 23 lipca 2010, 22:02
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Mody - co warto zainstalować?

Post autor: Tenebrael »

Marine91 pisze:Skoro pytasz o ARMA 2, to czemu temat założyłeś w dziale dotyczącym Armed Assault? :roll:
Damn, masz rację :/ Przepraszam, przez nieuwagę - miałem kilka działów otwartych jednocześnie, i musiałem przypadkiem kliknąć nie tam, gdzie trzeba :/ Bardzo bym prosił jakiegoś uczynnego moda o przeniesienie tego do odpowiedniego działu. Sorry :(
Tenebrael
Posty: 8
Rejestracja: 23 lipca 2010, 22:02
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Mody - co warto zainstalować?

Post autor: Tenebrael »

PROCIK pisze:Do tego napisał, ze kupił dodatek do Army 2 czyli OA, tak zrozumiałem.
I? Jest Arma 2 i dodatek do niej Op. Ar. Gdzie widzisz problem?
Co do odpowiedzi to nikt nie będzie zakładał specjalnego tematu bo ktoś wpadł na taki pomysł, jak znalazłeś dobra modyfikacje to sam załóż temat i opisz ja, a nie syp takimi pomysłami aby inni zrobili to dla ciebie.
Widzę, że chęć pomocy aż kipi. Założyłem temat nie dlatego, że znalazłem dobrą modyfikację, ale dlatego, że modyfikacji jest dosłownie MULTUM. I ktoś, kto się jeszcze w modyfikowanie Army nie bawił może być NIECO zagubiony. Stąd pomyślałem, że dobrze zapytać graczy, którzy mają z grą i jej modowaniem większe doświadczenie, by wiedzieć, co warto zainstalować jako "must have". A przy okazji taki wątek na pewno przydałby się i innym nowicjuszom.

Ale skoro tak Cię to boli, że ktoś ośmielił się poprosić o pomoc w tym względzie, to nie ma problemu - można temat usunąć.
Awatar użytkownika
Marine91
Posty: 186
Rejestracja: 21 października 2009, 13:37
ID Steam:
ID gracza: 1

Re: Mody - co warto zainstalować?

Post autor: Marine91 »

Dla każdego prawdopodobnie lista "must have" będzie inna, bo jak wiadomo, "są gusta i guściki" ;)
Na początek, polecił bym Ci ACE 2. To mod, którego używa wiele serwerów. Na forum masz o nim dużo informacji.
Addony z kategorii pojazdy, jednostki, mapy, to raczej indywidualnie się wybiera, zależnie co komu potrzeba, chyba, że planujesz grać w jakimś klanie, gdzie dana mapa/pojazd/jednostka jest wymagana.
Obrazek
Tenebrael
Posty: 8
Rejestracja: 23 lipca 2010, 22:02
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Mody - co warto zainstalować?

Post autor: Tenebrael »

Marine91 pisze:Dla każdego prawdopodobnie lista "must have" będzie inna, bo jak wiadomo, "są gusta i guściki" ;)
Na początek, polecił bym Ci ACE 2. To mod, którego używa wiele serwerów. Na forum masz o nim dużo informacji.
Addony z kategorii pojazdy, jednostki, mapy, to raczej indywidualnie się wybiera, zależnie co komu potrzeba, chyba, że planujesz grać w jakimś klanie, gdzie dana mapa/pojazd/jednostka jest wymagana.
O, i takiej odpowiedzi oczekiwałem :) Dzięki wielkie. Czyli jednym słowem A.C.E 2 zdecydowanie powinno na dysku wylądować. A teraz kwestia (ewentualnych, bo nie wiem, czy istnieją) tweakerów poprawiających działanie gry. Są takie? Jesli tak - czy któreś są szczególnie warte polecenia?

Pozdrowienia
Awatar użytkownika
Marine91
Posty: 186
Rejestracja: 21 października 2009, 13:37
ID Steam:
ID gracza: 1

Re: Mody - co warto zainstalować?

