problem z celnością 2

Pytania i porady na tematy techniczne związane z Arma2 oraz Arma2OA.

Moderator: Inkwizytor

Regulamin forum
Przed zadaniem pytania proszę się zastosować do niniejszych wskazówek:

1. Przeszukaj forum używając funkcji "Szukaj". Nowe wydania Arma mają wiele wspólnych cech z poprzednią wersją i jest wysoce prawdopodobne, że można posłużyć się analogią.
2. Sprawdź w dziale Pomoc Techniczna czy nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie.
3. Tworząc nowy wątek wybierz podforum tematyczne adekwatne do problemu lub zapytania.
4. Tworząc nowy wątek nie wpisuj enigmatycznie nazwy tematu typu "Pytania", "Pilne", "Potrzebna pomoc"
5. W nazwie tematu wpisz coś konretnego, to czego dotyczy pytanie lub problem np.: "Jak zmienić na inny przycisk wybierania celu(domyślenie Tab)"
6. Nie zadawaj na raz wielu pytań w jednym temacie. Lepiej otworzyć kilka tematów, każdy na osobny problem. Ułatwi to śledzenie poszczególnych wątków, lepiej widać na co została udzielona odpowiedź.
7. Po otrzymaniu odpowiedzi/rozwiązania poinformuj czy jest to dla ciebie satysfakcjonujące i pomocne.
8. Po otrzymaniu odpowiedzi/rozwiązania podziękuj. Autorowi postu, który przyczynił się do pomocy wystaw pozytywną opinię(daj pochwałę).
9. Jeśli sam rozwiązałeś problem lub znalazłeś odpowiedź, poinformuj o tym. Tą informacją pomożesz innym.
PawelKPL
Posty: 11
Rejestracja: 17 maja 2010, 12:54
ID Steam:
ID gracza: 0

problem z celnością 2

Post autor: PawelKPL »

hej, dlaczego ten post został zablokowany, właśnie szukałem odpowiedzi na to pytanie i zaznaczam że mam dwa oryginały jeden dla siebie kupiony w gamestopie i drugi kupiłem tacie w ultima.pl . w końcu udało się nam skreować grę na LAN przez hamachi i zauważyłem że naboje strzelają tam gdzie ja nie celuje. myślałem że to przez opóźnienie ale wynosi ono tylko 110ms. w końcu zacząłem szukać na internecie i skończyłem tutaj. jak odpalałem grę to nie wkładałem dysku do napędu. coś kojarzyłem że aktywowałem grę przez internet ale dokładnie nie pamiętałem czy to była arma 2 czy inna gra (troche tego kupiłem jak stalker, bioshock, silent hunter 5, fsx bad company 2). I właśnie skojarzyłem że nie daje płyty do napędu. na drugi raz proszę o wypowiedź dłuższą bo gra uruchamia się bez płyty, a moim zdaniem nie powinna. czy inni też coś podobnego mieli ???
Awatar użytkownika
PROCIK
Posty: 494
Rejestracja: 19 maja 2009, 11:10
ID Steam:
Numer GG: 2542288
ID gracza: 0
Lokalizacja: Doncaster, UK

Re: problem z celnością 2

Post autor: PROCIK »

Arma II w wersji 1.05 odpala się bez płyty. Jeżeli nie zrobisz update do 1.05 to nie odpalisz gry bez płyty.
Brak celności jest jednym z kilku efektów, w momencie kiedy nie posiadasz oryginalnego klucza do gry.
Aby gra poprawnie działała nie potrzebujesz nic aktywować przez neta.
Czy w przypływie podniecenia nie wklepałeś jednego klucza do obu gier? I pytanie, po co chciałeś grac z tatą przez LAN? i to z 110 pingu? Jak można normalnie po internecie.
Po za tym skoro po LAN to po co hamachi? A jak komputery nie są w zasięgu LAN to polecam normalne łączenie się przez internet.
Wystarczy aby na jednym kompie utworzyć hosta a drugi szuka go po nazwie i dołącza, można założyć hasło jak nie chcemy nikogo z zewnątrz.
osa1942
Posty: 63
Rejestracja: 25 kwietnia 2010, 18:37
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: problem z celnością 2

Post autor: osa1942 »

A mi tu coś śmierdzi cd-keyem z google. Po co ci hamiachi ? I po co 2 gry kupować? Jak chciałeś grać z tatą przez LAN to wystarczyło 1. No chyba że Ty i twój tata chcecie grać na internecie.
A props celności to może ci się tylko zdaję xD To jest symulator a nie Cod. Tak może też być gdy do oryginalnej gry zainstalowałeś cracka albo jakiś lewy path.
Awatar użytkownika
SaS TrooP
Posty: 1586
Rejestracja: 30 października 2008, 17:30
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: problem z celnością 2

