[ARMA II OA]Niezoptymalizowana gra(Gra się tnie)

Problemy i porady nt dobrej i słabej wydajności PC, zawieszaniem się gry itp.

Moderator: Inkwizytor

ODPOWIEDZ
Janocha
Posty: 9
Rejestracja: 26 lipca 2010, 16:53
ID Steam:
ID gracza: 0

[ARMA II OA]Niezoptymalizowana gra(Gra się tnie)

Post autor: Janocha »

Witam drogich użytkowników forum!
Mam pytanie, bowiem byłem fanem OFP jedynki, jak dowiedziałem się, że jest OFP2, okazało się, że to dno, a OFP robiło BIS to od razu pożyczyłem nowo nabytą Armę Operation Arrowhead.
I teraz mam pytanie, gdyż kolega chociaż ma znacznie gorszy komputer ode mnie to gra mu płynnie chodzi, a u mnie przy:
Karcie graficznej: ATI Radeon HD 4600 Series
Procesorze: AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 5000+
RAM: 2Gb

Gra się tnie na najniższych ustawieniach (max 15 klatek na sekundę, które i tak ciągle się zwiesza).
Wiem, że takie pytanie pada kolejny raz, ale ja dalej nie znalazłem na nie odpowiedzi, a więc nie proszę was o pomoc w postaci "Wujek Google", tylko konkretnej odpowiedzi, jeśli taka jest Ci znana.

P.S. Rozumiem, że to gra taktyczna, ale nie potrzebuje 10s przerwy/zwiechy, aby pomyśleć nad kolejnym ruchem.

Serdecznie pozdrawiam
byczek
Posty: 79
Rejestracja: 30 marca 2009, 14:36
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: [ARMA II OA]Niezoptymalizowana gra(Gra się tnie)

Post autor: byczek »

Ani procek ani karta to demony szybkości nie są, no ale rzeczywiście coś jest nie tak. Masz wszystkie najnowsze patche? Jak ta karta dokładnie się nazywa? Bo 4600 series prawie nic nie mówi.
Janocha
Posty: 9
Rejestracja: 26 lipca 2010, 16:53
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: [ARMA II OA]Niezoptymalizowana gra(Gra się tnie)

Post autor: Janocha »

Dokładnie: Karta Graficzna ATI Radeon HD 4650 512mg
Co jak co, karta mi wyciąga choćby nawet GTA IV na wyższej grafie niż przeciętna, Assassin's Creed na full się nie tnie to sądzę, że coś jest w tym nie tak. A patch'a mam 1.52 i tylko dodatek (nie mam wersji podstawowej).
Awatar użytkownika
Maćko
Posty: 653
Rejestracja: 10 grudnia 2007, 15:08
ID Steam:
ID gracza: 1
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: [ARMA II OA]Niezoptymalizowana gra(Gra się tnie)

Post autor: Maćko »

są 4 wersje hd4650.

DDR2 64bit
DDR2 128bit
DDR3 64bit
DDR3 128bit

Jeśli to ta pierwsza wersja to się nie dziw, że się tnie.
Obrazek
Obrazek

-------------
MOBO: MSI H110M PRO-D | CPU: Core i3 [email protected] | RAM: 8GB DDR4 2400@2133 MHz CL14 Goodram Play |
GPU: Asus GTX 760 DirectCU II 2GB GDDR5 | SSD: Samsung 850 EVO 250GB | HDD: Samsung HD502HJ 500GB |
PSU: Corsair VS450 | Case: SilentiumPC Brutus S20 | FAN: SilentiumPC Mistral 120 mm
Janocha
Posty: 9
Rejestracja: 26 lipca 2010, 16:53
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: [ARMA II OA]Niezoptymalizowana gra(Gra się tnie)

Post autor: Janocha »

Spojrzałem na pudełko z karty - DDR2 128bit.
Ale mi się tnie Menu, chociaż mam wszystko na najniższej grafie, a jak podałem wcześniej - przykładem GTA IV na średnio-wysokich wymaganiach mi płynnie chodzi, a to wcale praktycznie. Mam co 5 sekund, 10 sekund przerwy na przemyślenie kolejnego ruchu.
Tyskie
Posty: 100
Rejestracja: 28 marca 2007, 14:19
ID Steam:

Re: [ARMA II OA]Niezoptymalizowana gra(Gra się tnie)

Post autor: Tyskie »

Obnizenie grafy nic nie da jesli procek nie wyrabia, ale łatwo sprawdzic:

Zwiękaj/zmniejszaj detale grafiki i patrz czy ci sie fps'y zmieniaja, jeśli nie lub mało to znaczy że procek jest zatkany.
Obrazek

AKA Turek ;)
Janocha
Posty: 9
Rejestracja: 26 lipca 2010, 16:53
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: [ARMA II OA]Niezoptymalizowana gra(Gra się tnie)

Post autor: Janocha »

Sprawdzałem i dużo się zmieniają, szczególnie w menu.

@UP: Gra teraz działa normalnie, wszystko porządnie. Nie wiem czy to dlatego, że dałem komputerowi trochę odpocząć, przeczyściłem dysk i go zdefragmentowałem programem TuneUP, czy dlatego, że włączyłem tym programem tryb turbo, ale teraz wszystko ładnie chodzi.
Ale dzięki za ogólną pomoc i serdecznie pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydajność i zawieszanie się”