Post autor: Marine91 »

Tenebrael pisze:A teraz kwestia (ewentualnych, bo nie wiem, czy istnieją) tweakerów poprawiających działanie gry. Są takie? Jesli tak - czy któreś są szczególnie warte polecenia?
Tutaj niestety nie jestem Ci w stanie pomóc, bo ja niczego takiego nie używam...
Obrazek
Awatar użytkownika
PROCIK
Posty: 494
Rejestracja: 19 maja 2009, 11:10
ID Steam:
Numer GG: 2542288
ID gracza: 0
Lokalizacja: Doncaster, UK

Re: Mody - co warto zainstalować?

Post autor: PROCIK »

Tenebrael pisze:
PROCIK pisze:Do tego napisał, ze kupił dodatek do Army 2 czyli OA, tak zrozumiałem.
I? Jest ARMA 2 i dodatek do niej Op. Ar. Gdzie widzisz problem?
Co do odpowiedzi to nikt nie będzie zakładał specjalnego tematu bo ktoś wpadł na taki pomysł, jak znalazłeś dobra modyfikacje to sam załóż temat i opisz ja, a nie syp takimi pomysłami aby inni zrobili to dla ciebie.
Widzę, że chęć pomocy aż kipi. Założyłem temat nie dlatego, że znalazłem dobrą modyfikację, ale dlatego, że modyfikacji jest dosłownie MULTUM. I ktoś, kto się jeszcze w modyfikowanie Army nie bawił może być NIECO zagubiony. Stąd pomyślałem, że dobrze zapytać graczy, którzy mają z grą i jej modowaniem większe doświadczenie, by wiedzieć, co warto zainstalować jako "must have". A przy okazji taki wątek na pewno przydałby się i innym nowicjuszom.

Ale skoro tak Cię to boli, że ktoś ośmielił się poprosić o pomoc w tym względzie, to nie ma problemu - można temat usunąć.
Co do pierwszego cytatu, to odnosiło się do tego, ze napisałeś posta o armie 2 w dziale o Amed Assault.
Co do drugiego, to wybacz ze zraniłem twoje uczucia i dziękuje za wspaniale pomysły. Chciałem po prostu delikatnie dać ci znać ze miałeś kiepski pomysł.
Zrozum, ze co chwile jakiś nowy wyskakuje z pomysłem aby tworzyć jakieś turtiale i samouczki, ja proponuje abyś sam dal przykład jak to się robi.

Bo nawet jak Marine91 podpowiedział Tobie ACE2 to wcale nie musi znaczyć, ze Tobie się spodoba. Dlatego, ze ACE2 kładzie nacisk na realizm, czasami aż do bólu. Co oznacza ze znacznie lepiej gra się w niego w kilka osób niż w pojedynkę. Może najpierw pograj na podstawowej wersji Arma 2 Arma OA, naprawdę można się nieźle pobawić bez żadnych modyfikacji.

Chciałeś rady? taka moja rada.
Awatar użytkownika
Yac
Posty: 447
Rejestracja: 21 stycznia 2007, 08:54
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Mody - co warto zainstalować?

Post autor: Yac »

Dlatego, ze ACE2 kładzie nacisk na realizm, czasami aż do bólu.
raczysz żartować chyba :D No ale cóż - co kto lubi ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
PROCIK
Posty: 494
Rejestracja: 19 maja 2009, 11:10
ID Steam:
Numer GG: 2542288
ID gracza: 0
Lokalizacja: Doncaster, UK

Re: Mody - co warto zainstalować?

Post autor: PROCIK »

Yac pisze:
Dlatego, ze ACE2 kładzie nacisk na realizm, czasami aż do bólu.
raczysz żartować chyba :D No ale cóż - co kto lubi ;)
Napisałem "kładzie nacisk" czyli stara się bardziej urealnić grę. Jak to w praktyce wychodzi to druga sprawa. Ciekawi mnie co ci nie pasuje w mojej wypowiedzi?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Addony - tworzenie oraz modyfikacja gry”