Post autor: SaS TrooP »

Zdjęcie pudełka z grą z karteczką z twoim nickiem obok i ci pomożemy :mrgreen:
PawelKPL
Posty: 11
Rejestracja: 17 maja 2010, 12:54
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: problem z celnością 2

Post autor: PawelKPL »

oto dowód prosze:

http://img215.imageshack.us/i/dsc00004nl.jpg/

jeszcze jedno:

http://img29.imageshack.us/i/dsc00005nw.jpg/

pk

pudełko i dysk różnią się od wersji polskiej bo kupione w gamestopie w irlandii. tata ma wersje polską kupiona w ultimie.pl, jak się z nim skontaktuje to dam też zdjęcie kopii taty.
Ostatnio zmieniony 17 maja 2010, 14:37 przez PawelKPL, łącznie zmieniany 2 razy.
PawelKPL
Posty: 11
Rejestracja: 17 maja 2010, 12:54
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: problem z celnością 2

Post autor: PawelKPL »

dlaczego hamachi: ja mieszkam w iralndii, tata w polsce, już próbowałem bez hamachi i trafiał mnie szl..., a tak to mam lan i tylko jedna sesja. ale coś mi tutaj wogóle nie gra, włożyłem płyte i wogóle nie moge kliknąć play, mam view readme, install, arma2.com. a jak klikam install to pisze że mam już gre zainstalowaną. mój komp to:
asus formula rampage
q9550@4ghz
4gb ramn ocz
ati sapphire 5970
bequiet 850w
win 7 64bit

chyba zrobie intalke od nowa, bo coś mi tutaj nie gra, najśmieszniejsze jest to że jak grałem sam to nie miałem problemu z grą.
Awatar użytkownika
SaS TrooP
Posty: 1586
Rejestracja: 30 października 2008, 17:30
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: problem z celnością 2

Post autor: SaS TrooP »

Spróbuj przeinstalować.
Graliście na obu kluczach? Bo jeśli użyjecie jednego, a drugi "na wszelki wypadek" to będziecie mieli taki sam efekt.
PawelKPL
Posty: 11
Rejestracja: 17 maja 2010, 12:54
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: problem z celnością 2

Post autor: PawelKPL »

przeinstalowałem i od razu uruchomiłe, wpisałem kod z pudełka , nie patchowałem uruchomiłem misje MP automission z armaholic i strzela idealnie, rzeczywiście przy wersji 1.01 szukał płyty, dlatego byłem skołowany dlaczego przestal się rzucać o płytę. ide instalować patch 1.05 i ten hotfix. dam znać co i jak.
PawelKPL
Posty: 11
Rejestracja: 17 maja 2010, 12:54
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: problem z celnością 2

Post autor: PawelKPL »

SaS TrooP pisze:Spróbuj przeinstalować.
Graliście na obu kluczach? Bo jeśli użyjecie jednego, a drugi "na wszelki wypadek" to będziecie mieli taki sam efekt.
nie, nie kto by spamiętał taki klucz, tata ma klucz swój, czyli ja mam jeden tata drugi, jescze jedno mi świta, ja u siebie próbowałem spolszczyć gre bo jak kreowałem to tata miał napisy po angiesku - to co mówią ludzie a on niezbyt z angielskim. dam znać co i jak.
PawelKPL
Posty: 11
Rejestracja: 17 maja 2010, 12:54
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: problem z celnością 2

Post autor: PawelKPL »

osa1942 pisze:A mi tu coś śmierdzi cd-keyem z google. Po co ci hamiachi ? I po co 2 gry kupować? Jak chciałeś grać z tatą przez LAN to wystarczyło 1. No chyba że Ty i twój tata chcecie grać na internecie.
A props celności to może ci się tylko zdaję xD To jest symulator a nie Cod. Tak może też być gdy do oryginalnej gry zainstalowałeś cracka albo jakiś lewy path.
szkoda że nie wiedziałem o tym wcześniej, natomiast wydaje mi się że i po lanie trzeba mieć dwa oryginały bo gra jakoś sprawdzi czy nie są to te samie kopie. ma ktoś pomysła ?, bo chce brata wciągnąć do gry i nie wiem czy mu kupić czy nie ?

ufoman: Nie pisz postow jeden po drugim. Od tego jest przycisk edycji.
Awatar użytkownika
SaS TrooP
Posty: 1586
Rejestracja: 30 października 2008, 17:30
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: problem z celnością 2

Post autor: SaS TrooP »

To może być problem. Nie próbowałem, ale spolszczenia do tej gry bardzo często są traktowane jako piraty przez oprogramowanie. Musisz przeinstalować grę i nie nakładać spolszczenia, innego wyjścia chyba nie ma.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc techniczna oraz FAQ”